HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Hakid ja varesed.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Hakid ja varesed.   Laup 18 Juun 2011, 11:02

Leidsin kuulutuse, et antakse ära 2 kuune varesepoeg. Arvan, et tegu on hakiga, kes liiga uljalt pesaäärel kõõlus.
Tahaksin seda linnukest aidata. Võtaksin endale ja harjutaksin ta ise hakkama saama. Elan maal ja siin elutseb üks hakkide koloonia. Suvel laveerivad nad heinamaa kohal ja otsivad midagi rohu seest. Sügisel aga kogunevad mahajäetud küüni juurde, kus vanemad linnud kamandavad nooriemaid. Neil käib seal nagu mingi õppus Smile
Läheksin näitaksin kasvandikule seda linnukarja seal.

Ei tea, kas see oleks hea mõte võtta hakipoeg eesmärgiga vabaks lasta? Kas ta jääks ellu? Kas talle peaks õpetama, et inimesi on vaja karta ja kuidas seda teha? Kuidas teda õpetada maal toitu otsima? Kas teised hakid võtaksid ta omaks?

muudetud pealkiri Hakipoeg-> Hakid ja varesed. 20.05.13 Pille.

Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Juun 2011, 12:42

Tere,
proovi ühendust saada http://www.imeloomad.ee/
email: imeloomad@imeloomad.ee
Kui kontakti ei saa selle kaudu, siis muu kanalit kaudu ikka saab, sellest siis täpsemalt, kui vajadus tekib.
Imeloomad tegelevad metsloomade ja lindude taastamise ja parandamisega, turismindusega ei tegele. (Külastajaid vastu ei võta.)
Neil on kogemusi ja oskust Sulle nõu anda! Ära unusta ka märkimast et Sul kodus on lisaks lemmiklinnud.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Juun 2011, 15:35

tibu kirjutas:
Leidsin kuulutuse, et antakse ära 2 kuune varesepoeg. Arvan, et tegu on hakiga, kes liiga uljalt pesaäärel kõõlus.
Elan maal ja siin elutseb üks hakkide koloonia.
Ei tea, kas see oleks hea mõte võtta hakipoeg eesmärgiga vabaks lasta? Kas ta jääks ellu?
Aga kumb ta ikkagi on? Hakk või vares! Neil kummagil on oma kindel ja keeruline sisemine reeglistik ja hakkide koloonia ei hakka noort varest omaks võtma kindlasti mitte, kui on vares, nagu kirjutasid, et kuulutuses nii oli. Tulevikus sellele lootma ei saa jääda, muus osas loodan et saad head nõu mujalt, ma oskan vaid niipalju kaasa kosta veel.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Juun 2011, 16:06

Varesepoegi inimene nii lihtsalt üles korjata ei saa. Vares on suur ja päris hirmutava nokaga, kes ei jää poja kallale kippujale võlgu.
Tihti on nii, et inimesed ajavad haki ja varese nimetused segamini. Nähakse hakki ja kohe "näe vares".
Kuna linnades on hakke rohkem ja nende pojad tavaliselt on sellised hulljulged, siis ma lihtsalt arvan, et see seal on hakk. Pilti muidugi kuulutuses pole.
Saatsin kirja. Kui linnuke on alles, eks siis saab näha kes ta tegelikult on. Loomulikult ei hakka ma varesele hakke tutvustama või vastupidi.

Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Püh 19 Juun 2011, 16:00

Ma loobusin sellest mõttest. Loodan, et imeloomad võtavad linnu endale.

Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 09:27

Mulle helistati tartust. Kaks varesepoega on hädas. Tegu olevat tõesti varestega mitte hakkidega. Linnud olevat kukkunud pesast alla aeda, kus on palju kasse. Kuna neid ei raatsitud sinna jätta, võeti linnud oma hoole alla. Varesepojad viidi maale, kuid seal käiakse neid kord päevas vihmaussidega söötmas ja linnud on pistetud väiksesse puuri, kus nad teineteise seljas talluvad. Shocked Üks tibu olevat vahepeal olnud juba suremise äärel. Need inimesed seal ei tea lindudest mitte midagi.
Tibud olevat päris suured. Jutu järgi nagu kassid. Kõik suled seljas, kuid lennata ei oska ja ise toitu võtta maast samuti mitte.
Üldjoontes andsin neile mõned soovitused. Kuna tunnen neid inimesi siis tean, et midagi suurt ei viitsi nad ette võtta.

Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 09:45

Selline teguviis on tegelikult seadusega karistatav, metsloomi,-linde oma kodus hoida.
Saan aru et antud juhul on pealegi linnud täiesti ebanormaalsetes oludes.
Sa võid nõu küsida Kadri Võreli käest näiteks.
http://loomakaitse.eu/kontakt/
Tema oskab juhendada, kuidas lindudele abi saada.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 09:52

Ma andsin nendele inimestele numbri millele helistada 1313. Näis mis seal räägitakse ja siis annan sinu soovitatud kontakti Pille. Paras peavalu tõesti. Vares suudab ju oma poegi ka karja kasside eest kaitsta kui vaja. Loodan, et asi leiab lahenduse.

Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 10:03

Kas võib loota et nad helistavad? Linnupojad on eluvõimetud ise hakkama saama, võibolla ka halvasti toidetud. No, ma saan aru et varesepoegade vanemaid ju seal peres pole, kui allakukkunud tibud korjati, küllap oli halvas mõttes õige hetk? See on jäänud hiljaks arutleda, kuhu see kaitse jäi. Tegu on tehtud, ja pöördumatult. Neid poegi on raske omal käel (oskamatult) tagasi loodusesse rehabiliteerida.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 11:07

Nad helistasid numbrile 1313. Seal soovitati pojad lihtsalt kuskile põõsa alla maha panna. Et nagunii surevad ära.
Helistasin ise Kadri Võrelile. Kadri lubas, et ehk õnnestub tuua juba täna tibud tema juurde. See pole veel kindel, sest raske on saada transporti. Kuid loodame, et see plaan õnnestub. Edasi proovib ta saada varesepoegadele koha imeloomade perenaise hoole alla.
Varestega on selline õnnetu lugu, et nad pole looduskaitse all ja seetõttu paar hädas varest kedagi eriti liikuma ei aja.

Poegi ei saa enam tagasi viia, sest nii pika aja peale on vanalinnud lahkunud. Ei saa ka loota, et võõrad varesed tibud omaks võtavad. Võõrad annaksid neile peksa, sest nad pole nende perest. Puuris ei tohi vareseid hoida, sest nad lõhuksid ära oma tiivad. Linnupojad vajavad ka tihedamini toitmist kui kord päevas. Mis kõige keerulisem: varesehakatised tuleb kasvatada metsikuteks varesteks, kes ise looduses hakkama saavad.
Loodan, et nad saavad abi.

Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 18 Mai 2013, 12:58

Oh kui superhea uudis! Varesed saavad täna (üsna varsti) loomaarsti hoole alla, seniks kuni nad Harjumaale lõpuks toimetatakse.

Hiljem: varesepojad on nüüd asjatundlikes kätes Smile

Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Püh 19 Mai 2013, 00:26

Aitäh, tibu, seda kõike meiega jagamast.
Nii hea et elu läheb nüüd neil edasi Smile

Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female
Linde : 6
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Püh 19 Mai 2013, 20:27

Tõesti tore kuulda! Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Esm 20 Mai 2013, 16:58

Eks, meie põlvkond vähemalt, on kuulnud ikka lugusid vanaisalt või tuttavalt, kuidas keegi on varese või ronga tibu üles kasvatanud. Kuhugi on aga kaduma läinud eluterve talupojamõistus, teadmised.
No tule taevas appi, üks kord päevas tibusid toita (kui info vastab tõele ja nii toimetati) !? Kõik väikesed tahavad sagedast toitmist.
Peale selle, varesepoeg pole mingi nunnu tegelane, toitmise ajal ta karjub nõudlikult, on aktiivne rahmeldis, väljaheidetest ma ei räägigi.
Mu mehe vanaisale toodi ka kunagi tibu üles kasvatamiseks. Tema toitis kalaga, varesepoeg oli vabalt õue peal, kogus jõudu ja lõpuks iseseisvus ning läkski oma teed. Teised varesed teda õue kiusama ei tulnud. Nüüd üht raamatut lugedes meenus, isa rääkis mulle lapsepõlves et vanasti mõnikord inimesed vahetasid pesas hallvarese munad kanamunade vastu välja. Seda soodustas asjaolu et haudeaeg on neil enam-vähem sama. Emaslind haub. Tuli ainult peale passida et kanatibud pesast õigel ajal ära tuua.
Hallvarese muna on roheka põhitooniga pruunikirju muna, neid aga ei häirinud valge muna oma pesas. Oma poegade eest hoolitsevad hallvaresed hoolega. Kui näiteks üks vanematest hukkub, tulevad teised appi poegi toitma, näiteks linnupaar, kelle pesitsemine ebaõnnestus.
Raamatust "101 Eesti lindu" autor Eve Mägi.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female
Linde : 6
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Reede 09 Jan 2015, 10:26

Minul tuli praegu meelde, et aastaid tagasi, lõhuti meil maal maja taga kuuse otsas harakapesa ära. Pojad olid sees, kõigil suled seljas juba, aga lennata ei osanud. Mina, loomaarmastaja, ei suutnud neid sinna surema jätta ja muidugi korjasin nad kõik kokku ja hakkasin ise nende eest hoolitsema. Neid oli mingi 6 tükki seal vist. Üks oli teistest tunduvalt väiksem ja nõrgem, tema suri õige pea ära. Nad kasvasid päris suureks. Täpselt ei mäleta enam, kus ma neid hoidsin ja millega toitsin. Mäletan aind niipalju, et kui nad väljas lahtiselt olid siis kõik jooksid kraaksudes järgi mul koguaeg. See oli meeletult armas ja äge vaatepilt. Kahjuks pidin mitmeks päevaks klassiekskursioonile minema ja võtsin harakad linna kaasa. Vanaema lubas, et hoolitseb nende eest senikaua. Kahjuks, kui ma tagasi tulin, olid kõik pojad surnud. Vanaema ei söötnud neid. Ma olin meeletult kurb, sest nad olid juba nii suured ja masendav oli, et mulle lubati et söödetakse, aga ei tehtud seda. Kuna vanaema oligi üks nendest kes selle harakapesa ära lõhkus, siis ma tegelikult ei imesta ka. Aga imeline kogemus oli, kuidas sellised ägedad linnud mind nagu oma emaks pidama hakkasid ja igale poole järgi jooksid ja sülle ronisid.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Reede 09 Jan 2015, 13:00

Kui nad oleksid loodusesse läinud, oma elu peale oleks nad tõenäoliselt ikkagi hukka saanud. Nad oleksid olnud liiga julged. See seab elu ohtu. Aga muidugi mõista, sa olid siis väike ja ei teadnud seda. Smile

Ma ise püüan aidata ka kui mõni abi vajab, kuid mitte neid kodustada. Tegelikult on metslind minu kodus mulle üsna vastumeelne. Ausalt öelda isegi jälk nagu mõni kartulimardikas. See tunne hoiab mind neid nunnutamast. Aga jätta ilma abita ka ei taha. Võimalusel otsin kellegi, kes soovib ja kel on oskust säärast tegelast terveks ravida. Neil võivad igasugu satikaid olla, mis sinu kehale üle kolivad. Nad kolavad prügikastides. Neil võivad siseparasiidid olla.

Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   Laup 11 Apr 2015, 15:30

Mõtlesime, et kuhu küll meie kodukoha hakiparv oma pesad ehitab. Puu otsas neid pesakesi pole. Ometi on meil siin iga aasta hunnik hakke. Täna hommikul jäi üks hakipaar vahele. Avastasin nende pesakoha.

Teadsime, et nad nende korterelamute õhutusavadest midagi kougivad, kuid seda poleks iialgi uskunud, et hakid nendest avadest läbi pressivad ennast ja sinna pesa ehitavad.

Kui keegi oskab, võiks ta need pildid saata looduskalendri toimetusele. Arvan, et vbl pakuks see neile huvi. www.looduskalender.ee

PostitaminePealkiri: Re: Hakid ja varesed.   

Tagasi üles Go down

Hakid ja varesed.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1