Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba

Go down 
2 posters
AutorTeade
Artiklid
Artiklite toimetaja
Artiklite toimetaja
Artiklid


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 30

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Empty
PostitaminePealkiri: Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba   Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Icon_minitimeLaup 04 Juun 2011, 21:42

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba 35dceg7
Maluku kakaduu
Cacatua alba (ladina keeles) / White cockatoo (inglise keeles)

Autor: Maike Mägi

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Cockatoo.1.arp.500pix
Maluku kakaduu | Pilt on Vikipeedias kuulutatud avalikuks omandiks

Levik

Maluku kakaduu, Cacatua album (samuti tuntud kui Valge Kakaduu) elupaiga saared on Halmahera, Bacan, Ternate, Tidore, Kasiruta ja Mandiole Põhja Maluku ning Indoneesia.

Kirjeldus

Maluku kakaduu on keskmise suurusega kuni 46 cm pikk. Esma pilguna paistab nagu valge papagoi koos pruuni või sinise silmaga ja tume halli nokaga. Neil on suur peahari, mis on poolringikujulise kujundiga (sarnane vihmavarjule ja seeläbi ka nimi). Peahari on normaalselt kaldus. Tiiva ja saba alumine pool on kahvatu kollane või sidruni värvi, mis paistab välja kui nad lendavad. Isasel maluku kakaduul tavaliselt on suurem pea ja suurem nokk kui emasel. Maluku kakaduu võib elada kuni 80 aasta vanuseks.

Suhtlemine

Maluku kakaduu võib vestelda. Kuigi mõnel võib-olla sõnavara 50-100 sõna, üldiselt nad ei ole kõige paremad kõnelejad nagu amazonased või hall papagoid. Nad on head trikkide õppijad. Üldiselt maluku kakaduu on arukas, sotsiaalne, sõbraliku loomusega, aktiivne, akrobaatiline ja väga südamlik ning on suurepärane kaaslane.

Hooldus

Maluku kakaduu võib olla väga valju häälega. Neil on väga tugev hääl ja ei sobi teda pidada korteris. Neil on ka tugev nokk ja võivad hävitada mis tahes ajal kõikke asju. Tuleb varustada neile suure, ruumika puuri kus nad võivad ronida selle ümber ja teha harjutusi. Maluku kakaduu peaks olema osa perekonnast ja nende puur peaks ka olema kohas kus nad võivad näha pere tegevust ja kus mööduvad kõrvalt, et tervitada. Nad vajavad samuti ka puurist väljas käimist iga päev, peab saama tähelepanu, harjutada ja muutusi keskkonnas. Neil peaks olema mänguasjad ja ka midagi närimiseks. Maluku kakaduu on üks liik kes kaldub sulgi noppima, põhjuseks on üksildus ja tüdimus. Oma maluku kakaduud ei peaks võtma liiga kergelt. Nad nõuavad hoolt, tähelepanu ja palju ruumi. Nende hoidmine võib minna küllaldki kulukaks. Aga kui sa suudad anda kõik nende vajadused, võid saada autasuks palju armastust, kiindumust, meelelahutust ja lõbu.

Toitumine

Maluku kakaduu toidulauda kuuluvad kvaliteetsed seemned, roheline uba, hernes, kirsid, porgand, spargelkapsas, vili, viinamarjad, õunad (v.a. seemned), apelsin, pirn, melon jne. Puuviljade toitmise juures tuleb kindlasti eemaldada seemned, sest need sisaldavad teatud mürkaineid mis on linnu tervisele kahjulikud.

___________________________
Artikli toimetas: Henri Maalmann
Artikli kopeerimine ilma autori loata on rangelt keelatud! © http://papagoid.blogspot.com/ veebilehe autor Maike Mägi
Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba 14nha2r


Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba 11ha2xl
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba   Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Icon_minitimeNelj 24 Jan 2013, 10:49

Ma olen põgusalt uurinud Maluku kakaduu kohta ja seetõttu mingi ähmane ülevaade on mul välja kujunenud. Kindel olen vaid selles, et mina ei soovi endale koju tuua suurt kakaduud. Küll aga olen juhuse tahtel kokku puutunud inimestega, kes sellest isiksusest on võlutud. Isegi inimene, kel pole üldse papagoidega mingeid kogemusi, aga oma ettekujutluses plaanis alustada Maluku kakaduuga, esimeseks linnuks...
Ma ei tea inimesi Eestis, kellel kodus Maluku kakaduu on.
Muidugi oleks vaja kontakteeruda mõne omanikuga, ka külastada, enne kui endale koju lind muretseda.
Isegi nimetused tekitasid minus algul segadust: Umbrella kakaduu, Maluku kakaduu - on's need üks ja sama? Ilmneb, et on.
Eesti Linnunimetuste Komisjoni andmebaas ütleb:
Selts: Psittaciformes - papagoilised
Sugukond: Cacatuidae - kakaduulased
Perekond ja liik: Cacatua alba
Eesti keeles - maluku kakaduu
Inglise keeles - White Cockatoo, Great White Cockatoo, Umbrella Cockatoo, White-crested Cockatoo.
Ülalolev artikkel on väga üldine ja iseloomu kohta mittemidagiütlev.
"Suurepärane kaaslane" on küll ilusasti öeldud, hoolduse peatükis on ka üht-teist meeldejätmiseks, kuid minu arust oleks vaja enne võtmist põhjalikumalt linnu kohta teada.
Nii palju kui mulle on vähegi asjalikke artikleid ette sattunud, olen siis lugenud ja on meelde jäänud et probleemid algavad linnuga vanuses umbes 5-8, sel ajal algab pahatihti linnu sokutamine uutele omanikele, üldjuhul muidugi, sest mõned inimesed ei osanud oodata muutusi.
Nagu ütlesin, ma palju ei söanda sõna võtta kuna vähe tean, algatuseks jätan siia ühe kodulehe, kes on rohkem huvitatud, võtku sõna.

NB! Koduleht avatud, oodake pool minutit, siis kuulete ka häält, mida kakaduu teeb (seega, volüüm põhja:))
http://www.mytoos.com/
kui hääl kuuldud, lugege edasi, klikates real: Continue to MyToos.com





Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba   Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Icon_minitimeReede 25 Jan 2013, 12:36

Perekond ja liik: Cacatua alba
Eesti keeles: maluku kakaduu
Inglise keeles: White Cockatoo, Great White Cockatoo, Umbrella Cockatoo, White-crested Cockatoo.

Perekond ja liik: Cacatua moluccensis
Eesti keeles: serami kakaduu
Inglise keeles: Salmon-crested Cockatoo, Moluccan Cockatoo.

nimetused võetud: http://www.eoy.ee/birdnames/index.php

Serami kakaduust väike info lugemiseks, taas ingliskeelne: http://www.ckcbirds.co.uk/moluccan.htm


Viimati muutis seda Pille (Teis 27 Jan 2015, 11:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba   Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Icon_minitimeLaup 16 Nov 2013, 15:29

Artiklid kirjutas:

Maluku kakaduu on keskmise suurusega kuni 46 cm pikk.
Sama oluline kui teada pikkust, oleks vaja juba enne lemmiklinnu soetamist, teada suure kakaduu tiibade siruulatust wingspans

1 inches (toll) = 2.54 cm
Keskmiselt siis 71-91 cm.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba   Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Artikkel: Maluku kakaduu / Cacatua alba
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Artikkel: Viirpapagoi
» Artikkel: Rosella
» Artikkel: Aratinga
» Artikkel: Vajalik meelespea (lembelinnuomanikule)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Raamatukogu :: Maluku kakaduu-
Hüppa: