Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kui papagoi minema lendab?

Go down 
+7
tutii
tibu
Volim-Te
Crystella353
Sannnu
Sigrid
SaluKat
11 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeKolm 15 Okt 2008, 16:04

Tere! Räägiks siin siis natuke, mida teha, kui su papagoi minema lendab ja kas kellelgi on lennanud. Mida olete siis teinud ja kas saite linnu tagasi.

Olen kuulnud jutte, et osad inimesed õpetavad linnule aadressi pähe.
Osad aga on linnu rõngastanud või jala külge midagi pannud.

Minu linnud pole kunagi õnneks miname lennanud. Mitu korda on olnud juhtumeid, et peaaegu oleks lennanud või oleks võimalus lennata, aga õnneks pole lennanud. Kuidas on lood teiega?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeNelj 16 Okt 2008, 21:19

Ükskord lendas meie küla lasteaija juurde viirpapagoi. Seal teati, et mina linde kasvatan ja lasti minul lind koju viia. Leidsime linnu omaniku üles, kes oli ta leidmise üle väga õnnelik.

Aga kui mõni papagoi peaks praeguse ilmaga ära kaduma, siis ma ei usu, et ta ühtegi ööd väljas üle elab. Lugesin natuke aega tagasi ühest papagoide ajakirjast, et Inglismaal lahti pääsenud kaeluspapagoid on kogunenud seal kolooniatesse ja nüüd on nad juba sadade tuhandete ulatuses kahju tekitanud. Nad suudavad sealse ilmastikuga harjuda.
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 19 Okt 2008, 13:12

Mina hoian aknaid kinni kui nad lendavad , et äralendamisega pole probleeme olnud. Smile


Viimati muutis seda Sigrid (Püh 19 Okt 2008, 14:46). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Palun kontrolli oma õigekirja. Lause algab suure tähega ja lõppeb lauselõpu märgiga.)
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:02

Minul on küll nümfkakaduu , aga jhh ära lendamisega pole veel probleeme olnud .
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:44

Kõige parem ,kui lendab minema kui sul sõpru on kes tihti jalutavad majaümbruses või küsi lastelt kes veel liivakastides või muudes kohtades maja kõrval et nad ikka jälgiksid ja ütleksid kui nad näeksid kadunud linnu ära.Võib 1km ümbruses kodukohast postile või seinale kleepida teade et kadunud lind ja hea asi ka kui pakkud leidmise eest ka raha meelitab ikka ju!
Veel olen kuulnud et aitas selline asi:
Teed akna päeval lahti paned puuri aknalauale tee uks lahti ja toitu ka sisse siis võib tagasi nii tulla.
Ja käi oma koduümbruses näiteks mobiilist papagoi hääli käima panna ja su papagoi võib vastata.
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 12:13

Üks asi on see, et ta vastab või keegi teda näeb, aga siis tekib probleem, et kuidas lindu kätte saada. Kui ta ikka kuskil kõrgel puu otsas on, siis ei saa teda sealt mingi nipiga kätte. Ja kui puur aknalauale panna, siis võid ju hoopis mõne muu värvulise kinni püüda.

Minu sugulasele lendas kunagi akna taha jako. Nemad muidugi ei teadnud, et mis lind see on teadsid ainult, et mingi papagoi. Lind oli nende akna taga tahtis sisse saada, aga kui akna lahti tegid lendas jako eemale. Nad panid aknalauale seemneid ja veidi ka tuppa, ise ootasid, et lind tuleks. Lind tuligi ja nad said akna ruttu kinni, enne kui jako oleks välja lennanud.
Jako sai nendega sõbraks õppis isegi sõnad ära, aga poole aasta pärast ta suri.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 16:56

Minu linnuke lendas eile ära. Panin teised viirud puuriga rõdule ja ühe tühja puuri veel, koos söögi/joogiga, ning maiusepulgaga. Kleepisin postid kuulutusi täis ja pakun raha, kui keegi mu viirpapagoi kinni püüab.
Tagasi üles Go down
tutii
Nooruk
Nooruk
tutii


Female
Linde : 1
Postitusi : 27

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeNelj 08 Apr 2010, 19:59

Mul lendas kunagi ka üks nümf kakaduu ära. See oli õhtul hilja, kui me linnu lendama lasime. Ta tuli alati kellelegi õla peale ja kui mu onu välja läks, autost asju tooma unustas ta linnu õlale ja kohe kui uksest välja sai lind ehmatas ja lendas ära. Pärast käisime mitu tundi mööda tänavaid ja hüüdsime teda, aga kätte ei saanudki. Järgmine päev panime raadiosse ja lehte ka kuulutuse, aga keegi ei võtnud ühenudst. Loodan et ta on endale hea kodu leidnud. Muide siis kui ta meil ära lendas, rääkisime ka loomaarstiga et kaua selline lind meie keskkonnas vastu peab (see oli talvel ja väga külm oli). Loomaarst arvas et külma pärast nad ei sure vaid pigem toidu puudusesse.
Tagasi üles Go down
Dexi-
Teismeline
Teismeline
Dexi-


Female
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 17
Asukoht : Rõngu
Vanus : 26

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeKolm 30 Juun 2010, 18:32

oi kui kahju Kui papagoi minema lendab? Icon_sad ma loodan kah , et ta sai endale hea kodu Kui papagoi minema lendab? Icon_smile
Tagasi üles Go down
kaku
Teismeline
Teismeline
avatar


Linde : 2
Postitusi : 12

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeReede 23 Juul 2010, 17:19

minul juhtus selline lugu et mul sai ka üks viirpapagoi lahti esialgu läks suure puu otsa ja siis lendas sireli põõsasse läksin teda siis otsima ja sain ta sealt põõsast kätte õnneks.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Kadunud Aafrika hall. Vastake kes teab mida teha   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 24 Apr 2011, 14:44

Mul kadus ära Aafrika hall, Ta puur oli õues ja ta ei soovinud enam seal olla, hakkasin välja võtma, hoidsin jalast kinni, et lendu ei paneks. Aga ta hammustas mu käest ja siis pani lendu. Tegi paar tiiru ümber maja ja pani otse metsa. Palun öelge, mida tuleks teha, et üles leida.

Käisin otsimas teda metsas, kauss käes ja lusikaga kolistasin( Ta tavaliselt lendab siis kohale )
ma palun teid, aidake, mis tuleks teha
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 24 Apr 2011, 19:42

Ise ei oskaks ma muud teha kui minna ja kuulata, kas ta äkki hüüab metsas. Jäta tema puur õue ja puuriuks lahti.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 24 Apr 2011, 20:32

nii, ma leidsin ta üles, ta istub puu otsas(kõrge puu) me proovisime uuesti kõlistada lusikaga vastu kaussi aga ei reageeri. ta sätib enast magama juba. puur on jäetud õue. aga ei tea kas ta öö elab üle, sest ma olen kuulnud et nad külma eriti ei salli. Nüüd ärkan hommikul vara ja hakkan lootma et tuleb tagasi Smile
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeEsm 25 Apr 2011, 08:59

Nnii, sain ta kätte Smile tal hakkas lennujõud otsa saama seega maandus ta madala kuuse oksale, ta hoidis ühe jalaga oksast kinni ja oligi mul võimalus ta kinni püüda Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimeEsm 25 Apr 2011, 11:39

Aga ära enam riski. Kui viid ta õue, pane ta kõigepealt toas puuri. Õuest tuppa tuues, too koos puuriga.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitimePüh 29 Okt 2017, 13:01

Seni kuni lennus olevat papagoid inimesed näevad, on veel lootust. Kindlasti tasub üles märkida, mis kellaajal papagoid nähakse ja kus on tema lemmikpuud ja söögikohad ning kus ta ööbib.
Tavaliselt hakkab lind viibima väga kõrgel puude otsas. Neid on raske märgata.
Soovitan kutsuda kohale Linnuabi Grupp OÜ
https://www.linnuabi.eu/
Tel 59119117
Firma töö on tasuline.
2017 aasta juulist kuni oktoobrini on tänu Linnuabi Grupile kätte saadud 2 kaeluspapagoid ja 1 rosellapapagoi, need on juhtumid mida mina tean ja olen suhelnud inimestega, kes teenuse eest maksid. Kõik kolm lindu olid väga lennuvõimelised ja ligi 3 kuud või rohkemgi vabalt looduses elanud, keegi teine neid kätte ei saanud.

Facebookis:
Linnuabi Grupp OÜ https://www.facebook.com/linnuabi/
Kadunud ja leitud papagoid, Потерянные и найденные попугаи https://www.facebook.com/groups/247987902351632/
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kui papagoi minema lendab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui papagoi minema lendab?   Kui papagoi minema lendab? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kui papagoi minema lendab?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Lind lendab vastu klaasi
» Papagoi toa valgus
» Papagoi suri!
» Kass ja papagoi

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: