Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoi närib endal saba otsast

Go down 
4 posters
AutorTeade
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 18:58

Minu papagoi on viimasel ajal oma saba närima hakanud, tal pole enam üldse saba alles, ma muretsen lihtsalt sellepärast et kui ta lendab siis ta ei saa tüürida ju. Ma ei tea kas tal on midagi puudu organismis või tal on lihtsalt käitumistega probleeme. Ma loodan, et saaksin teilt siin abi Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 19:49

Sul on alla 6.kuune Jako. Kuidas tal sulgimisega lood on?
Kas ta saab ka veega kümmelda?
Toitumine on mitmekesine?
Jakod armastavad, nagu kõik linnud, vahel sooja käes mõnuleda. Kas tal on selleks võimalus? Ta on ju alles päris tibu.
Käitumise probleemid vahel on raskemadki lahendada...kui pikaajaliselt kestma jääb. Esialgu saan aru, et alles viimasel ajal kitkub või närib saba, seega paanikaks vast pole põhjust ja hea et hakkad otsima, kuidas teda mõista paremini. Kui saba enam pole, mis siis edasi saab - kas võtab järgmise piirkonna ette? Millal ta oma saba kallal tavaliselt on? Korrastab ju muidu ka oma sulestikku, selles mõttes et lindudel on omad harjumused, päevakava.
Kui palju Jako saab suhelda, kas ta on palju aega üksi?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 20:20

Sule kakkumine ja närimine tuleb mõnikord sellest, et linnul on igav.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 20:49

ta sai just hiljuti 6 kuuseks. Tal on võimalus olla sooja käes, puur asub radika kõrval ja kui ta puuri peal istub saab ta sooja, ja maakodus on tal külmkapp kus on üleval piisavalt soe. Toitub ta erinevatest teradest putru, puuvilju ja köögivilju. Kui tal on vee tops ees siis ta kümbleb küll(kuigi tal on selle jaoks koht olemas puuris aga ta pelgab seda). Ta pigem nagu lõikab oma saba lühemaks, mitte ei kitku. Ta muideks ei võtnud järgmist piirkonda ette. ja see on tal kestnud umbes 2-3 kuud, alguses ta näris keskelt ära, siis kasvas ajapikku tagasi ja nüüd hiljuti näris kõik otsast. Ma võin tema sabast pilti teha. Tema on üksi esmaspäevast - reedeni, esmaspäeval 10h ja ülejäänud päevad 6-7(ma pean koolis ikkagi käima) kui vanemad on kodus siis lasevad ta välja. Aga kui koju jõuan võtan ta enda juurde ja siis õhtuni veedan temaga aega. Ma mängin arvutis arvutimänge ja tema see aeg istub monitori peal(sealt puhub sooja õhku) siis ma räägin temaga, seletan talle mis ma mängus teen jne. Hiljuti õppis ära kassi näugumise. A ja sulgimisega, Tal tulevad pidevalt udu suled hetkel ära, no see on eba reaalne, linnuke on nii väike aga udu sulgi nii palju.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 20:55

Nii tark lind tahab rohkem mõistatamismänge saada, tegevust, mis talle lõbu pakub ja sobib.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 22:20

näiteks milliseid mõistatamismänge?
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 22:20

talle pakub lõbu kõrvade närimine!Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeReede 01 Apr 2011, 23:27

kkattel kirjutas:
Ta pigem nagu lõikab oma saba lühemaks, mitte ei kitku. Ta muideks ei võtnud järgmist piirkonda ette. ja see on tal kestnud umbes 2-3 kuud, alguses ta näris keskelt ära, siis kasvas ajapikku tagasi ja nüüd hiljuti näris kõik otsast. Aga kui koju jõuan võtan ta enda juurde. Ma mängin arvutis arvutimänge ja tema see aeg istub monitori peal, siis ma räägin temaga, seletan talle mis ma mängus teen jne.

Passiivne tegevus, monitoril istumine. Proovi mõista linnu seisukohast!
Esimene märk - linnul ongi igav. Ta kaksab oma saba, sest see pakub tegevust. Selliselt on alguse saanud paljudel juhtudel suuremad probleemid, kui midagi ette ei võeta.
Lemmiklind ei pea muretsema söögi pärast, röövlinnud ei ohusta, ent sõpru kas on või ei ole. Seetõttu papagoid ongi lemmiklinnuna populaarsed, et nad on targad, suhtlemisaldid ja osavad omandama uusi nippe. Mis Sa talle pakud? Tehke midagi koos ja samal ajal räägid, mis Sa teed-seda Sa oskad. On olemas arendavaid mänguasju lemmikloomadele http://www.kupsis.ee/tooted/
või mõtle midagi välja. Muide, kui küsida tohib, kui vana Sa oled?
Ega Sa ometi mõtle et kõrvade närimine jääb pikemaks ajaks kõige lõbusamaks tegevuseks?

Radiaator ei ole siis väga lähedal? Kuiv õhk kuivatab linnu nahka ja hingamiselundeid. Tegelikult väga radiaatori lähedal ei tohi puur olla, ilmselt teate seda niigi, ei peaks mainima.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeLaup 02 Apr 2011, 07:58

Kas selline mänguasi, suurematele papagoidele sobib http://www.kupsis.ee/tooted/0/readmore/12/ Lindudel on nõrk haistmine. Ei tea, kas ta saab aru, et seal maius on?
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeLaup 02 Apr 2011, 12:36

ma ise on 14, aga kui ta istub õla peal siis ta hakkab kõrvu närima( aga põhjust ei tea). Ja see monitori värk, kui ta istub samal ajal ma räägin temaga. ühes vene foorumis oli kirjas et peab rääkima, seega ma ka räägin temaga, ja tal ei paista seal igav olema(talle väga meeldib õla peal istuda, aga kui ma enda tuppa sisse astun lendab ta kohe monitori peale, vot see on imelik) radiaator on jah kaugele, aga ma mõtlen muretseda selle punase lambi. aga kõrva närimisega ma võtan ette, Smile aga aitäh teile, et aitasite, ma väänasin pead ja mõtlesin, et miks ta oma saba närib, nii kahju oli tema ilusast sabast.
Tagasi üles Go down
Arnold
Pesamuna
Pesamuna
Arnold


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 57

Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitimeNelj 14 Apr 2011, 13:43

Linnul peab puuris üksiolemise ajal piisavalt tegevust olema (mänguasjad), soovitan närimiseks puuoksi vahetada iga paari päeva tagant, jälgida tasuks ka ruumi õhuniiskust mis kipub kütmisperioodil liiga madalaks jääma.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoi närib endal saba otsast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib endal saba otsast   Papagoi närib endal saba otsast Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoi närib endal saba otsast
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoi suri!
» Kass ja papagoi
» Papagoi ei joo.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: