Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 terraarium

Go down 
3 posters
AutorTeade
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 09:08

Võtsin siin selle teema üles et saada mõningaid kinnitusi. Olen siin juba mõnd aega ringi vaadanud ja avastanud, et lindude ja roomajate pidamisel on väga palju sarnasusi (soojus, valgus jne). Mul on üks terraarium klaasist lükandustega, mõõtmetes 2x2m ja laius 60cm, ventilatsiooniga, reguleeritav temperatuur, valgustid võredega jne. Tundub et lindudele ka siuke sobib kui veel pisikohaldamisi teha. Keda huvitab selle välimus siis võin siia ka lingi üles panna.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 10:32

Tere!
Papagoidega on see lugu, et nemad armastavad ronida ja rippuda puuri võre küljes, ka laes. Minu arust on ka riigiteatajas olemas klausel linnupidamise tingimustes, et peab võimaldama linnule vajaduste kohast käitumist, st. ronimist ja et vähemalt kaks seina peavad olema võretatud. (täpsemalt hetkel ma ei vaadanud ise järele). Loomulikult saab terraariumi täita redelite ja mänguasjadega - neid peab nagunii linnul olema, ükskõik kas suur või väike. Kuid siis jääb jällegi ruumi vähemaks, lind peab saama tiibu sirutada. Kuna väga paljud ei saa lubada kahjuks lindu mitmeteks tundideks vabalt tuppa lendama, peab arvestama, et linnu päev puuris on ikka väga pikk.
Aga valgustusega on hoopis keeruline lugu. Palun tutvu alateemaga täisspektervalgustuse kohta. Roomajatele ja lindudele on erinevad valgustused tähtsad, siin loevad Kelvinid jne, leiad, nagu öeldud, eraldi teemas.
Ventilatsiooni kohta ei oska kohe öelda midagi. Terraariumis iseenesest on see vajalik. Linnud peavad lugu õhuniiskusest, looduses on see üks mõjuteguritest, peale valguse ja toidukülluse, hakata haudele.
Terraarium vist on mugavam kohaldada pisinäriliste tarbeks, arvan ma, aga see on mu isiklik arusaamine.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 16 Märts 2011, 11:24). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 11:05

Väga hea. Sain jälle teadmisi. Muidugi tõin terra mõõtmed ka välja närilisi ma sinna ei pane. Ja kui redeleid lisada ja ronimisvõrke siis oleneb linnust jääb tiibade sirutamisest ülegi. Vabalt lendamiseks on mul terve esimene korrus majas. Lambiteema lugesin enne läbi. Ega ma üks ühele samu valgusteid ei mõelnudki, erinevaid pirne pesas ja erinevaid lampe saab ära võtta ja juurde panna. Ventilatsiooni all mõtlesin pigem seda et nad mingis vaakumklaaskastis mul ei hakka olema. Vaatasin ka loomaaias et lindudele on tehtud siiski suured klaaspuurid, ega neid väga vabalt võrepuurides rahvale ei näidata. Mul on ta nii suur et saab ikka ise ka sisse astuda kui puhastamiseks läheb jne. Aga eks vaatab. Peaasi et linnul hea. Klaaspuuri eelis on veel see et prahti palju tuppa laiali ei lendaks. Ootan jätkuvat arutelu. Lisan ka pildid http://www.reptile.ee/galerii/v/silver/ ja terra valmimise ajaloo http://www.reptile.ee/foorum/viewtopic.php?f=17&t=1435 siin on nüüd staffi rohkem kui lindudega seotud aga põhiasjad on arusaadavad. Ega mul selle terra kohaldamine linnule pole mingi kinnisidee, soovitused jm on teretulnud.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 11:22

Väga meeldib, et teema üles tõstsid!
Saab uusi mõtteid ja asju arutada.
Oma postituses pidasin silmas ka võimalust, et leidub ehk teisigi inimesi, kel kodus terraarium ja soov linde soetada. Et millised võimalused inimestel, terra suurused ja ümerehitused sellega kaasneksid Razz
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 11:30

Väikseid terrasid ma kindlasti ei soovitaks lindudele kohaldada. Siis tõesti tulevad ruumiprobleemid lisavidinate paigaldamisel ja linnul mugavus puudub. Neid võiks kasutada ainult juhul kui ruum on külm, kus lind asub, seega klaaskastis sooja hoida on võrreldes võrepuuriga lihtne.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 11:42

Kuna linnupuuri tuleb tihedalt koristada, siis sellise materjali puhul on põhi soovitav katta paadilakiga et puuripõhi vastu peaks.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 12:02

Kuidas sa tagad õhu liikumise. Linnud ajavad kõõma ning suletolmu. See langeb puuripõhja ja õrtele. Lind lehvitab tiibu ja ongi purgiefekt st. lind peab oma kõõma ja tolmu sisse hingama. Lind armastab õhu liikumist. Olen aru saanud, et valgustust ei tohi panna puuri. Natule eemal peab olema.
Tarraarium jäägu ikka reptiilidele ja aviaarium lindudele.

Isiklikult olen terrade suhtes skeptiline.

Ütleme, et linnu elupaigaks on stabiilse temp. terraarium. Lind tahab päevas paar tundi ringi lennata. Toa kliima aga erineb terra omast tunduvalt. Terras elutsev ja toas lendav suleline peab pidevalt kohanema ümber erinevate temperatuuridega. Kas lind ei hakka mitte sulgima selle tulemusena?
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 12:47

Vot seda vastust tahan ise ka teada kas hakkab sulgima. Ütlesin eelpool et on spets õhuavad ja neid saab juurde teha palju vaja. Ja temperatuuri sel puhul saab ju viia toasoojusega samale tasemele. Kui viirpapagoid ja nümfid sinna panna siis eriti ei kipugi neid välja laskma ruumi suuruse suhtes. Peaks uurima loomaaiast või mõne eraisiku troopikamajast kuidas neil see klaasist puur lindudele täpselt on kohaldatud. Siin teemas võibolla ongi häiriv sõna -terraarium- tõin ta lihtsalt oma teisest hobist kaasa. Ehk oleks siis parem kasutada sõna- klaasist linnupuur-, siis ei teki mõtet et linnud koos roomajatega seal elama hakkavad või kannatama samades tingimustes mis sobivad ainult roomajatele.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 12:57

Klaaspuuri eelis on veel see et võib igal ajal rahulikult tube tuulutada ilma et linnud tuuletõmbe all kannataksid- see kogemus piirangust on mul vanast ajast.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 14:40

silver kirjutas:
Peaks uurima loomaaiast või mõne eraisiku troopikamajast kuidas neil see klaasist puur lindudele täpselt on kohaldatud.
Hea mõte.
Seoses sellega tuleb meelde, et alles hiljaaegu vähemalt Tallinnas osa Lemmikloomapoode tegi uuendusi ja nüüd on neil lindude eluasemeks samuti klaasist boksid. Osalt on see vist EL nõue poodidele, sinna hulka kuuluvad veel sanitaarnõuded. Euronõuded võivad tähendada mida iganes; kas kardetakse linnugrippi või salmonelloosi, mina täpselt ei tea, milleks see poes hea on, näen ainult, et mõnel pool on puur väike, klaasist, ühe õrrega, paari sööginõuga. Paaris poes siiski on suur klaaspuur ja koos ronimispuuga. Hea tähelepanek plusspoolelt, et kaitseb tõmbetuule eest, samuti lindudele mõjub inimeste nohu ja köhimine võrepuuri ees halvasti.
Jääb vaid loota, et linde ostetakse ja poe tingimused on ajutised taluda. Küllap see mõjutab eelarvamust klaaspuurist. Eraisik, kes on valmistanud klaaspuuri kõiki heaolusid arvestavalt, on kahtlemata teine lugu ja huvitav teada saada.
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 14:44

Kuskohast neid nõudeid võiks lugeda? Ja kas RT ka midagi räägib?
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 15:02

Sa mõtled nõudeid poodidele? Ei oska kahjuks täpselt viidata, kust saaks lugeda. Ma ise märkasin et "Mustika" Keskuses olid klaaspuurid, siis kohe muudetud "Lauteri" tn poes. Ise vist lugesin kusagilt netiuudistest, aga kust, ei mäleta. Veel ka, et müüdavad toidud peavad olema eraldatud või vastavas kauguses linnu-, looma puuridest. Võis olla ka Keskkonnaameti kodulehel, kui palju "surfata"
Tingimused lemmikloomadele on küll RT-s.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 16 Märts 2011, 15:04). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 15:03

Mõtlen siin üldiseid nõudeid, aga katsun ka ise vastuseid leida.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 15:23

Nu siuksed punktid leidsin siin eraldi klaaspuurist pole teksti ja puuri suuruse kohta juba siin kuskil lugesin. Ma ei tea kas siin foorumis neid punkte on aga kui mitte võiks need isegi kleepsuga olla. Allikas: RT
NÕUDED PUURILINNU PIDAMISE KOHTA
(1) Linnule peab puuri olema paigaldatud vähemalt kaks õrt.
(2) Rühmas peetavate puurilindude puuris peab olema nii palju õrsi, et kõigil linnurühma lindudel oleks võimalik teineteist häirimata samal ajal õrrel istuda.
(3) Õrred peavad puuri olema paigaldatud nii, et linnul oleks ruumi lennata ja liikuda.
(4) Puurilinnul peab puuris olema võimalus kümmelda vees või liivas.
(5) Puurilinnu jaoks peab puuris olema saadaval linnu seedimise jaoks vajalikku kruusa.
(6) Papagoil peab olema võimalus liikuda mööda puuri seina. (see pkt ütleb et klaaspuuri puhul peab seintele lisama vajaliku inventari)
(7) Puurilindu võib lasta vabaks ruumi, kus on võetud tarvitusele linnu vigastumist ja juhuslikku väljapääsu välistavad turvaabinõud, nagu näiteks uste ja akende sulgemine ning peeglite ja akende kinnikatmine.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeKolm 16 Märts 2011, 17:31

silver kirjutas:
Kuna linnupuuri tuleb tihedalt koristada, siis sellise materjali puhul on põhi soovitav katta paadilakiga et puuripõhi vastu peaks.
Kas poeks parem puitplaat õlitada (Saigos Hardwax Oil) loodussõbraliku õlivahaga. Sobib ka laste mänguasjadele. Üldse kasutatakse loomade, lindude mänguasjade ja esemete, millega kokku puutuvad, juures võimalikult kahjutuid keemiaid, nagu lastele mõeldud. Paadilakk, see ei ole naljaasi, või ma eksin?, arvestades et paat peab hästi vastu pidama. Ma saan aru küll, et kuivab ära ja enam hiljem ei "aura" mürke välja, kui on ikka ohtlik lakk. Kuid alternatiive leidub ka Very Happy sellepärast küsingi.
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 07:38

Võin selle paadilaki kohta täpsustada aga usun et roomajatele mõjuks ka halvasti kui ta jama oleks. Peale selle et siis põhi hästi niiskust hakkab pidama siis eeldan et ta pole ka kahjulik, kuna keskkonna kaitse ei lubaks ju ometi mürgiga vee peale minna kus on elusolendeid täis.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 15:13

Kui kellegil peaks huvi olema mul üks siuke puur müügis ka, mul neid 2tk. Müügikuulutusse veel ei lisa.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 15:15

Puiduõli kaitseb niiskuse eest, samas ei anna puidule kaitsekihina eriti tugevust, nagu teeb lakk. Laki kohta oleks huvitav teada. Roomajad on õrnad, kogu kehaga kontaktis pinnaga, millel roomavad, papagoid üldiselt jälle närivad mis kätte saavad. Keskkonna kaitse ei luba õli/nafta reostust kah merre. Tsiteerides Jaan Tätte avastust: meri on hiigelsuur prügikast. Sad
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 16:49

silver kirjutas:
Kui kellegil peaks huvi olema mul üks siuke puur müügis ka, mul neid 2tk. Müügikuulutusse veel ei lisa.

Pildid on tõesti toredad. Kas mõlemad on siis nii suured? Mul ei ole plaanis osta, lihtsalt küsin Smile
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 18:43

Mõlemad terrad nii suured jah. Ühes elab praegu tiigerpüüton sees. See ei lähe siia teemasse aga koeri ka kasvatasin, nagu Sina vist praegu:)
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitimeNelj 17 Märts 2011, 21:34

Mu koer 3 aastat tagasi lahkus parematele jahimaadele, elas kõrge eani. Ma ei elanud varem Tallinnas, nüüd korterisse ei soovinud aga uut koera võtta, seepärast sai tehtud valik papagoide kasuks. Armastus koerte vastu on jäänud, ikka vaatan ja aitan, kuidas elu koertel läheb.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





terraarium Empty
PostitaminePealkiri: Re: terraarium   terraarium Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
terraarium
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: