Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.

Go down 
+13
carolyna78
tibu
kkattel
reigor
Pille
silver
papagoialfu
tutii
mannmammu
Sigrid
Crystella353
Henri
SaluKat
17 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Õpetamine   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 14:42

Kuidas õpetada viirpapagoisid...
* Näpu peale tulema?
* Käest sööma?
* Muid trikke Very Happy?

Mul isane oli vahepeal nii kuulekas, et käis igal pool järel. Isegi tekialla puges vahest Very Happy. Nüüd on mul emane ka, aga nüüd tiirleb ta ainult temaga ja mind "kardab". Mida teha, et ta jälle minu sõber oleks?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 16:35

Minu teada, peaks isane viirpapagoi olema üksik, et ta sinuga jälle saaks "sõber" olla. Või vähemalt on kergem neid õpetada, kui nad üksikud on. Kuid kui sa siiski soovid, võid ju proovida. Alustuseks võid kätt vahepeal puuri toppida ja seal toimetada, nii et oma papagoisid ei segaks, siis võivad nad pikkapeale Sinu käega ära harjuda ja ei karda enam. Kindlasti ära tee käega järske liigutusi Exclamation Siis, kui nad on juba ära harjunud Sinu käega, võid neile enda käega süüa puuri panna(kas siis põrandale või söögianumasse), sest siis nad näevad, et ahhaa sina annad neile süüa. Muidugi kardavad enamus papagoisid inimeste peopesi, eriti kui keegi on neid varem vastu tahtmist pihku pannud. Seetõttu, kui sa neile süüa pakud võiksid peopesa üleni kas siis ära varjata või siis söögiga üle kuhjata, nii et pihu osa näha ei oleks. See oleks siis minu soovitus! Wink
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 18:50

Henri kirjutas:
Minu teada, peaks isane viirpapagoi olema üksik, et ta sinuga jälle saaks "sõber" olla. Või vähemalt on kergem neid õpetada, kui nad üksikud on. Kuid kui sa siiski soovid, võid ju proovida. Alustuseks võid kätt vahepeal puuri toppida ja seal toimetada, nii et oma papagoisid ei segaks, siis võivad nad pikkapeale Sinu käega ära harjuda ja ei karda enam. Kindlasti ära tee käega järske liigutusi Exclamation Siis, kui nad on juba ära harjunud Sinu käega, võid neile enda käega süüa puuri panna(kas siis põrandale või söögianumasse), sest siis nad näevad, et ahhaa sina annad neile süüa. Muidugi kardavad enamus papagoisid inimeste peopesi, eriti kui keegi on neid varem vastu tahtmist pihku pannud. Seetõttu, kui sa neile süüa pakud võiksid peopesa üleni kas siis ära varjata või siis söögiga üle kuhjata, nii et pihu osa näha ei oleks. See oleks siis minu soovitus! Wink

Aitäh Wink Muide selle kõigega on nad juba harjunud ja pihku ei karda Very Happy....Tulevad puuris olles pihu peale väga hea meelega Very Happy. Emane on natuke eputrilla, aga isane tuleb vabalt, aga kui hommikul isase ennem puurist välja lasen, siis emane kohe üritab mulle käe peale tulla Very Happy (Kuigi ta sedas kardab Very Happy)
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Nümfkakaduu hirmud   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 20:56

Minul on selline mure , et minu nümf. kardab kohutavalt inimese kätt. Me ei ole talle aga midagi teinud ega hirmutanud , aga tema kardab . Puuoksi ega muid sellist ta aga ei karda. (Nt. kui hoiad puuoksa käes tuleb ta puuoksa peale, kui tahad aga teda puutuda ta hammustab. )
Olen proovinud nii et Tuti tuleb oksale ja siis panen tule kustu ja teen talle järjepidevalt pai , (õrnalt) ja siis panen järsku tule põlema ise samal ajal jätkates paitamist. Tema algne reageering on see , et ta vahib sulle otsa umbes 3 sekundit ja siis taipab et keegi katsub teda ning lendab ära .
Oleme veel proovinud kindaga , mis seisis ta puuris 3 päeva (et ta harjus kindaga ära) aga kinnast ta kardab samamoodi nagu kätt , kui see talle ligineb.

Kas keegi teab mingit nippi millega nümfi. enda juurde meelitada või kasvõi mingit soovitust , et ta ei kardaks käsi enam Smile
Ette tänades , Kristel
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 05 Dets 2008, 15:37

Tõlkisin internetist ühe artikli linnu julgeks õpetamiseks.

Mine väikesesse ruumi ja kata aknad ning peeglid,
Pane lind õrrele/pulgale. Ehk siis pinnale, mis oleks paigal ja millest ta peab kinni hoidma.
Kui lind tahab sealt ära lennata, siis pane ta järjepidevalt sinna tagasi, kuni ta seal enam ära minna ei ürita.
Võta teine pulk ja pane see talle jalgade juurde nii, et ta sinna peale astuks. Kui ta on peale astunud, siis ta peab uuesti astuma esimesele pulgale, kus ta oli, et ta sinna astuks pane uus pulk esimese pulga taha. Korda seda mitu korda. Kui lind üritab ära minna, siis pane ta sinna tagasi.
Lõpuks asenda pulgad oma näppudega, kui lind proovib hammustada sulle näpu peale tulles, siis puhu talle tuult näkku.


Lindudega, kes on vanemad ja on inimesi väiksest peale kartnud on tulemust raskem saavutada, kui noorema linnuga.
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 05 Dets 2008, 20:02

Selge tänan Smile, eks teen proovi .
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
mannmammu
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 1

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas õnnestus?   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 13 Veeb 2009, 16:52

Minu nümf kardab samamoodi,ostsin ta vanemana ühelt inimeselt ja ei tea kuidas temaga käituti kui ta noor oli.
Tagasi üles Go down
tutii
Nooruk
Nooruk
tutii


Female
Linde : 1
Postitusi : 27

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 10 Apr 2010, 00:45

http://www.birdtricks.com/blog/first-step/ Ise õpetan hetkel oma lindu selle nipiga käe peale tulema. Kuigi seda klikkeri asja mul ei ole. Ütlen lihtsalt tubli. Käe peale veel ei tule aa julgem on küll vist natuke. Aga alati annan maiust ka. Täpselt nii nagu selles teises videos.
Tagasi üles Go down
papagoialfu
Nooruk
Nooruk
papagoialfu


Male
Linde : 1
Postitusi : 25
Asukoht : Viimsi
Vanus : 34

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 19 Märts 2011, 13:04

Kas keegi teab kuidas õpetada? Minu lind ei lase kätt väga ligidalegi panna ja kui laseb siis hammustab vahest tugevalt vahest vaigselt või taganeb kui käe ligidale panen.
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 19 Märts 2011, 13:49

Hammustus tuleb linnul kartusest. Kui saad ta nii kaugele juba et ta sinu kätt ei karda, siis ta ka enam ei hammusta.
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
papagoialfu
Nooruk
Nooruk
papagoialfu


Male
Linde : 1
Postitusi : 25
Asukoht : Viimsi
Vanus : 34

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 19 Märts 2011, 14:15

Okey aga kuidas ma saan kartusest kiiremini lahti ?
Tagasi üles Go down
silver
Pesaehitaja
Pesaehitaja
silver


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 45
Asukoht : Võru
Vanus : 52

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 19 Märts 2011, 15:26

Nu kätte pead nad niikuinii saama aga mitte järsult. Ja kui ta juba käes on siis rahustama ja paitama
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/album.php?aid=55159&id=1000001475344
papagoialfu
Nooruk
Nooruk
papagoialfu


Male
Linde : 1
Postitusi : 25
Asukoht : Viimsi
Vanus : 34

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 19 Märts 2011, 15:32

Okey aga kas see on väga halb kui lind ise puuri ei lähe siis ma v6tan ta ja tõstan puuri`?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimePüh 20 Märts 2011, 11:35

papagoialfu kirjutas:
Kas keegi teab kuidas õpetada? Minu lind ei lase kätt väga ligidalegi panna ja kui laseb siis hammustab vahest tugevalt vahest vaigselt või taganeb kui käe ligidale panen
Et kiiremini käe peale harjutada, ega pole kerge anda soovitusi, mis igal juhul ja iga linnuga toimiksid. Lind peab olema veendunud et Sind saab usaldada. Lind ikka kõigepealt nokaga proovib tasakaalu saavutamiseks või kompimiseks et käsi, millele astuda, on kindel. Keegi ei taha astuda ebakindlale alusele. Vaata, nokk on alati abiks kui mööda võret ronib. Kui lind on nõus sinuga koos olema, on aeg käes linnule arusaadavaks teha, et hammustada tugevasti ei tohi, aga nii, et papagoi huvi käe vastu ei lõppeks negatiivse emotsiooniga. Proovi, paljud teevad nii, et sul on käes maius.
Muidugi leiab netist otsides nõuandeid ja uusi mõtteid, millele tähelepanu pöörata.
Kas siit leiad?: http://www.avianweb.com/training.html
Kui aega ja oskust on tõlkida, hea meelega loeks kommentaare selle veebilehe kohta Smile

papagoialfu kirjutas:
Okey aga kas see on väga halb kui lind ise puuri ei lähe siis ma võtan ta ja tõstan puuri?
Põhimõtteliselt ei ole halb. Kas see võtmine on siis ilma suure tagaajamiseta? Su kirja lugedes jääb mulje, et on rahumeelne toiming-lihtsalt võtad ja tõstad.
Tagasi üles Go down
papagoialfu
Nooruk
Nooruk
papagoialfu


Male
Linde : 1
Postitusi : 25
Asukoht : Viimsi
Vanus : 34

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimePüh 20 Märts 2011, 17:09

Taga ei aja aga tige on natuke ikka kui puuri pandaks ja veid karjub algul
Tagasi üles Go down
reigor
Tibu
Tibu
reigor


Linde : 5
Postitusi : 1

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimePüh 17 Apr 2011, 12:11

See on ikka päris raske. Sellepärast et kui mina panen enda käe puuri siis linnud kohe hakkavad edasi tagasi lendama ja karjuma
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimePüh 17 Apr 2011, 18:27

Alguses nad lendavad ja karjuvad, kuid veidi aja pärast peaksid nad maha rahunema, kui taipavad, et see käsi neile halba ei tee.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 10 Juun 2011, 00:39

Ma ei tea, kas oled talle juba selgeks 6petanud k2e peale tulemiseks, aga kuula mind, sul on Jako eksju? ytle mulle kui vana ta sul on?, Kuidas sa tavaliselt toidad teda?(kas lusikalt v sa paned talle puuri ja ta s88b ise). Mul endal ka Jako hetkel 8 kuune. Alguses ta ka ei tahtnud mu k2e peale tulla, aga selle probleemi lahendasin kiiresti, mul ta harjund lusikalt s88ma, lihtsalt v6tsin lusika, panin k2e juurde, ja ta astuski mu k2e peale. Varem v6tsin ta kinni, et puurist ta k2tte saada ja toita, aga ta ei hammustanud mind.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 10 Juun 2011, 07:23

Mida suurem ja õpihimulisem lind, seda kergem õpetada. Palju loeb ka see, kas lind on tibu või väljakujunenud iseloomuga. Lindu, kellel on juba sees hirm inimese ees on väga raske ümber veenda. Seepärast tasub alati osta tibu või käega harjunud täiskasvanud lind. Vastasel korral peaksid arvestama, et sul on lind lihtsalt silmailuks (väiksemad papagoid) või üks psüühhika häiretega hull (suuremad papagoid).
Sellele vaatamata on inimesed ja linnud isiksused. Teinekord võivad kokku juhtuda täiesti ära rikutud papagoi ja tasakaalukas ning suure enesevalitsusega inimene, kes võetakse linnu poolt omaks.
Lindudel on väike mälu. Kui halba meelde ei tuletata, siis ta ajapikku unustab ja välja koorub varjul olev julge linnuke. Siiski nõuab see väga suurt tööd, sest iga pisikenegi liigutus võib tekitada sellises linnus paanikat ja toob vanad läbielamised meelde.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas õpetada viirpapagoi käele tulema?   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 10 Veeb 2012, 19:31

Tahaks õpetada oma viiru käele tuleme.Tahaks abi või soovitusi. Basketball
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeReede 10 Veeb 2012, 20:14

Soovitan otsida mõtteid ka klikkeri teemast.
Tagasi üles Go down
wero72
Tibu
Tibu
wero72


Linde : 1
Postitusi : 1
Asukoht : Jõgevamaa

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 05 Mai 2012, 14:48

Olen algaja viirpapagoi omanik. Sain oma toreda sõbra tuttava perest, kel oma viirudel koorus tibu. Tubli eeltöö tegi noor peretütar, kes varakult harjutas tibu kätte võtma. Minu perre jõudis Rio väga noorelt (hakkas alles lendama). Algul rõõm suur, tibu tuli ise ilusasti sõrmele ja lasi ennast katsuda. Kuna tibu üksi ja meil päeval omad toimetused, pidi ta kahjuks üksi kodus olema. Minu tütar leidis oma asjade seast ilusa roosa nuku peegli ja panime selle puuri, et üksi igav ei oleks. Kolmandal päeval Rio muutus kurjaks, kätte ei andnud ja kartis. Võtsin peegli ära ja lasin tal rahus olla. Paari päeva pärast hakkas lind ise puurist välja tahtma ja otsis kontakti. Nüüd, juba kolm nädalat on meil asjalik ja vahva sõber kodus. Laseme tal üsna palju vabalt olla. Vajadusel tõstame ta puuri, see küll ei meeldi talle ja trikitab algul, aga rahuneb maha.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 05 Mai 2012, 20:19

Mingis vanuses.. kui tibud avastavad oma jõu võib tunduda omanikule, et sellest elukast küll käelindu ei saa. Suleline lausa naudib eest ära lendamist. See aeg on üsna määrava tähtsusega. Kui lindu hirmutada või püüda, siis võibki talle harjumuseks kujuneda põgenemine.
Mõne aja möödudes tundub suline tegelane jälle täitsa mõistuse juures ning hakkab peale enda imetlemise, jälle inimesi märkama. Siis on paras aeg uuesti käega harjutama hakata.
Tagasi üles Go down
kelli123
Täisealine
Täisealine
kelli123


Female
Linde : 2
Postitusi : 39
Asukoht : pärnumaa
Vanus : 22

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: papagoi ei tule käe peale   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 30 Juun 2012, 23:06

Tere!
Kas keegi teab kuidas õpetada umbes viie aastast kakariki papagoid käe peale tulema? Kui panen käe papagoi juurde, siis ta teeb noka lahti ja läheb ära.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitimeLaup 30 Juun 2012, 23:34

Ta on teil vist vähe aega olnud? Linnul on vaja teiega harjuda ja usaldama õppida. See võib võtta mõnikord üsna palju aega. Väga palju peab kannatust olema ja tõenäoliselt lind ei hakka tulema käe peale ilma maitsva toidupalata, esialgu. Mida ta süüa armastab?


Viimati muutis seda Pille (Teis 06 Jan 2015, 00:07). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.   Kuidas õpetada lindu käe peale tulema. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas õpetada lindu käe peale tulema.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas haiget lindu soojas hoida.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: