Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Odavamalt, kuid hästi.

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitimeReede 25 Veeb 2011, 16:12

Erinevad toidud on väga erinevate hindadega. Muidugi sõltub hind enamasti, toidu kvaliteedist. Samas kui osta pidevalt viimase peal toitu, annab see ka rahakotile tunda.

Odavamalt saab häid segusi, kui oskad neid ise teha. Millised on teie retseptid segude valmistamiseks? Milliseid terasi ja toidusegusi te kokku segate ja millistes vahekordades?


Minu tagasihoidlik ja algeline retsept on siin Smile:

Nümfkakaduudele.
Lahtist viirpapagoide toidusegu (müüakse Petcenteris-Tartus) ja Versele-Laga premium nümfitoitu. Segan kokku võrdsetes kogustes. Vahepeal segan hulka ka vitagrafti erinevaid viirpapagoidele mõeldud toidusegusi, kuid see ei muuda midagi odavamaks. Siis lisan 2 kg terade kohta pool pakki kanepiseemneid (vot nüüd ei mäleta, kui palju pakis on). Sulgimise ajal, paki sulgimisvitaminidega seemneid (vitagrafti omad) pisike pakike, kunagi maksis 10 krooni.






Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitimeReede 25 Veeb 2011, 19:12

Praktiseerin ka samal moel, erinevaid segusid kokku miksides. Varusid täiendan sellevõrra, et liiga palju lahti võetud kotte ei jääks kappi ootama oma aega. Korraga 4-5 pakki. Nagu aru saan, Tibu, sa segad kokku kohe suurema portsu - siis mingisse mahutisse või karpi, kotti? Sain vähemalt nii aru, kui räägid vahekordadest? Vaat nii ma pole veel teinud. Kapis säilitan toidud igaühe eraldi, originaalpakendis. Üks madal kapp kolme suure sahtliga ongi mul spetsiaalselt vaid papagoide tarvikutega täidetud. Poes, vist ütlematagi selge, et vaatan üle ka säilivusaja. Siiski jätan eraldi nagu ütlesin, juhtub, näiteks, et olin ostnud mingist poest halva kvaliteediga paki, siis sellele saan hiljem jälile. Kui kõik kohe kokku segaksin-ma ikka nii ei julge. Pole küll veel juhtunud siiani, et olen halvaks läinud seemneid ostnud, kuid iial ei tea.
Kui lindudele ette annan, siis võtangi eraldi pakenditest ja segan kokku sööginõusse.

Odavam, kas tuleb, ei tea?
Varem ma sõelusin tühjad seemnekestad sõela ja näppude abiga välja ja tervetele teradele lisasin veidi juurde - nii sai venitada täielikku vahetust paar, kolm päeva. Nüüd, kus mul on linde rohkem, loobusin sellest mängust ja absoluutselt iga päev viskan kogu järelejäänud kausitäie ära (olgugi et seal võib mingil määral veel terveid terasid ka leiduda), pesen nõu ja segan täiesti uue seemnesegu. Nii et kokkuhoidu ei saa ma määratleda enda kogemuste najal.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitimeLaup 26 Veeb 2011, 11:23

Jah, ma segan 1-2kuu portsu kokku. Säilitan kinnises, õhukindlalt suletud nõus, pimedas. Odavam tuleb siis, kui segada kokku odav ja kallis toit.

Tavaliselt olen ostnud kindlaid seemnesegusi. Enne kui segan kokku, maitsen ja nuusutan paki sisu. Kunagi avastasin niimoodi hallitanud seemned. Säilivusaeg pakil oli täiesti kehtiv. Tegu oli toidupoest ostetud linnutoiduga. Õnneks keegi ei surnud ära, kuid olen peale seda väga ettevaatlikuks muutunud.

Kunagi ma puhkusin seemnekestad ära, enne kui toitu juurde panin. Nüüd pole midagi puhkuda, sest kõik süüakse enne uut portsu ära. Kui hommikul ongi midagi alles, siis ootan tunnike või kallan koos kestadega puuripõhja (muidugi mitte sinna, kus on kaka). Olen pannud puuri veidike kuiva heina ja kui seal all seemneid leidub on lindudel väga huvitav neid otsida.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitimeLaup 26 Veeb 2011, 19:52

Aa, tükk aega mõtlesin, aga nüüd sain pihta. Kõik seemned süüakse ära, nii et ainult kestad jäävadki järgi. Algul sain aru et "pole midagi puhkuda, sest kõik süüakse enne uut portsu ära" Laughing , minu viga Surprised
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitimePüh 27 Veeb 2011, 08:27

Jaa, seemnekestad jäävad ikka alles Smile Väljendasin ennast natuke segaselt.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Odavamalt, kuid hästi. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Odavamalt, kuid hästi.   Odavamalt, kuid hästi. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Odavamalt, kuid hästi.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: