Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoi muna katki

Go down 
4 posters
AutorTeade
Papagoi21
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi21


Linde : 2
Postitusi : 7

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeNelj 13 Jan 2011, 15:42

Nii minu ühel viirpapagoil on 3 muna.Esimene muna sündis 19 detsember 2010.Järgmine 22 ja viimane 24-ndal.Täna kui koju tulin(13.01.2011) nägin,et üks muna on pesast väljas ja katki.Ja selle muna sees oli natuke kollast asja ühes otsas.
Küsimus ongi selles,et miks see muna katki võib olla.Ja kas on üldse lootust,et teistest tulevad viirpapagoi pojad või ei.Selles mõttes,et nad on juba päris kaua seal pesas munana olnud.
Ja kuna olen kuulnud,et isane papagoi peaks olema vähemalt 1aasta.Aga minul on emane 3 aastat ja isane 6 kuud.
Tagasi üles Go down
Papagoi21
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi21


Linde : 2
Postitusi : 7

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeNelj 13 Jan 2011, 15:43

Appi nüüd viskas emane papagoi juba teise muna ka pesast välja aga ennem tegi selle pesas katki.



Palun vastake.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeNelj 13 Jan 2011, 16:38

Oot, ma hoobilt ei tea, kui kaua viirpapagoi haub üldse?
Olgu, kui isane on alles 6.kuune, siis arvata on et munad on ikka viljastamata. Kas põhimõtteliselt üldse nägid et isane käis emasel peal? Kas linnud on veresugulased?
(Mune saab tegelikult läbi valgustada, siis näeb ära kas on viljastatud muna.)
Arvan et haudeaeg sai täis. Emaslind sai aru et sealt ei kooru tibusid.
Kui lugeda esimesest munast, mis muneti, siis tänaseks oli sellest möödunud 26 päeva.
Tagasi üles Go down
Papagoi21
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi21


Linde : 2
Postitusi : 7

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeNelj 13 Jan 2011, 18:18

Viirpapagoi pojad peaksid kooruma 15-20 päeva pärast oma sünnikuupäevast.Nägin küll,et isane lind oli emase seljas.Linnud on ostetud täiseti erinevatest kohtadest ja minuarust ei ole nad veresugulased.Kuna ma tahtisngi,et nad oleks erinevatest kohtadest ja ei oleks veresugulased.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeReede 14 Jan 2011, 12:09


Teeme nüüd selgeks, et munad ei sünni vaid mune munetakse. Sünniks loetakse ikka tibu koorumist.
Isane on ilmselgelt liiga noor ( peaks olema vähemalt 9 kuune aga veel parem kui aastane).
Kas panid neile pesakasti ülesse või kuhu munad muneti?
Viirpapagoid hauvad 18 - 23 päeva ja hauduma lähevad peale teise muna munemist.
Viirudel käib isane emast toitmas haude ajal, hiljem kui tibud juba paari päevased peaks isane ka neid hakkama toitma.
Ilmselt olid munad viljastamata.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeReede 14 Jan 2011, 17:52

Hea tähelepanek Very Happy
Aga kas tibud ikka sünnivad?
Minu teada, et sündida peavad pojad läbima sünnitustee, mitte munas olles.
Kui näitlikult öelda, et tibud sünnivad võivad ju munad ka sündida. Smile

Kaldun arvama, et tibud kooruvad munast mitte ei sünni munast. Tibud hakkavad munas arenema haudumise käigus. Muna ei saa sünnitada.
Tagasi üles Go down
Papagoi21
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi21


Linde : 2
Postitusi : 7

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeLaup 15 Jan 2011, 14:31

Oih vabandust selle sõnaga:D Aga ma panin muidu pesakasti ülesse,et papagoi saaks ikka seal muneda. Smile
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeLaup 15 Jan 2011, 18:33


Kas ta munes esimese muna puuripõhja, et pesakasti ülesse panid, teades et sul isane veel suht noor ( lausa lapseohtu)? Alati ei hakka emane munele, mis sest et paaritusid.
Mina soovitan pesakasti maha võtta ja oodata millal isane viiru ikka suguküpseks saaks. Oled suure uurimuse tegemata jätnud, sellest on äärmiselt kahju. Suguküpseks saavad viirud alles 10 kuuselt( sul isane ilmselgelt veel teismeline niiöelda).
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Papagoi21
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi21


Linde : 2
Postitusi : 7

Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitimeLaup 15 Jan 2011, 22:22

Ta munas esimese muna puuri põhja ja siis paningi pesa ülesse. Ma tean,et see on ohtlik ega ma ei teinud ise nendega midagi. Nad ise paaritusid. Sest kuna eelmine isane viirpapagoi suri ära siis ostsin ma teise ehk selle kes on praegu 6 kuune. Kuna mõtlesin, et sellel ühel papagoil emasel võib igav hakata ja ka igavusse ära surra.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirpapagoi muna katki Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi muna katki   Viirpapagoi muna katki Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoi muna katki
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» muna kleepunud
» Hauduv lind ja vabalt lendamine
» Kas muna?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: