Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Ühtlane pesakond

Go down 
4 posters
AutorTeade
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeEsm 03 Jan 2011, 20:04

Vaatasin siin foorumis juba palju ringi ja leidsin sama murega teemasid, aga sellist kindlat vastust pole kuskil. Nimelt on mu viirudel oodata peagi munasid. Ja kõikjal kirjutatakse eri meetodeid, et mida teha munadega, et tuleks ühtlasem pesakond. Õel olid ka kunagi viirudel munad ja tema ei teinud munadega midagi, pesakonnast jäi ellu ainult 1 tibu, kuna teised olid lihtsalt nõrgad ja suurem sõi teiste eest toidu ära. Ma saan aru, et see loodusseadus, aga olen lugenud erinevaid meetodeid, et pesakond oleks ühtlasem ja rohkem tibusid jääks ellu. Nimelt on väga palju kirjutatud sellest, et panna munad pärast 2 muna munemist külmkappi. Ja kui 4-5 muna koos siis panna tagasi pesakasti. Sama versiooni on pakutud aga nii, et panna munad hoopis tuppa riiulile.

Seega pöördungi Teie poole. Kumba meetodit peaks kasutama- kas külmkappi või toatemp. riiulile seisma? Või on kellelgi mõni muu võimalus välja pakkuda.


Tänan vastamast, Joanna
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeEsm 03 Jan 2011, 21:22

Kas siis kui munad ära korjatud ning hiljem kõik korraga alla pandud, on sel see eesmärk et tibud kooruksid ühel ajal? Küsin, sest endal selline kogemus puudub.
Niipalju tean öelda et munad isegi inkubaatoris ei kooru ühel päeval korraga.
Nii et see, et loota et tibudest ei jää keegi teistest nõrgem, ei anna eriti ette ära korraldada?
Pigem mingid muud meetodid siis peab välja mõtlema, vist.

Räägitakse, et toatemperatuurile peab jätma seisma, mitte külmkappi.
Tagasi üles Go down
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeEsm 03 Jan 2011, 21:57

Räägitakse, et siis pidid kooruma päevase vahega. Mul täpselt puudub kogemus, seega tekkiski selline probleem, et mida teha kui munad tulevad?

Lootsin, et siin foorumis on ikka viirude kasvatajaid ka
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 00:30


Olen proovinud kahte varianti. Korjanud 2 muna ära ja jätnud riiulisse kaussi ja kui kolmas muna munetud, olen alla kõik pannud- tulemus peaks tulema, et kaks koorub samal päeval ja kaks ülejäänud päevaste vahedega. Samas olen proovinud ka nii, et ei korjagi mune ära ja tibud kooruvad nii kuis munetud, kas siis päevaste vahedega või paari päevastega. Nüüdseks enam mune mina ära ei korja ja tibud tunduvad tugevamad ja ühesuurustena.
Tähtis on hoopis see, et oleks lindudel sel ajal rohkelt pehmet toitu, siis ei sure ka tibusid.
Minu soovitus: ära tee miskit kui munad tulevad-tunne rõõmu ka munadest ja oota oma esimest tibu.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 10:32

pepe7 kirjutas:

Tähtis on hoopis see, et oleks lindudel sel ajal rohkelt pehmet toitu, siis ei sure ka tibusid.
Minu soovitus: ära tee miskit kui munad tulevad-tunne rõõmu ka munadest ja oota oma esimest tibu.

Eks ma jätan munad puutumata ja loodame, et kõik jäävad ellu Smile Aga mida sa mõtled pehme toidu all? Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 18:55

Nt. keedumuna, keedukala, keeduliha, keedetud pudrud, pasta.. ilma maitseaineteta muidugi. Piima ei tohi pudru sees kasutada, ainult vett. Võid lisada valmis pudru sisse ka porgandimahla.
Iseasi, kas lind neid on harjunud sööma ja kas ta üldse on nõus uusi toite proovima. Enamus linde on uue toidu suhtes pirtsakad.

Mõni pakub ka hakitud keedumuna sepikuga. Sepiku pudistad hakitud muna hulka ja segad. Kui sepikut ostma lähed, vaata mida see sisaldab, et vältida säilitus- ja värvaineid.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 19:47


No mina mõtlesin pehme toidu all ikka puu- ja juurvilju, seda mida nad ka looduses kätte saavad. Muidugi väga hea on ka keedumuna. Ise olen pakkunud veel vees leotatud seemnesepikut, seda söövad tõesti ainult tibudega linnud (vähemalt minu linnud siis).
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 21:36

Sellisel juhul midagi juurde ei pea panema. Mul nimelt papagoidel koguaeg midagi värsket ees. Eriti armastavad nad kurki ja salatit. Seoses selle muna andmisega- olen lugenud, et inimesed annavad keedetud kanamuna ja mõned eelistavad loomapoes müüdavat munaputru. Kas kellelgi on kogemusi, et kumb on parem ja miks?
Ma ise pole kordagi keedetud kanamuna veel andnud, olen samuti eelistanud loomapoes müüdavat spets munaputru.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 22:09

Mina eelistan keedetud kanamune. Kui veel talunikult saab või oma kodust, veel parem. Loomapoe munaputru vaatan esmalt üle toote sisalduse nimekirja, kui seal ikka säilitusainete nimekirjas E102 sees, mina seda ei osta. Vaatan, kes toodab. Häid ja kvaliteetseid olen valmis ostma, kui peale juhtuks.
Tagasi üles Go down
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 04 Jan 2011, 22:11

Eks ma proovin ka, siis homme ära tavalise kanamuna keedetult. Aga kaua üldjuhul keedad? Kas täitsa läbi või jätad natukene vedela?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeKolm 05 Jan 2011, 16:50

Olen keetnud täitsa läbi (9min) ja oma lindudele olen andnud koos koorega ette, st. lõikan muna pooleks ja kogu lugu. Mu rosellad krõbistavad heameelega munakoort. Kuidas viirudega on, ei tea öelda. Mõtlesin, et kui jätan vedelama, siis nende nokk määrdub liiast ja võibolla see ei meeldi neile aga tegelikult pole see ju oluline-siin reeglit pole, kas vedel või kõva keedumuna Laughing
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeKolm 05 Jan 2011, 17:15

Ei tohiks ajada segamini värsket toitu mis on juur- ja puuvili, roheline ning pehmet toitu, mida ma mainisin oma viimases postituses. Mõlemad on väga head lisatoidud.
Tagasi üles Go down
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 11 Jan 2011, 18:16

Kas kellelgi on kogemusi, kas anda viirudele ka muna koos koorega või ilma?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitimeTeis 11 Jan 2011, 19:04

Mina olen viirudele koos koorega pakkunud. Kõige parem, kui pressid keedetud muna kahvliga pudiks. Võid muna keskelt risti pooleks lõigata ja teise poole järgmisel päeval anda.
NB: muna roiskub kiiresti.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Ühtlane pesakond Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ühtlane pesakond   Ühtlane pesakond Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ühtlane pesakond
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: