HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Maksakahjustus.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
JuSS---
Teismeline
Teismeline

Linde : 2

PostitaminePealkiri: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 14:45

nii, sai 2aastat tagasi ostetud 2 viirpapagoid. siiamaani oli kõik okei, ei mingeid haigusi vms. aga nüüd teisipäeval vaatasin et isane viirpapagoi on kuidagi kahvatu ja ei jaksa õieti lennata. isa mul loomaarst ja uuris ka natukene oma sõpradelt. panime joogivette mingit rohtu ja mingit teist asja noka kaudu. aga nüüd eile leidsin rohelise isase papagoi puuri põrandalt surnult Sad täna isa lahkas ja ütles et maks oli täiesti läbi. ja siit tuleb nüüd küsimus et mis te arvate mis võis papagoil selle haiguse tekitada ja mis ma nüüd üksildase emase viirukiga teen. see emane viiruk on 2a-ne, et keda ja kui vana viirukit ma talle peaksin kõrvale otsima? või on keegi siin mingi kasvataja vms kes tahaks teda endale? ei taha et ta üksi sinna suurde puuri jääks, kahju temast ikkagi.

Pille muutis pealkirja. 14.08.12.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 15:38

Nii on raske järeldusi teha ja kahtlen, kas inimesed on lasknud teha oma lindudele lahkamist - nii, et oleks, mille üle jutelda ja teada, et maks on olnud probleemiks.

Mis linnuke sõi ja jõi muidu tavaliselt?
Kas puuri lähedal oli mürgiseid toataimi? Millega puuri puhastati?

Maks ütleb üles, olen lugenud, kui maksal on ülekoormus. Ei jõua toime tulla vere puhastamisega kahjulikest ainetest. Ka see on juba halb kui vitamiine saab ülearu palju pikka aega või valesid, mida lind ei vaja. Lind ei vaja rauda näiteks.

Praegu mul muud ei tule meelde, mida veel võiks arvata.
Milline see maks siis oli? Must või auklik või kuidas, milline oleks normaalne linnu maks?

Väga kahju on!
Võta umbes sama vana isaslind kõrvale.
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 16:29

sõi viiruki toitu, ostsin alati zookauplusest. ja mõnikord ka kasvatasin kassi muru.
http://www.zoodom.kiev.ua/www/files/PRESTIGE_Budgies_216200_400.jpg
ja
http://smartshopbuy.com/images/AnimalSupplies/vitakraft-menu-vital-parakeet-food-66-lbs.jpg

joogiks oli alati vahetatud puhas vesi.
siin toas kus ta ringi lendas jne ei ole ühtegi taime. puuri puhastasin tavalise veega.
aga ma mõtlesin et kas asi võib selles olla, et kui ma ära olin ja ema neid toitsi siis ta ühe korra andis Vitapol-i mingit toitu:
http://pinka.eu/image_func.php?img=gfx/685745059583927214a81fb2382be0e4.jpg&maxwidth=150
ja maksa kohta räägin hiljem, praegu pole isa veel midagi rääkind peale selle et oli läbi.
ja muidu mingit põletiku või usse ei olnud.
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 17:05

isa ütles nii: "kui maks on korras siis see on selline pruunikas ja kui skalpelliga väike lõige vms teha siis see ei pudene laiali vms. aga see maks oli selline kollakas , nn marmorikas, ja kui seda skalpelliga lõikas siis see nagu vajus laiali ja näppude vahel läks nagu laiali vms.

aga jhh. :S
kellelgi oleks pakkuda viirpapagoid , kuskil 2aastast ja isast? kui on siis palun kirjutage siia. kui ma kaaslast ei leia siis otsin talle jõuludeks uue kodus Sad
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 20:27

Toitmine jm. oli küll korras, selle tagajärg ei saanud maksakahjustus olla. Ja noor oli ta ka...Väga kiiresti juhtus see, vähem kui nädal.
Kuidas lind käitus kui aru saite et haige on? Mis ta tegi? Kas ajas sulgi puhevile, kössitas, oli nagu õhupuuduses või hingeldas? Milline oli linnu kaka? Ega selle järgi muidugi prognoosida ei saa, palun, kirjuta siiski.

Viimati muutis seda Pille (Püh 26 Dets 2010, 17:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
JuSS---
Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   Laup 04 Dets 2010, 21:23

Pille kirjutas:
Toitmine jm. oli küll korras, selle tagajärg ei saanud maksakahjustus olla. Ja noor oli ta ka...Väga kiiresti juhtus see, vähem kui nädal.
Kuidas lind käitus kui aru saite et haige on? Mis ta tegi? Kas ajas sulgi puhevile, kössitas, oli nagu õhupuuduses või hingeldas? Milline oli linnu kaka? Ega selle järgi muidugi prognoosida ei saa, palun, kirjuta siiski.

okeii. aga see toit oli nagu suurematele liindudele vms...
muidu lind kössitas ja ajas suled puhevile, kaka oli korras . aga ei hingeldanud eriti.
aga kas tallinnast kuskilt poest või rakverest võib leida sellist kuskil 2a viirukit?

E: Täna ostisin ikkagi uue isase rakvere põhjakeskusest. vanus on 3kuud aga praegu on eraldi puurides ja see uus on vanast emasest nii huvitatud et püüab võret läbi närida

Pille tõstis uue viiru teema üle "Puurilinnul uus seltsiline" 26.12.10

Viimati muutis seda JuSS--- (Esm 06 Dets 2010, 18:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Maksakahjustus.   

Tagasi üles Go down

Maksakahjustus.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1