Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Nümf jäi ukse vahele

Go down 
2 posters
AutorTeade
gathy
Teismeline
Teismeline
gathy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Nümf jäi ukse vahele Empty
PostitaminePealkiri: Nümf jäi ukse vahele   Nümf jäi ukse vahele Icon_minitimeTeis 16 Nov 2010, 16:57

Tere, ma olen täitsa murest murtud, väike 7 aastane vend tõmbas kogemata linnu ukse vahele (tahtis minu toa ukse kinni panna kuna Tibu laulis liiga kõvasti ja vend ei kuulnud oma multikaid teises toas). Eile oli paanikat palju ja arvasime, et ongi kõik. Tal on pea veidi marraskil ja suures stressis. Ta ei söö ja me peame teda toitma, täna küsisime arstilt nõu, mida teha ja millised vigastused võivad olla. Meile anti ühte rohtu(valuvaigisti), et tema valusid leevendada, kuna tihti hoiab silmad kinni. Juba eile, umbes tund peale õnnetust hakkas veidi reageerima ja täna juba proovib ise süüa kuid terad on tema jaoks liiga tugevad. Ostsime beebi toitu kõrvitsa ja kartuliga, banaani proovime ka anda aga raske on midagi nii peeneks teha, et see läbi pipeti läheks. Mida teie olete veel oma lindudele andnud? midagi pehmet, mida ma saaks nii peeneks teha, et see läbi pipeti tuleks?

PS: Ta pole kunagi midagi peale terakeste söönud, kuigi olen pakkunud, nüüd pean ta kuidagi sööma saama. Praegu võtsin neil mõlemil terad eest ja panin sinna banaani asemele, nii ei jää tal muud üle kui banaani süüa(kuigi ma pole kindel ka see oli õige tegu), kuid kui ta on võimeline terakesi sööma siis jätsin talle maiustuse alles.

Pille tõstis teema tervise alafoorumisse, 17.11.10.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Nümf jäi ukse vahele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümf jäi ukse vahele   Nümf jäi ukse vahele Icon_minitimeKolm 17 Nov 2010, 07:10

Oi, kui väga valus on seda lugeda.

Aga tee selline toit: tatart või tatrahelbeid (pudrukogus)
1 muna
mahlaseid porgandeid (riivimiseks)

Keeda tatar pehmeks veega. Maitseaineid kasutada ei tohi. Siis aja läbi sõela.
Keeda eraldi muna ilusasti kõvaks.
U. 4 supilusikatäie läbi sõela aetud tatrapudrule, lisa pool keedetud munakollast (munavalget ära pane). Enne lisamist tee munakollane kahvliga peeneks ning sega pudru sisse. Kui arvad, võid korra uuesti läbi sõela ajada. Sobib peene sõel, millega tavaliselt tuhksuhkurt sõelutakse. Et segu vedelam tuleks lisa kõige lõpus värskelt riivitud porgandi mahla..nii silma järgi. (mahl pitsita käega välja riivitud porgandist nt.)
Seda valmist tehtud toitu ma ei soovita säilitada üle ühe päeva. Värskes toidus on rohkem vitamine.
Enne serveerimist soojenda.

Toit mis sa linnule annad peab olema käesoe, mitte jahe. Kui pakud liiga kuuma kõrvetad tema pugusse augu. Annad külma, võib ta ära lämbuda. Kui annad uue koguse valel ajal, kui vana toit pole lõplikult ära seedunud, võib lind ära lämbuda. Joogiks pakutud vesi samuti käesoe. Siis seedub paremini.

Ma pole vana lindu "lutipudelist" toitnud, seepärast tõin välja nii ranged reeglid. Parem karta kui kahetseda.


Beebitoitudes pole vitamiine, kuna nad on ära töödeldud. Ära seda enam kasuta.
Tagasi üles Go down
 
Nümf jäi ukse vahele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas poegi saada?
» Kakub sulgi

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: