Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoil kõht lahti

Go down 
4 posters
AutorTeade
arti
Tibu
Tibu
arti


Male
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Tallinn

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeReede 08 Okt 2010, 23:12

Olen alles algaja viirpapagoi mängukann,seeparast selline küsimus, Ostsin oma viirpapagoile pruudi,st emase sulekandja.Kõik muidu hästi, möllu kui palju aga emasel kogu aeg (1,5 kuud) kõht lahti. Milles viga võiks olla. Emane sööb normaalselt ja lendab juba vabalt korteris ringi.(mitte kogu päeva).Läheb ise puuri. Käepeale veel ei tule
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeLaup 09 Okt 2010, 15:50

Kas suled pepu ümbruses on määrdunud? Võid küsida lemmiklooma kliinikust Pro-Kolin+
Sisaldab vajalikke mikroorganisme, mida leidub soole mikroflooras. Lisatud on prebiootikume, mis on soolestiku kasulike bakterite toiduallikas. Väike tilk 3x päevas. Julgen soovitada, olen kasutanud ja oli abi.
Osta apteegist söetablette. Pane paar tabletti tassi ja puulusikaga purusta tükkideks. Pane topsi sisse ja las ta ise võtab. Võib lisada ka puguliiva hulka.
Konsulteeri mõne kliiniku arstiga, kes tegeleb papagoidega.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 21 Jan 2015, 16:31). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
arti
Tibu
Tibu
arti


Male
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Tallinn

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimePüh 10 Okt 2010, 10:46

Tänud soovituste eest. Kindlasti proovin ja konsulteerin. Vastan ka küsimusele: sulestik pepu ümber täitsa puhas, see panebki mõtlema,sest kõik saidid räägivad ravist kui pepu ümbrus must. Tänud veelkord.
Tagasi üles Go down
minuviirpapagoi
Tibu
Tibu
minuviirpapagoi


Female
Linde : 4
Postitusi : 3
Asukoht : tun
Vanus : 44

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeReede 19 Sept 2014, 12:48

Tere

Minul sama mure
avastasin paarpäeva tagasi,et papagoil on pepu ümbrus natuke must ja ka kaka vedelam.
avastasin ,et selles lindude segus mis ostnud olin,olid putukad sees.
Kas äkki sellest võis minna tal kõht lahti või on miskit muud. Sain natuke nüüd siit nõu mis teha
Ta ise on rõõmsameelne,kudrutab ,siutsub ja muud suled on ilusad ,ei ole puhevil.
Kui üle ei lähe siis pöördun arstile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeKolm 21 Jan 2015, 17:03

Kui lind sööb palju puuvilju, salateid, võib ta väljaheide olla lihtsalt vesine ja ei pruugi tähendada kõhulahtisust.
Kõhulahtisusega lind on haige, ta kehatemperatuur on madalam, tal võib esineda värinaid, kaalulangus, ta on uimane ja passiivne.
Tagasi üles Go down
Põrra
Tibu
Tibu
Põrra


Linde : 2
Postitusi : 4

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoil pikemat aega kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeKolm 18 Mai 2016, 09:58

Kas keegi oskab midagi soovitada. Isasel viirpapagoil kõht lahti juba 5 kuud. see roheline osa väljaheitest pikk nagu vorst ülejäänu täiesti vesi.vahest istub õrrel rahutult ja väiksed värinad Olen käinud arstide juures, teinud ravikuure, andnud söetabletti.kummeli teed Joob palju, sööb normaalselt. Mida võiks veel proovida. Papagoi 7 a. vana
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeKolm 18 Mai 2016, 14:03

Kas ravikuur tähendas antibiootikume? Kui jah, siis oleks vajalik probiootikumide lisada menüüsse, et linnu seedeelundid hakkaksin normaalsel mikroflooral jälle tööle.
Pikaaegne kummelitee joomine teeb kõhu lahti, see ei ole minu väljamõeldis vaid nii on kirjas artiklites mida toimetanud pädevad inimesed. Seega kummelitee on ka ravikuur ja peab vahet pidama. Ma ei tea kuidas teie tegite, selle üle otsustate ise Smile
Et ta palju joob, on normaalne, sest vedelikukadu on suur.
Olen täheldanud et paljud vet.arstid ei teavita inimesi probiootikumide vajalikkusest peale antibiootikumi ravi. Ainult üks vet arst kes linde ravida oskab, minu kogemust mööda müüs kohe kaasa.
Saime sellise http://www.protexin.com/products/pro-kolin/28
vet kliinikud müüvad, neid on väikeseid konteinereid samuti, suurt ei pea ostma.
Kuid esialgu ma muidugi ei tea mis ravi teil oli ja arst ma ka ei ole. Lihtsalt räägin kuidas meil ravimitega kogemus on.
Praegu kasvab võililli, korjake puhtast keskkonnas võilille õisi ja lehti. VÕilill puhastab eelkõige maksa ja üldse organismi, ja taimel on kasulikke vitamiine sees.
Veel kontrollige, ega tema seemnetoidul ei ole hallitus ohtu?
Tagasi üles Go down
Põrra
Tibu
Tibu
Põrra


Linde : 2
Postitusi : 4

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeKolm 18 Mai 2016, 16:07

jah, ravikuurid tähendasid antibiootikume. Mingeid probiotikume ei antud. Kummeliteed annan tavaliselt kolm päeva, siis mõned päevad värske vesi.nii soovitas arst.
Kust neid probiotikume saab ja kuidas/kui palju anda ? Proovin talle võililli ka anda.
Aitähh
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeKolm 18 Mai 2016, 18:36

Mina ostsin veterinaarkliinikust, Tallinnas. Usun et igas vet.kliinikus on, sest tavaliselt antakse koertele, kassidele jne. Aga see oli ca 4 aastat tagasi ja võibolla on nüüd mõni teise nimega probiootikum olemas. Ostsin Pro-Kolin + nimelise toote (sellise https://www.dimedium.ee/et/protexin-pro-kolin-30-ml)
Mul oli vaja anda rosellale ja, vabandan väjenduse pärast, andsin talle umbes niisuguses suurusjärgus tüki mida võiks võrrelda tema normaalse kaka suuruse pätsikesega. Viirpapagoi on palju väiksem lind... ehk andis see teile idee?
Ma tõesti soovitan probiootikum hankida ja linnu vaevuseid leevendada. Antibiootikum hävitab nii head kui halvad bakterid ja linnul on kodustes tingimustes väga raske iseseisvalt vajadusi taastada.

Tegelikult on ka võimalik see hankida http://www.northernparrots.com/potent-brew-live-probiotic-prod6100a/ Toote tutvustus: This is a live probiotic which will increase the vigour of breeding birds, increase chick survival and improve the gut flora of any sick or stressed bird. Due to the nature of this product it can only be stored for 2-3 months before it starts to lose its benefits. (See on probiootikum, mis suurendab pesitsevate lindude elujõudu, tugevdab tibude tervist ja parandab haige või stressis linnu soolestiku mikrofloorat. Toote olemuse tõttu saab seda säilitada 2-3 kuud, peale seda väheneb mõju.) (Budgies viirpapagoi - 2 drops per bird). See sobib nii toidu peale kui vette panemiseks. Toidu peale lisades peaks läbi mõtlema, et lind selle kindlasti ära sööks mitte ei jätaks kõrvale ja nii see ainult rikneks.
Seda Eestis ei müüda, aga ma ise tellin ühe inimese käest juba üle aasta igasuguseid asju, kes pidevalt ja ametikult tellimustega sellelt kodulehelt tegeleb.
Tagasi üles Go down
Põrra
Tibu
Tibu
Põrra


Linde : 2
Postitusi : 4

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeNelj 19 Mai 2016, 09:35

Kas ka mul oleks võimalik tema kaudu tellida seda toodet?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeLaup 21 Mai 2016, 18:57

Jah, ikka, kuid see võtab omajagu aega, esiteks tellimine (ta teeb ühistellimuse, kuni koguneb soovijaid) ja siis kauba ootamine.
Võite ka iseseisvalt muidugi tellida, Northernparrots.com teenindab ka eraisikuid.
Kiirem ehk on siiski veterinaarkliinikutest või koduapteegist küsida, kui neil on loomadele mõeldud preparaate.

PS. Saatsin teile ka papagoimaja foorumisse privaatsõnumi, peate sisse logima Põrra Smile
Tagasi üles Go down
Põrra
Tibu
Tibu
Põrra


Linde : 2
Postitusi : 4

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeTeis 24 Mai 2016, 10:19

Suured tänud Sulle Pille. Olin mõned päevad kodust ära, enne seda sai probiotikume ostetud . Linnuke on nüüd 5 päeva seda saanud ja tunneb ennast juba paremini. Tänud veelkord. Loodan ,et nüüd saan linnukese tervise korda.Smile Aitähh sõnumi eest, kindlasti kasutan seda võimalust
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitimeTeis 24 Mai 2016, 14:08

Rõõm kuulda. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoil kõht lahti Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kõht lahti   Papagoil kõht lahti Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoil kõht lahti
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoil kirbud?
» Koht keha kergendamiseks.
» Jala vigastused.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: