HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Linnuvanemate hügieen

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Linnuvanemate hügieen   Nelj 19 Aug 2010, 14:56

Kuna mu roselladel on kombeks end pesemas käia, siis sellega ei ole probleemi. Ent kui emaslinnul oli piisavalt pikk aeg pesas istutud, nii haudeperiood kui tibudega, siis paratamatult ta ei saanud oma sulestiku eest hoolt kanda hoolikalt. Roselladelgi on päranipunääre, moodustis enne saba algust selja peal ristluude viimasel jätkel. Selle sekreeti kasutatakse sulgede võidmiseks. Kui panete tähele, lind näpistab seda ja siis hõõrub kaela selle koha peal. Niisiis, kuna nad käivad koos pesuvaagnal, panin tähele et isaslind kuivab palju kiiremini kui emane. Sest isane ei käi pesal vaid on vaba õhu käes ja tegeleb oma sulestikuga rohkem. Emaslind lahendas probleemi sellega, et läks vannituppa lambikupli peale end kuivatama. Ilmselt ei tahtnud märjana pessa minna?
Siit tulebki mu küsimus. Kas peaksin muretsema mingi spets lambi lindudele? Rosellad tegelikult ei pelga külma, pealegi suvi oli ju soe ja mul talvel on ka korter soe.

Veelgi suurem küsimus on mul, kuidas teie linnud oma pesakasti puhastavad, kui üldse? Mul tibud pesas nädalased ja tibukakat on kogunenud, seda aga pesast välja ei visata. Kast on mul suht suur, nii et päris hull asi ei ole, kui mitte arvestada et aluspanu ka rosellaemale ei meeldinud ja ta lükkas selle eemale. Nii et ega seal muud teha saakski kui kraapida see mustus ära. Viimases hädas puistasin veidi puuriliiva pessa, mitte palju. Ei taha neid absull segada ega häirida, isegi ei katsu poegi, vahel vaatan ainult olukorda.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Linnuvanemate hügieen   Nelj 19 Aug 2010, 15:42

Ma ei tea, kuidas roselladel, kuid nümfide puhul hakatakse poegi käega harjutama u. 10 päevaselt. Siis enam vanemad pidevalt pesas ei ole ja vajadusel saab kogu aluspanu seal välja vahetada.

Ma kunagi ostsin reptiilidele mõeldud UV-pirni. Sulelistele meeldis seal peal ennast soojendada. Üks õhtu pirn plahvatas mu silme all. Kõik kohad olid kilde täis. Õnn oli, et kedagi seal peal ei peesitanud. Nüüdsest ma kardan pirne, olgu või tavaline. Hoian linde sellistest asjadest eemale.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female
Linde : 18
Vanus : 43

PostitaminePealkiri: Re: Linnuvanemate hügieen   Nelj 19 Aug 2010, 20:35

Mina vaatasin pessa algul ainult siis kui mõlemad linnuvanemad väljas olid. Pesa puhastasin esmakordselt kui tibud juba olid 12 päevased ja vanemaid jälle pesakastis ei olnud.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Linnuvanemate hügieen   Nelj 19 Aug 2010, 20:56

Jah, mina ka siis ainult heidan pilgu peale kui linnuvanemad ei näe, on ära lennanud teise tuppa. Siiani pole ma üritanudki puhastama hakata, lihtsalt huvitav teada, kuidas teised linnuomanikud oma kogemustest teavad erinevate lindude kombeid. Tänan vastuste eest, järeldan et kõik on hästi meiegi pesas.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Linnuvanemate hügieen   

Tagasi üles Go down

Linnuvanemate hügieen
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1