Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!

Go down 
5 posters
AutorTeade
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:01

Mina, kui üks suur loomasõber mõtlesin vägivallale. Kõiksugusele. Loomi ja lende lüüakse ja tehakse neile haiget. See on ju nii jube! Olen lugenud, et mõni inimene on teinud enda linnule või loomale haiget ja kui küsitakse miks, siis ta vastab, et loom/lind ei sobinud talle, või et tal oli igav või mida iganes. Lindu ega looma ei saa sõbraks sundida ju. Kui nad sind usaldavad on nad sinuga. Igal hetkel. Selleks aga, et nende usaldust võita on vaja aega ja kannatust. Jube on kuulda ja lugeda, et jälle on kedagi pekstud. Kuidas saab keegi teha igavusest teisele elusolenile haiget? Sad. Samamoodi võib mõelda, et kui mul järsku igav hakkab siis ma lähen tõmban kellegi teise käed otsast või teen talle haiget. See on nii jubejubejube.
Ma ei oskagi teile öelda, mis mind kirjutama sundis. Kirjutage oma kogemustest vägivallaga loomade vastu. Kas olete näinud/kuulnud? Kuidas ise suhtute sellistesse inimestesse kes lihtsalt lõbu pärast piinab loomi/linde?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:03

Kas olete näinud/kuulnud? - Jah, mina olen näinud ja kuulnud. Kui mina väike olin, tegin ise ka tihti oma linnukestele haiget. Ma pigistasin neid ning siis hakkasin nutma ja vabandust paluma. Üsna nõme. (Õnneks ei saa seda päris piinamiseks lugeda)

Kuidas ise suhtute sellistesse inimestesse kes lihtsalt lõbu pärast piinab loomi/linde? - Õnneks ma ei puutu seesuguste inimestega kokku, aga igatahes suhtun ma nendesse tigedalt.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:06

Mind ajab küll lausa nutma kui kuulen jälle kuskilt kuidas on loomade või lindudega käitutud Sad
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:07

Kõige julmemad inimesed ongi väiksed lapsed, sest nad ei tea mida nad teevad. Otseselt ei ole loomapiinajatega kokku puutunud, kuid kui foorumitest selle kohta lugeda, siis võtab küll sõnatuks.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:09

Tegelikult ei saa öelda, et väikesed lapsed oleks kõihe julmemad. Isegi täiskasvanud (kes peaksid olema targad ja eeskujulikud!!!) piinavad pisikesi...
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:11

Jah, see kes neile loomadele haiget teeb, on küll mingi psüühilise puudega. Kõige hullem on see, et loom ju ei saa aru ka, miks teda karistatakse/lüüakse. Viimasel ajal on loomadega üldse kuidagi hullud lood. Küll visatakse keegi kuskile solgiauku, küll keegi tapab vasikaid, keegi mürgitab koer jne. Rõve.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:12

Kas siis selliste inimeste kohta saab öelda täiskasvanu? Ma arvan, et tegemist on vaimuhaigetega.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:13

Ega's on jah, eriti veel praegu selle suure majanduslanguse ajal, kõik tormavad loomi võtma ja siis piinavad neid ja viskavad minema :S
Tagasi üles Go down
CocatielTuki
Teismeline
Teismeline
CocatielTuki


Male
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Tartu
Vanus : 32

Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitimeLaup 04 Sept 2010, 09:22

Vägivald läks juba piinamisele yle, piinamine on ka see kui võetakse loom/lind endale läbimõtlematult ja arvestamata kulutusi :S lemmik peaks olemale igale omanikule kui pereliige või parim sõber... piinamine ka see ju kui looma eest ei hoolitseta, ei tegeleta temaga.
Lauri.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!   Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vägivald, vägivald ja veelkord vägivald!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: