Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas papagoid rääkima õpetada?

Go down 
+7
tibu
kakaduu
RikiJaRoki
Silly And Willy
Pille
robert
Viiru
11 posters
AutorTeade
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 05 Aug 2010, 21:29

Kuidas viirpapagoid rääkima õpetada? Kirjutage siia teemasse kõik, saame siis abiKuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_smile
Tagasi üles Go down
robert
Pesamuna
Pesamuna
robert


Male
Linde : 2
Postitusi : 9
Asukoht : Tartu

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeKolm 18 Aug 2010, 12:28

Tuleb palju linnuga rääkida ja ühesuguseid lauseid korrata. Muidugi sõltub linnust, mõni ei võtagi õppust.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 26 Aug 2010, 12:37

aitäh nõuande eest, ma proovin kas tuleb välja!
Tagasi üles Go down
viirud
Külaline
Anonymous



Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 18 Sept 2010, 15:57

Kas saaks ka kuidagi nii, et ei ole kodus ja õpivad rääkima mingi lindistusega või nii kas on see võimalik?
Ja veel seda, et kas papagoi peab olema üksi eraldi puuris või toas et teisi ei kuuleks?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimePüh 19 Sept 2010, 22:54

Sääraseid küsimusi olen juhtunud lugema ka välismaistest foorumitest. Oleks see nii lihtne, et lased lindistusel kedrata päeval ja lind hakkab suisa rääkima. Inimesed, kes tegelevad lindude õpetamisega, väidavad et efektiivne meetod see pole.
Lind pigem peab lindistuse korrutamist taustamüraks. Ka siin foorumis on räägitud et mõnel linnul on annet sõnu õppida, mõnel mitte. See on individuaalne.
Korrektne oleks vist öelda, papagoil võib olla annet jäljendada sõnu.
Otsi välismaistest papagoi foorumitest teemat.
Niipalju oskan öelda et selliseid jõulisi meetmeid, ehk et mitte öelda psüühilist manipulatsiooni, terviseprobleemideta papagoi ära eraldada kõigest sotsiaalsest lävimisest teistega, selliseid soovitusi keegi avalikult ei tee, eriti USA-s. Selline suhtumine on taunitav ja võib leida loomakaitsjate, -politsei meelepaha välismaal.


Viimati muutis seda Pille (Laup 25 Sept 2010, 13:25). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Silly And Willy
Tibu
Tibu
Silly And Willy


Linde : 2
Postitusi : 1

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 25 Sept 2010, 13:16

Mul on kaks papagoid . Algul oli üks isane siis sain sünnipäevaks teise ja emase nii et need linnud küll rääkima ei hakka! Smile
Tagasi üles Go down
RikiJaRoki
Pesamuna
Pesamuna
RikiJaRoki


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn
Vanus : 27

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Lembelindudest   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeTeis 14 Juun 2011, 19:36

Ma tahtsin küsida,et kas keegi teab kuidas õpetada lembelinde rääkima?
Ja, et kui tahad ühel trikke õpetada, et kas siis ei tohi kaks lembekat olla?
Tagasi üles Go down
https://www.youtube.com/user/TheDemonBudgie?feature=mhee
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeReede 17 Juun 2011, 09:50

Kas lembelinnud on altid õppima trikke ja imiteerima kõnet, ma pole eriti kursis?
Number 1! Kui lembekas on harjunud seltsis olema teistega, kas sa suudad ja oskad pakkuda üksikule lembelinnule piisavalt tähelepanu, kogu linnu eluea?
Inimene ei asenda linnule sotsiaalset suhtlust oma liigikaaslasega, ära seda tõde ignoreeri ja proovi asja kaaluda linnu heaolu seisukohalt.


Viimati muutis seda Pille (Reede 17 Juun 2011, 17:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
kakaduu
Tibu
Tibu
kakaduu


Linde : 2
Postitusi : 2

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Kas on võimalik nümf kakaduu rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 09:35

Tere
Kas on võimalik nümfkakaduud rääkima õpetama?
Vilistab küll viisil, kuid täpselt rääkima?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 10:57

On küll võimalik. Pead saama tema sõbraks ja tal peab olema potensiaali selleks. Lind võiks olla üksik ja isane, mänguline, huvitatud ümbruskonnast ja sinust.
Pead temaga palju suhtlema, lihtsate ja lühikeste lausetega mida kordad. Nt. igal hommikul ütled "Tere" või õhtul "Tuttu". Korda tema nime, kui talle midagi head pakud jne.
Kui ta mõned sõnad juba selgeks saab, tulevad ülejäänud lihtsamalt.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 21 Juul 2011, 11:03

urki1969 kirjutas:
Tutvustan sinirosellade paari kes on toonud juba 4 pesakonda. Ja vaidlen vastu et rosellad ei räägi.
kallmann kirjutas:
Kindlasti nad omavahel räägivad Very Happy
urki1969 kirjutas:
Räägivad üksikuid lauseid oskavad juua küsida. Ja kindlasti räägivad omavahel.
Tere urki1969!
Ole hea, räägi lähemalt, kuidas õpetamine peab tulemuslikult välja nägema. Sellest oleks palju, palju tänuväärset abi Razz

Meil on foorumikülastajaid, kes alles alustavad tutvumist papagoidega, kaaluvad, millist lindu võtta lemmikuks. See loomulikult on hea, et enne uuritakse ja otsitakse infot lindude hooldamise ja heaolu kohta, mitte ei võeta emotsioonide ajel. Halb on linnule olukord, kus võetakse koju, lootuses, et lind "räägib" ehk matkib inimkõnet. Kahjuks olen märganud, et mõned inimesed kipuvad ennekõike huvituma papagoi rääkimisvõimest (räägin üldises plaanis, palun mitte isiklikult võtta). Kas omanik linnu vajadusi seejuures oskab lahendada - selle järele ei tunta vajadust enda teadmisi täiendada.


Viimati muutis seda Pille (Teis 25 Okt 2011, 11:55). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
urki1969
Pesamuna
Pesamuna
urki1969


Male
Linde : 5
Postitusi : 5
Asukoht : Viljandimaa
Vanus : 54

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 21 Juul 2011, 11:36

Lihtsalt tegeleda tuleb kui lind saab aru et hoolid siis mängides õpivad noored linnud kiiresti.Mina avastasin et rosellad kes ei pidanud rääkima narrisid kassi,näugusid ja kass läks väga pöördesse.Juua õppisid küsima niimodi,kolistasid oma nõud ja kui panin vett kordasin et ainult joote ja mängite veega siis lihtsalt kui puurist möödusin kordas vett vett juua.kokku oskavad 21 sõna.Isalind teab et on Peep ja oskab seda öölda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 21 Juul 2011, 18:43

urki1969 kirjutas:
kokku oskavad 21 sõna. Isalind teab et on Peep ja oskab seda öelda.
Väga vahva Razz
Minu noorlind tahaks küll hirmsasti pisikeste mägipapagoidega sõbraks saada, aga temal vist pole annet nende kurinat ära õppida, ikka laulab oma Very Happy
Kui mu linnud oleks matkijad, ma õpetaks neile selgeks aadressi/telefoninumbri. Nii igaks-juhuks...
Alati ma suhtlen iga linnuga, korrates tema nime, igaüks saab isikliku pöördumise osaliseks, seni aga kahjuks pole erilisi tulemusi märgata Very Happy kergelt siiski nad reageerivad oma nime peale.
Tagasi üles Go down
urki1969
Pesamuna
Pesamuna
urki1969


Male
Linde : 5
Postitusi : 5
Asukoht : Viljandimaa
Vanus : 54

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 21 Juul 2011, 22:46

Teil on siis punarosellad minul sinirosellad.proovisin pilte üles panna aga millegipärast ei läinud.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeNelj 21 Juul 2011, 23:21

Minul on hund-rosellad (Eastern Rosella). Hund-rosellad ja sini-rosellad (Pale-headed Rosella) on lähedalt sugulased. Mõlemal on valged põsed ka. Puna-rosella (Crimson Rosella) ei ole nendega samast liinist. Aga kas liigipõhiselt võib siis oletada erinevust antud teemas? Või konstanteerid lihtsalt meie erinevaid liike, mitte oskust matkida Razz


Viimati muutis seda Pille (Reede 22 Juul 2011, 14:06). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeReede 22 Juul 2011, 10:43

Mina arvan, et ka sama liiki papagoid on täiesti erinevate võimetega.
Võttes kasvõi inimesed. Oleme ju kõik inimesed, kuid täiesti erinevad.
Tean amadiini, kes lendas inimestele õlale ja oli muidu sõbralik. See lugu tundus lausa uskumatu, sest amadiinid ei käitu reeglina nii.

Kui üks rosella hakkab käituma teistmoodi, kui tavaliselt rosellad käituvad on see konkreetse linnu eripära.
Igatahes on väga põnev kuulata lugusi "erilise käitumisega" loomadest ja lindudest. Smile Aga tuleb olla ettevaatlik, et ei hakka oma võimeka linnu ja teiste linnuomanike lindude vahele võrdusmärki tõmbama. See võib teisi solvata.

Urki, soovitan teha päevikusse, oma rosellade teema. Seal saad rääkida nende tegemistest. Seda on kindlasti ülipõnev lugeda Wink

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 14 Jan 2012, 12:40

Kas kellelgi on kogemusi, kui nümfkakaduu või viirpapagoi on inimkõne matkija, kas võivad selle linnu tibud olla andekamad jäljendajad?


Viimati muutis seda Pille (Püh 31 Juul 2016, 07:18). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 14 Jan 2012, 12:46

Ma ise pole oma silmaga veel inimkõnet matkivat viirut ega nümfi näinud va. internetis. Tean aga oma kogemustest, et kui üks nümf mingi häälitsuse ära õpib, siis võtavad teised tavaliselt selle oma repertuaari sisse. Tupsi tõi meie lindudele nt. krooksatused. Samas Inglike matkis kanaarilindu, kuid teised seda ära ei õppinud.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimePüh 05 Veeb 2012, 21:45

Viiru,sul peab jaguma kannatust,et saaksid oma viirpapagoi rääkima Wink
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 30 Märts 2013, 21:40

Minu nümf igatahes on ära õppinud "sünnipäeva laulu" vilistamise ja meie koera haukumise Smileüritan pidevalt video peale saada aga nagu aparaadi kätte võtan jääb ta vait ja hakkab mind vahtima :)Kuna pidevalt kutsume teda nimepidi-"Lui" siis vahel on mul tunne,et ta isegi kordab oma nime...aga võin ka eksida.Ma usun täiesti,et neile on võimalik palju trikke õpetada.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitimeLaup 30 Märts 2013, 21:58

Minu nümf vilistab ka mingit õpetatud laulu Smile selle video leiate minu märkmikust. Viirpapagoi Kiku teeb ka nümfi häält no emase nümfi häält Very Happy .
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Sponsored content





Kuidas papagoid rääkima õpetada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas papagoid rääkima õpetada?   Kuidas papagoid rääkima õpetada? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas papagoid rääkima õpetada?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas papagoid saavad aru?
» Papagoid
» Papagoid rokutavad !

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: