Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Katkine sulg

Go down 
3 posters
AutorTeade
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 16:26

Ma ei osanud seda küsimust kuhugi alafoorumisse panna,seepärast küsin siin.Nimelt on mul kakaduul sabas üks sulg katki mingil põhjusel..ma ei tea kuidas see juhtus või miks nii aga see sulg ripub ta.See pole see pikk sabasulg vaid üks väiksem hallikirju.Kas sulg kasvab tagasi kui see päris ära tuleb ja kas tal valus või ebamugav ka on.Tundub, et teda nagu see ei häiri lendab ringi ja nagu kõik oleks korras.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 17:08

Võta käärid ja lõika sulg murdunud kohast ära. Sules ei ole närve ega veresooni. Vaata veel teemat sulgede kärpimise kohta. Seal saad teada, kuidas poolikud suled võivad linnu elu ebamugavaks teha.
Kõik suled kasvavad lindudele tagasi. Uuri ka teemat "sulgimine". Varsti vahetuvad su nümfil järkjärgult kõik suled ära. Vana sulg kukub maha ja uus kasvab tagasi. Sel ajal võib ta natuke haiglane ja pahur olla. Linnud sulgivad tavaliselt 2 korda aastas või siis kui on märkimisväärne temperatuuri muutus. See on loomulik protsess.
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 17:38

Tänan info eest.Katsun selle kuidagi ära lõigata Smile
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 18:37

Saime sule kätte ja tundub,et see on murdunud.Ei oska arvata kuidas see juhtus.Lugesin siit sulgimise foorumist,et nümfid ei sulgi...Kas see vastab tõele ka??
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 19:22

Sulgivad ikka nümfkakaduud samuti. Oleks mõeldamatu, et suled ei vahetu.

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 19:50

Ma ei leia sellist postitust, kas võtaksid tsiteerida, samas teemas, kust lugesid mõtet et nümfid ei sulgi?
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 20:45


PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine Reede Apr 24, 2009 4:45 pm Select/Unselect multi-quote Vasta viitega
+
----
-
Papagoid sulgivad siis, kui on temperatuuri muutus. See võib toimuda ka keset talve, kui tuba on pikalt tavalisest kõrgema temperatuuriga. Mõnel linnul on raske sulgimine, siis võib anda vitamine ja munatoitu. Leige veega võib ka pritsida lindu, see leevendab sulgimisest tekkinud ebameeldivustunnet.



Elspret kirjutas:
To Tibu : "Viirukatele annan nüüd, viirudele mõeldud toitu, sest nad on sulgimise tõttu abipuuris." <-- Miks abipuuris ja miks see üldse hea on ??

Vaata, suures puuris peavad nad palju oma tiibu kasutama. Lendama lae alt (2,4 m) maha, et süüa. Sellel ebameeldival perioodil tahavad linnud rahus olla ja on loiumad. Kõik kohad kihelevad ja pakitsevad...ega sulgimine naljaasi ei ole. Kuna nümfid ja kanaarikad ei sulgi, siis ei saa ma toidule nii palju vitamine juurde lisada. Pakil on ka kirjas, et sulgimise ajal 0,5tl täis ja kui ei sulgi, siis paar tera. Parem on papagoisi jälgida, kui nad on nina all. Ega see abipuur nii väike ka ei ole: 75*53*33....neljale linnule paras. Tänaseks on kõik mu viirud, uued ja kaunid suled selga kasvatanud.

Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 20:47

Siin on just nii kirjas ju?!Sellepärast ma hakkasingi kahtlema..
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeReede 07 Sept 2012, 21:24

nii nüüd sain vist ma ise ka lõpuks sellest jutust aru Smile Idea Siin on vist hoopis kirjas,et nümfid ja too teine lind momendil ei sulgi Very Happy Olin vist nii hämi täis selle sulega,et ei lugenud korralikult teksti läbi!!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeLaup 08 Sept 2012, 14:59

Just Smile Kui on mitu lindu ei pruugi nad samal ajal kohe sulgima hakata.
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitimeKolm 19 Sept 2012, 14:19

Sulgi ta küll ei aja.Peale selle ühe sabasule mis vist sai kuidagi kannatada ma pakuks.Kuna ta jube huudisimulik ja lendab ja ronib igale poole , pressib ennast puuri taha ja kardan,et jäi sinna kinni nats ja siis tegi sabale liiga.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Katkine sulg Empty
PostitaminePealkiri: Re: Katkine sulg   Katkine sulg Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Katkine sulg
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Katkine puur! Kas peaks uue ostma?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: