HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Vabalt lendamise tähtsus.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female
Linde : 6
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Puurist väljas käimine...   Esm 12 Mai 2008, 21:44

Kas viirpapahoid peavad puurist väljas lendamas käima? Miks?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female
Linde : 5
Vanus : 23

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Teis 13 Mai 2008, 06:40

Kõik papagoid/puurilinnud peavad puurist väljas lendamas käima. Viirpapagoid kuuluvad nende papagoide liikide alla kellele lendamine on väga tähtis.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female
Linde : 6

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Teis 13 Mai 2008, 13:51

Sigrid kirjutas:
Kõik papagoid/puurilinnud peavad puurist väljas lendamas käima. Viirpapagoid kuuluvad nende papagoide liikide alla kellele lendamine on väga tähtis.

Ma tean jah Smile Mul vanemad ütlevad, et ma ei tohi neid puurist välja lasta, sest nad närvivad ja teevad väga palju pahandust. Mina vaidlen vastu, et nad peavad väljas käima. Nemad jälle vaidlevad vastu, et kuidas nad siis varem said kinni olla (siis kui ma lasteaias ja algklassides käisin Very Happy). Tahtsin saada põhjendust Smile

Muide! Nad lükkasid ahju pealt alla umbes 30 cm kõrge ja 20 cm laia lillepoti alla. Sees oli uur ja raske ronitaim ja pott ise ka nii raske, et minulgi veits raskusi sellega. Sees oli ka viis hästi suur kivi...Nad lükkasid selle alla :O...(rohkem kui 2 meetri kõrguselt). Lillepoti panime tagasi(imekombel jäi terveks) ja ma panin mulla peale 5 cm. liiva. Seal nad siis elavadki xD....Lemmik koht neil Very Happy....Emane tahab hullult seal sees olla. Kui seal kilekott oli...siis kui lill ka oli, siis nad ronisid sinna sisse, kuigi see oli nii pisike äär!
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur

Female
Linde : 2

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Püh 03 Mai 2009, 17:26

Mul on ka toas 7 aastane jõulukaktus, hästi suur, Keko käib väljas olles seal istumas. Täpselt nadu džungel tal seal Very Happy
Tagasi üles Go down
Kailike
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : 2
Vanus : 28

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 24 Veeb 2010, 11:03

Ikka peaksid linnud puurist väljas käima. Ta saab olla vabalt, muidu hoiad teda nagu vangis puuris. Lind tahab lennata. Ta saab ka selle lendamisega end veidi treenida. Muidu võib minna paksuks. Aga enne kui linnu lendama tuppa lased tuleb vaadata kas aknad-uksed kinni ja esmakordsel lendamisel Akna ees kaardin, et ta vastu akent ei lendaks. Hiljen tasapisi kaadrinat eest võtta. Kindlasti oleks hea kui ta ise läheb puuri tagasi, kui ei siis viia puur tema lähedusse, et ta saaks ise sisse lennata. Siis ta teab kus tema puur asub.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 24 Veeb 2010, 15:22

Minul on rosella. Nagu teada, nad ei ole eriti sõrmelinnud, kuid toitu sõrme vahelt võtab. Laseme ta puurist välja nädalas 4x terveks päevaks. Vahel harva läheb ise puuri ja lubab ukse kinni panna, sagedamini aga lendab vurrdi kohe välja kui läheneda. Siis peame teda lennutama muudest kohtadest ikka oma puuriuksele-ta teab väga hästi, kus ta puur on, ja siidise musta salli talle nagu kardinaks ette tõstes, juhul, kui ta kohe ära ei lenda, siis õnnestub ta puuri meelitada. See sall on katteks talle öösel. Enamjaolt meeldib talle see mäng, saab palju lennata siia-sinna, aga vahel lausa hakkab ähkima (väsib)- vaat see teeb mulle muret. Hingeldamine jääb järgi, kui ta õrre peal on. Mis ma veel teha saaks, on kellelgi head nõu?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator

Male
Vanus : 21

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 24 Veeb 2010, 15:30

Ka inimene hakkab ju hingeldama kui ta jookseb või teeb rasket füüsilist tööd. Sama on ka linnuga. Kui ta lendab, siis tema tiiva lihased vajavad rohkem hapnikku (et toota energiat) ning seetõttu peab ta hingama rohkem ja kiiremini, et hapniku piisavalt lihastesse jõuaks. Kui ta õrrele maandub, siis tiivad enam ei liigu ning ka hapnikuvajadus langeb. Ka minu lembelindudega on vahel see lugu, et kui nad pikalt lendavad (ühest toast teise ja tagasi ilma peatumata), siis hakkavad ka nemad hingeldama. Minu meelest pole selles midagi muret tekitavat.

Dexi-
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : pole ühtegi
Vanus : 20

PostitaminePealkiri: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 30 Juun 2010, 10:07

Kas papagoid peavad saama lennata või nad võivad elada ainult puuris ? Ma mõtlen lennata toas ringi

Muutsin pealkirja informatiivsemaks.

23 juuli
moderaator tibu
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female
Linde : 18
Vanus : 42

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 30 Juun 2010, 16:18

Kõik oleneb sellest, kui suure puuriga neil tegemist on. Kui on mega suur puur, siis nad ei tahagi toas lennata vaid uudistavad niisama ringi või ronivad kuskil. Mina soovitan lendama lasta ainult järelevalve all, nii ei tee nad pahandust.
Kui on piisavalt suur puur, siis võiksid lennata vähemalt 2korda nädalas toas, aga kui väike siis iga päev 30.min
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Dexi-
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : pole ühtegi
Vanus : 20

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 30 Juun 2010, 17:32

aitäh Smile
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : 1
Vanus : 19

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Teis 03 Aug 2010, 16:08

ma sain oma papagoi kolm päeva tagasi ja ta on muutunud järjest rahulikumaks ,aga sööb ja joob ,aga millal ma võiks ta välja lendama lasta?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Teis 03 Aug 2010, 20:23

Mina laseks 2-3 nädala pärast. Selleks ajaks peab ta puuri oma koduks ja tagasi saamisega ei tohiks palju probleeme tulla.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : 1
Vanus : 19

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   Kolm 04 Aug 2010, 10:56

aitäh!ma vaatan ja proovin
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Vabalt lendamise tähtsus.   

Tagasi üles Go down

Vabalt lendamise tähtsus.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vabalt või aedikus?
» Erinevate tõugude koos pidamine, vabalt