HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Punarosella "haukumine"

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Piljo
Külaline

PostitaminePealkiri: Punarosella "haukumine"   Teis 20 Apr 2010, 22:10

Tervist, lugesin siin kirjavahetust rosellade kohta.Mul on ka rosella olnud juba 1 aasta.On teine nii bossuks läinud kuna on saanud meilt palju tähelepanu ja hoolitsust.Nüüd on nii, et jui hetkeks puuri juurest lahkud , siis hakkab haukuma nagu väike koer ja kamandab kõva häälega mis muutub juba täiesti välja kannatamatuks.Tavaliselt ta lendab meil toas väga palju lahtiselt ringi.Me ei tea enam mida selle "haukumisega" ette võtta.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   Kolm 21 Apr 2010, 10:42

Njaa, kodus mul õige pea, kui juba mitte et käes, sama teema. Praegu veel hõigub normaalsel vilel, kutsub enda juurde, kui arvab et talle meeldiks parasjagu näpu vahelt süüa saada näiteks. Muul juhul lendab järgi igale poole, kuhu lähen. Minul on üksik lind, peab vist seltsilise soetama.
Ehk aitab see, kui teda üllatada ootamatu liigutusega nurga tagant. Teha kentsakat käteliigutust, siis see paneb ta hetkeks mõtlema-vahel küll ärritub ka ja siis tuiskab kraaksudes ringi, kuid mõneks ajaks loobub käsutamisest.
Ega ma ei tea ka, mida ta üksi kodus olles veel ette võtab, naabrid pole öelnud midagi.

Viimati muutis seda Pille (Teis 02 Aug 2016, 00:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
iku
Noor Perepea
Noor Perepea

Male
Linde : 2

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   Kolm 21 Apr 2010, 22:36

Minu lind alles nii vähe olnud, et seda probleemi õnneks ei ole. Aga aegajalt ikka mingid tuurid talle peale tulevad ja siis laseb mingi 5-20 korda üsna tugevat vilet. See on juba selline hääl mida kindlasti naabrid ka kuulevad. Selle vile takistamiseks aitab ainult puuri juurde tulemine, kuna ta kardab mind veel. Aga kas õhtuti toa pimetaks tegemine ei aita või kui ta puuris, siis katte peale panemisega. Kusagilt lugesin, et keegi sai oma papagoil nii sarnasest ülbitsemisest lahti. Minul ta vilistab kõige enam siis kui teised linnud aknataga laulavad või tema vaateväljast mööda lendavad. Siis ta vilistab üsna sõjakalt. Igatahes hoian ma kardinaid nii ees, et ta väga välja ei näe. Muidu ta vilistaks päev läbi.
Tagasi üles Go down
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?t=1168&postdays=0&
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   Esm 26 Apr 2010, 13:44

Piljo kirjutas:
Tervist, lugesin siin kirjavahetust rosellade kohta.Mul on ka rosella olnud juba 1 aasta.On teine nii bossuks läinud kuna on saanud meilt palju tähelepanu ja hoolitsust.Nüüd on nii, et jui hetkeks puuri juurest lahkud , siis hakkab haukuma nagu väike koer ja kamandab kõva häälega mis muutub juba täiesti välja kannatamatuks.Tavaliselt ta lendab meil toas väga palju lahtiselt ringi.Me ei tea enam mida selle "haukumisega" ette võtta.

Kas ma eksin, kui soovitan üle vaadata, milliseid mänguasju papagoil on ja kas neid on uuendatud?
Tore küll, et lendab palju lahtiselt ringi, ikkagi on uuendusi vaja-nad on nii terased ja uudishimulikud linnud ja ta taiplik meel on tõenäoliselt leidnud, et Teie oletegi ühed tänuväärsed "mänguasjad", mis liigutavad ja reageerivad. Ega`s linnu eesmärk pole manipuleerimine, nad vajavad uuendusi, väljakutseid ja energia maandamist. Pidage ka meeles et rosella elab umbes oma tosin (kuni 15) aastat nii et hoidke vaim virge
Tagasi üles Go down
kerlike98
Teismeline
Teismeline

Female
Linde : 1
Vanus : 19

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   Reede 19 Nov 2010, 23:58

Tegelikult ta haugub sellepärast,et tal on igav keegi ei tegele temaga.kui ma koolis olen ja mul kedagi kodus pole vahest ema on siis Tipsu haugub nii kõvasti,et anna otsadXD või kui ma kuulan rocki muusikat ja kui talle ei meeldi midagi lähevad tal närvid läbi ja hakkab hauguma ja ma kisan vastu ja siis toimub meil väike kisamis võistlus:D.ja üks asi on veel kui ma toas olen ja korra toast ära lähen hakkab ta karjuma miks ma ära läksin või kuhu ma käksin.kui tagasin tulen jääb kohe ta vait.
Tagasi üles Go down
http://www.papagoimaja.forum.co.ee/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   Esm 09 Mai 2011, 15:08

Minu rosella haugub kui on solvunud. Kuna tegemist on väga kapriisse teismelise linnuneiuga, tuleb haukumist pidevalt. Eriti hommikuti ja siis, kui ta on pidanud kaua aega puuris olema. Kui rosella lendama saab, tuleb esmajoones oma pahameel näidata.

PostitaminePealkiri: Re: Punarosella "haukumine"   

Tagasi üles Go down

Punarosella "haukumine"
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» "Ovoskoop"
» "hullud" kanad?
» tibude "rõngastamine"
» Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"