Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Riisilind

Go down 
2 posters
AutorTeade
Argo
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 5
Postitusi : 2
Asukoht : Tallinn
Vanus : 35

Riisilind Empty
PostitaminePealkiri: Riisilind   Riisilind Icon_minitimeTeis 11 Mai 2010, 23:29

Tervist,
   Olen uus ja roheline linnukasvataja. Nimelt sai minu koju toodud üksik riisilind, kellel juba vanust 5 aastat. Aga mis teha, eelmisel omanikul ei olnud kahjuks võimalust linnukesega edasi tegeleda. 
   Lühidalt, sain ta koos puuriga ja oma imestuseks polnud seal puuris midagi peale sööginõude, joogitopsi, paari õrre ja basseini. Lisaks sellele ei teadnud eelmine omanik midagi ei puguliivast, tindikalaluust jms. Veel ütles ta, et pole linnul 5 aasta jooksul vabalt lennata lasknud, sest poest, kust ta linnu soetas ei soovitatud seda.Suspect
   Igatahes on lind muidu väga aktiivne, tantsib ja laulab palju (isaslinnuga tegemist). Aga ta on jube arg igasuguste uute asjade suhtes. Kui ma tahan midagi puuri lisada, pelgab ta seda niivõrd palju, et ei julge poole puuri ulatuses liikuda. Näiteks uue söögitopsi puhul. Tundub, et 5 aastat on oma töö teinud.
   Ma ise proovisin varianti, et panin uue asja esialgu puuri välimisele küljele, et seda siis hiljem sisse sokutada. See ei läinud kahjuks läbi. Nüüd proovisin teda maiustusega (kukeleib) meelitada, aga oh imet, ta kardab sedagi. Panin maiuse söögitopsi. Tulemuseks ei julgenud ta enam söömagi minna. 
 Kas keegi oskaks veel midagi kavalat soovitada?confused
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Riisilind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Riisilind   Riisilind Icon_minitimeKolm 12 Mai 2010, 16:48

Riisilinnud ongi arad. Riisilinde pole vaja tuppa lahti lasta. Puur ei tohiks alamõõduline olla.
Ma arvan, et ära hakka linnule kohe suuri muudatusi tegema, see pole hea. Pane ainult puguliiva. Uuematel toitudel on see sees, kuid võid ise ka juurde segada. Kõik uued palad, ka hirsiseemned (pudista tõlviku küljest näiteks), kanepiseemned jms. võid segada põhitoidu hulka. Lase tal olla rahus.

Infot riisilindude kohta.
1. http://www.efinch.com/species/java.htm
2. http://www.amadiin.ee/liigid/riisilind
Tagasi üles Go down
 
Riisilind
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Amadiinid-
Hüppa: