Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Pesamaterjal tibudele

Go down 
+5
Oliver
tibu
Birgit
Henri
Pille
9 posters
AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 11:57

Palun andke nõu, milline materjal sobiks ja enim kasutatakse. Ma ise panin männilaastud-need tundusid mulle hästi kuivad ja puhtad. Lisasin veel loomapoest ostetud mingi hiinas toodetud materjali, mis koosnes puuvillast ja niitidest. See pakendist välja võttes tolmas koledal kombel, umbusklikult siis õhutasin ja saputasin seda ja lisasin pessa, lootes et ema sellest midagi vooderdab ja ehk leiab kasutamist. Ema lükkas kogu materjali kõrvale ja tibu ongi nüüd palja puupõranda peal. Seda oleks vaja puhastada väljaheidetest, niiskus ei imendu praegu kusagile ja tibu on küll ema tiiva all enamuse ajast, aga niiske. Udusuled ei ole kohevad, paar esimest päeva oli kuiv. Mulle teeb see kõik muret praegu!
Lisan ka ingliskeelse teksti mis leidsin, ma ise kahjuks vilets võõrkeeltes.

Paper towel: If you only have a few chicks, paper towels work fine. Muuda tihti. Change often. Hardware cloth
Burlap
Newspaper / Newsprint: The problem with using newspaper is that it is not nearly as absorbent as the other options and the slippery surface can lead to a permanent deformity called "splayed leg." Mõjutatud tibud on tihti peale surma muud tibud. Affected chicks are often picked to death by the other chicks. Kuid hakitud ajalehes töötab hästi. HOWEVER, shredded newspaper works fine.
Decomposed non-toxic saw dust
Chopped Straw
Peat Moss
Rice hulls
Wood Shavings : Please note that wood shavings, such as cedar and redwood, are toxic. Aromaatsete õlide seedripuu laastude hakkab ärritada teie tibud kopsud ja muuta need rohkem vastuvõtlikud hingamisteede probleeme hilisemas elus. The aromatic oils of cedar shavings will irritate your chicks' lungs and make them more susceptible to respiratory problems later in life. Puitlaastude võib põhjustada ka saagi impaction. Wood shavings may also cause crop impaction. Samas paljud kasutavad mänd laastud üsna edukalt - laotatakse põrandale brooder umbes 1-2 cm sügavusele. HOWEVER, many use pine shavings quite successfully -- spread on the floor of the brooder about 1 to 2 inches deep.
Clean sand
About 2 inches of litter material give the chicks better footing and help keep the box clean.
Replace the litter when necessary to keep the box clean and dry


Viimati muutis seda Pille (Reede 02 Juul 2010, 18:58). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 13:44

Tõlge:
Paberrätikud: Kui pesas on ainult paar tibu, võib neid kasutada. Muuda tihti!,
Metallvõre
Kotiriie
Ajalehed:
Ajalehtede kasutamisega on see probleem, et need ei ima võrreldes teiste valikutega peaaegu üldse vedelikke ning nende libeda pinna tõttu võivad tibude jalad deformeeruda (jalad lähevad harki, pane google pildiotsingusse "splayed leg" ning näed tulemusi!). Need tibud kelle jalad on juba deformeerunud, surevad tavaliselt teiste (tervete) tibude tõttu (toidu eest ära söömine, ära tallamine jne.). KUID hakitud ajalehed toimivad rahuldavalt.
Lagunenud mittetoksiline saepuru
Tükeldatud õled
Turbasammal
Riisikestad
Puulaastud : Palun pange tähele, et puulaastud (nagu nt. seeder ja sekvoia) on toksilised. Seedripuu laastude aromaatilised (õhus lenduvad) õlid ärritavad tibude kopse ning teevad need rohkem tundlikuks hingamisteede haiguste suhtes tulevikus. Puulaastud võivad samuti tekitada pugu kinnisuse (? impaction, uurisin palju uurisin, siiski peaks see tähendama seda, et midagi on pugusse kinni jäänud). KUID SIISKI paljud kasutavad männilaaste pesa sisustuses edukalt - laota laastud pesakasti põrandale, nii et kiht jääks umbes 2,5 - 5cm paksuselt.
Puhas liiv
Umbes 5cm allapanu materjali annab tibudele parema jalgealuse ning aitab hoida pesakasti puhtana. Vaheta allapanu, kui vajalik, et hoida pesa puhta ja kuivana.

Loodetavasti saad abi sellest tõlkest. Smile
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 13:51

Mina soovitaks kasutada paberrätikuid. Soovitaksin ühe paberrätiku ennem neljaks osaks rebida (nagu ka kõigi teistega) ja siis lisada see pesakasti - nii on tibul kohevam jalgealune. Paberrätikud on tavaliselt ka veidi krobelised, mistõttu tibu jalad peaksid hästi kinnituma nendele (ei ole libe) ja paberrätikuid on lihtne ka vahetada. Vedelikke imavad ka suhteliselt hästi.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 14:15

Aitäh Henri. Mõtlen et samblik tundub ahvatlev väljavaade aga seal võib leiduda juhuslikke putukaid või seeneniidistikku, nii et sambliku võiks küll järgmiseks aastaks ette korjata, ma ei tea, kuivatatult siis või? Kuiva heina looduspuhtast kohast saan ka hankida suve jooksul. Kodus on mul Tartu Lõunakeskusest ostetud papagoide puuriliiv. Olin sellest vaimustuses ja ostsin kingituseks oma lindudele. Ilus valge liiv aniisilõhnaline ja merikarbi pulbriga pakk, tootja wittemolen.com Hollandist. Teadsin, et mu linnud sellest nagunii ei hooli eriti, siiski sokutasin eraldi kaussi neile kättesaadavaks. Mis arvad, kas tibule võiks seda alla panna?
Ja paberrätikud panen täna kohe õhtul.


Viimati muutis seda Pille (Reede 02 Juul 2010, 19:04). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 14:40

Ei oska nüüd öelda - pole ise kunagi liiva pesamaterjalina kasutanud. Ega see valge liiv aniisilõhnaga tibudele halba ei tee? Kindlasti soovitan paki pealt toote sisalduse jm. sellise enne läbi lugeda.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Birgit
Pesamuna
Pesamuna
Birgit


Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Viljandi

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeNelj 26 Aug 2010, 10:46

Ja siis oleks selline küsimus ka veel Very Happy et kas männi saepuru sobib? ja kumb on parem kas peenike või jäme saepuru ?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeNelj 26 Aug 2010, 11:22

Birgit kirjutas:

Ja oleks veel selline küsimus ,et pesakasti panin muidu puuri ära ja pesamaterjaliks on poest ostetud mingi spetsiaalne materjal, aga kas see tuleks panna puuri põrandale või pesakasti sisse ?
pepe7 kirjutas:

Pesakasti võib panna saepuru,aga kogemused näitavad, et see seal ei püsi miskipärast, aetakse välja. Very Happy
tibu kirjutas:

Kas pesamaterjal, mis sa ostsid on selline..nagu väikesed valged niidijupid? Ära seda kasuta. Võib isegi ohtlikuks saada vbl.
Viirpapagoid ei punu pesa vaid uuristavad selle puuõõnsusesse. Tekkiv puupuru ongi pesavooderduseks. Kasuta, nagu pepe ütles saepuru. Pane pihutäis.
Birgit kirjutas:

Ja kõige paremaks pesamaterjaliks ongi siis saepuru ? Aga saepurule lisaks ei pea midagi panema ?
Tibu -> Jah valget värvi ja selline niidi taoline. Aitäh hoiatamast Smile
tibu kirjutas:
Ainult saepuru jah.
pepe7 kirjutas:

Ja tõesti pesakasti polegi muud vaja kui natuke saepuru, sest kui palju paned lihtsalt kühveldavad selle sealt välja.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeNelj 26 Aug 2010, 11:39

Birgit kirjutas:
Ja siis oleks selline küsimus ka veel Very Happy et kas männi saepuru sobib? ja kumb on parem kas peenike või jäme saepuru ?

Birgit, poolitasin Su postituse teemast "Kuidas poegi saada?" Siin on infot pesamaterjali kohta täpsemalt.
Saepuru, arvan, peab olema kuiv ja jäme on kindlasti parem. Peenike saepuru võib ehk minna silma või hakkab hõõrduma õrna naha vastu. Männi saepuru sobib.
Nagu Tibu kirjutas, tsiteerin:"Viirpapagoid ei punu pesa vaid uuristavad selle puuõõnsusesse. Tekkiv puupuru ongi pesavooderduseks" järelikult papagoid ei vii noka vahel aluspanu pessa sisse väljastpoolt vaid selle võid ise pessa panna valmis.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeNelj 26 Aug 2010, 20:43

Arvan männisaepuru kohta, et see on vbl. liiga tugeva lõhnaga. Austraalias ei kasva okaspuid. Mina kasutaksin lehtpuu saepuru.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 27 Aug 2010, 12:10

tibu kirjutas:
Austraalias ei kasva okaspuid. Mina kasutaksin lehtpuu saepuru.
Pean siiski mainima et Austraalias kasvavad okaspuud, perekonda Actinostrobus kuuluv küpress mis kasvab Lääne-Austraalias. Eriti haruldane männipuu liik Wollemi mänd (Wollemia nobilis) alles avastati 1994 Austraalias, tsiteerin: "on kindlasti üks suurimaid botaanilisi avastusi meie ajal."
http://www.rbgsyd.nsw.gov.au/plant_info/wollemi_pine

Samuti Cunninghami araukaaria (Araucaria cunninghamii) on igihaljaste okaspuude liik! Cunninghami araukaaria kasvab Austraalia idaranniku ja Uus-Guinea vihmametsades. Puu võib elada 450 aasta vanuseks.
http://et.wikipedia.org/wiki/Cunninghami_araukaaria

Austraalia looduses elutsevate papagoide kohta oskan öelda, et paljud kasutavad eukalüptipuu õõnsusi oma pesapaikadena. Eukalüpte on Austraalia metsades üle 90%. Linnud eelistavad vanade puutüvede pehkinud puitu ja pesa teevad kõrgele.

Konkreetse info puidu ohutusest kasutada õrteks ja allapanuks leiate siit:
http://www.avianweb.com/safewoods.html
Haab on väga hea puitlaastud. Kasepuul tuleks kindlasti vältida kasekoort ja lehti.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 28 Sept 2011, 15:40). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeReede 27 Aug 2010, 12:58

Aga olemas on ka segasaepuru. See vast kõlbab, sest ei lõhna nii kõvasti kui puhas okaspuu oma. Mul ise on peas mõlkunud mõte, et toon metsast kunagi ühe pehkinud paku. Teen sinna sisse õõnsuse ja las nad ise mässavad siis selle kallal. Smile

Liiva kohta lugesin ühest teisest foorumist, et see ei sobi pesamaterjaliks, sest võib tibule suhu minna ja silma. Pole loomulik. Paberit mina ei julgeks panna, sest rosella on rohkem nagu nümf kui lembelind. Lembekas tassib pessa materjali, kuid nümf ja rosella mitte. Täpselt rosella kohta ei tea, kuid vist ikka pesitseb sama moodi nagu nümf.
Minu tibu oli ka niiske hiljem, kuid mitte kakane. Kasvas ilusaks ja tugevaks. Ma vahepeal arvasin, et linnuemme käis pesemas ja siis soojendas tibu märja kõhuga.

Pille pane saepuru pessa juurde, kui emme vana kõrvale lükkas. Kergelt patsuta käega saepuru alla, et kohev ei oleks.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeLaup 18 Sept 2010, 14:30

Ma panen kraanuleid ja paberrätikuid. Sobib ?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeLaup 18 Sept 2010, 15:51

Kas paberist ei või tekkida kiude, mis tibu üles poob või ära lämmatab (nt. niiske paberitükk kleepub noka külge)?
Tagasi üles Go down
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 17:21

Ma tean et see on vana teema aga.Kust ma saaks osta v saaks head paksu saepuru ??
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 19:08

Loomapoest, Andu Smile Vaata, et oleks selline laialaastuline, mitte peenike pudi.
Tagasi üles Go down
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 21:09

Väga hea! ma arvan et abuvalmiduse skoor peaks olema sul 100. Cool Järjekordselt aitähh aga mis looma poest? Smile
Tagasi üles Go down
inimene
Pesamuna
Pesamuna
inimene


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Vanus : 27

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 21:12

Näiteks: Zoo planeti loomapoest.
Tagasi üles Go down
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 28 Märts 2011, 21:48

Aitäh!
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeNelj 12 Mai 2011, 19:59

Zoo planet on jah hea loomapood.
Meie linnud tegid pesa loomapoes müüdavatest lõngadest.

Pesa tuli korralik. Ning tibu koorus ilusti.
Tagasi üles Go down
gathy
Teismeline
Teismeline
gathy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Nümfid teevad pesa   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 17 Sept 2012, 13:25

Tere,
mul on kodus kaks nümfkakaduud. Nüüd tundub, et juba neljandat päeva ehitavad pesa, käivad pesakastist sisse ja välja. Meil pole kunagi varem sellist asja olnud, tundub, et ka neil on esimene kord. Ma ei tea täpselt mida ma tegema pean. Olen tibusid juba nii kaua oodanud...
Panin pesakasti saepuru ja mingit muud pesamarerjali mis mulle poest pakuti. Vaatasin täna pessa, nad olid kõik omavahel segamini ajanud, nad pole veel otseselt pesa teinud.
emane on kuidagi väga kuri, hakkab jubedalt karjuma kui ma tuppa lähen, ma ei tea kas ma pean omast toast ära kolima siis kuni neil on asjad korras või mis? Very Happy
proovime neile nii palju rahu anda kui võimalik, kuid ometi pean ma ju nende eest hoolitsema, puuri puhastama ja neile süüa andma.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeKolm 19 Sept 2012, 18:14

mina ei julgeks selliseid peeneid niidimoodi asju pesamaterjaliks pakkuda (poes on selline pesamaterjal müügil). Äkki jääb tibule kaela ümber kinni.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeEsm 25 Mai 2015, 23:06

Niidijuppe ja riidetükke kindasti ei saa paapgoide pesakasti panna. Tibudele jäävad lõngad jalgade külge, nad on uskumatult vilkad ja mässivad end korralikult sisse, mis võib saatuslikuks saada. Samuti riidetüki alla võib sattuda, vanem kohendab pesa, lükkab riide üle tibu, nad ei oska tibu riide seest välja rullida ja tibu võib lämbuda.
Nüüd sain teada, et ka puidulaastud võivad ohtlikud olla, kui need on saastunud juba enne pesakasti panemist ja kui need saavad niiskust. Pesas paratamatult tekib mingi niiskus, kui tibud on koorunud.
Nimelt saastunud puidulaastude või saepuru kaudu võib tibu nakatuda Klebsiella bakteriga. See kahjustab hingamisteid ja kopse, on küllalt halb et tibu võib hukkuda. Sain seda teada ühelt välismaa kasvatajalt, kel mitu-mitu aastat kogemust väikeste papagoidega. Ta lasi teha kahele tibule lahangu, nii sai jälile.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeTeis 26 Mai 2015, 10:08

Väga kiidetakse aluspanu materjalina!:
http://www.hemp-technologies.com/page27/page27.html
http://www.amazon.com/Dr-Hemp-Natural-Bedding-8-Quart/dp/B00HVWMWLK
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitimeTeis 08 Dets 2015, 12:36

Birgit kirjutas:
Ja siis oleks selline küsimus ka veel et kas männi saepuru sobib? ja kumb on parem kas peenike või jäme saepuru?

Männi saepuru ei sobi jah. Üldse, parem on lehtpuu laast.
Bosse Lemmikloomapood pakub haavapuulaastu
http://bosse.ee/et/vaikeloomad/aluspanu/millamore-pesamaterjal-50g/
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pesamaterjal tibudele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesamaterjal tibudele   Pesamaterjal tibudele Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pesamaterjal tibudele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: