HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Kuna pesakast üles panna.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
tipsijakluti
Pesamuna
Pesamuna

Female
Linde : 2
Vanus : 18

PostitaminePealkiri: Kuna pesakast üles panna.   Laup 09 Jan 2010, 23:10

Mul on üks probleem, ei tea kunas pesakasti üles panna?
Pesakast on olemas, aga kunas on see aeg
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator

Male
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Laup 09 Jan 2010, 23:19

Pesakasti võid siis üles panna, kui nii emane kui isane papagoi on vähemalt aasta vanad (soovituslik vähemalt 1,5 a.). Pesakasti soovitaksin panna üles kevadel, kui päevad juba üsna pikad on, sest siis on tavaliselt papagoidel ka soov paarituda ning pesakond luua. Kindlasti ei tohi lasta järglasi tuua veresuguluses olevatel papagoidel.

tipsijakluti
Pesamuna
Pesamuna

Female
Vanus : 18

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Laup 09 Jan 2010, 23:22

Nad on juba 2 aastat koos olnud, aga kas sellel on mõni kindel kuupäev kõi aeg?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator

Male
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Laup 09 Jan 2010, 23:37

Ei ole.

pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female
Linde : 18
Vanus : 42

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 10 Jan 2010, 14:39

Pesakasti võid üles panna kui oled näinud isaslindu emasel seljas nühkimas.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female
Vanus : 61

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Kolm 24 Nov 2010, 18:20

Meil käib üks tants ja taga ajamine.Kui linnukesed saime oli neil pesakast puuris.See oli kaks nädalat tagasi.Saime kaasa ka pesa tegemis materjali.Panime selle puuri.Nüüd siis teevad hoolega pesa.Musivad ja ajavad teineteist taga.Meie ei oska sellest midagi arvata.Endine perenaine ütles,et varem nad sõid munad ära.Siin aga räägitakse,et ainult kevadel oleks õige aeg.Mida teha,kas pesa ära võtta??
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Kolm 24 Nov 2010, 18:47

Olen linnukestega ühes toas.Kuulen selja taga imelikku häälitsust ja vaatasin tagasi.Emane oli peegli juures ja isane pesas.Tuli pesast välja ja kohe emast kabistama.Oh seda rõõmu,on see tõesti võimalik,et vastu talve poegi saab.Pesasse ei julge vaadata,õigemini ei saagi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Nelj 25 Nov 2010, 07:22

Lilleke, kuid ära unusta siis lisavalgust. Lisavalgusest on juttu siin http://papagoimaja.forum.co.ee/puur-ja-sisustus-f5/taisspektervalgustus-t805.htm ja uuri pesitsevate lindude toitumise kohta. Pesa soovitan panna nii, et saaksid seda aegajalt kontrollida. Teinekord võib mõni tibu abi vajada.
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 28 Nov 2010, 13:49

Mul jälle mure!!Linnukesed teevad pesa,isane vooderdab,emane toob materjali kohale.Kõik ilus ja armas.Õhtul hakkas jube taga ajamine,isane emast.Meil on peegel ka puuris,äkki see tekitab pahandusi puuris.Oh häda.hommikul kiskus emane jälle osa materjali pesast välja.See pesa ehitamine kestab juba kaks nädalat.Mune ei paista olevat.Istuvad koos pesas ka.Armastus on ja nagu ei ole ka.Andke nõu,palun!!
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 28 Nov 2010, 15:02

Vaatasin profiilist, et tegemist on sebra amadiinidega. Neil linnukestel pole üldse peeglit vaja, võta ära.
Küsiks, kui vanade linnukestega on tegemist? Mulle tundub, et neil on küll vale pesa. Amadiinidel peab olema ju lahtine pesake mitte pesakast! Ehk paned pildid linnukestest kuhugi kust vaadata? Neid linde ei tohi liigselt häirida pesitsus ajal.
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 28 Nov 2010, 16:10

Neil on pisike punutud pesa,tillukese avaga.Aastased on nad kindlasti ja munenud on nad ka juba mitu korda aga munad ära söönud.Kui see pesa ei sobi,mida siis panna.Mul on pisike punutud korv,paneks selle.Kuhu?Kas seinale või võib maha panna.Õpetage rumalukest.
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 28 Nov 2010, 17:46

Tellisin endale selle õige täisspetkervalgustus pirni.Kas aitab kui see panna laelambi sisse või peab panema puuri ligidale?Kas saa annab ka soojust?Nagu ma aru olen saanud see ei ole linnukeste silmadele paha.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Püh 28 Nov 2010, 22:49

Pigem sobib, kui keerad pirni laelambi soklisse. Nii on loomulikum valgus-varjud ja puuri ligidale ei soovitatagi. Soojust täisspekterpirnid ei anna. Inimesele võib tunduda esialgu liialt ere, kuid sellega harjub ja lindudele täisspektervalgustus tõesti meeldib. Nad näevad siis värve paremini, annab nende elule uue kvaliteedi.

Et nad munad ära sõid, annab aimu et midagi on, mis linde kas häirib, on millestki puudus olnud või on emasel jaks otsas.
Aga tundub, et on terved linnud Sul ja noored ka veel.
Kas pesa maha panna...? vaat sellega on nii et mõtle, Sul on vaja ka puuri aluspanu puhastada või vahetada, kas siis peaksid ju pesa liigutama, tõstma ja kõrvale panema? Arvan et kui saad siis ikka pane pesa seina külge.
Jäin praegu mõtlema, kuidas looduses on amadiinidel? Kuhu nad pesa teevad, ilmselt põõsasse mitte maapinnale.

Amadiinidest leiab lugemist veel siit: http://www.amadiin.ee/
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Teis 30 Nov 2010, 01:23

Sul on ilmselt siis tammetõru kujuline punutud pesake, see sobib neile suurepäraselt. Linnud armastavad pesa teha ikka kõrgemale. Anna neile keedumuna ja keedetud porgandit samuti. Ehk on sellest abi.
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Teis 30 Nov 2010, 17:23

Käisin täna poes ja ostsin neile joodikivi.mineraalkivi õunaga,munatõlvikud(peal oli küll kiri,et lembelindudele aga soovitati seda.hirsi viljapead.Loodan,et neid ikka võib amadiinidele anda.Meil Türil ei ole ühtagi sööta,mis oleks vintidele.Lähen homme Paide ehk seal on.Olen aru saanud,et paki peal on ecsotika,need ikka sobivad .Nad on ikka jube lahedad!!Praegu on kõik veel võõras ja ei tea täpselt mis sobib,mis mitte.See pesa tegemine on küll imelik.Õhtul kaklevad jubedalt.Mul on selline tunne,et ehk on õigem pese üldse ära võtta ja oodata,kuni saab selle lambi .Või oodata oopis kevadeni.Õpetage palun!!Mis siis juhtub kui nii teha??
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Teis 30 Nov 2010, 17:50

Millal viimati muneti? Kas seda saaksite uurida järgi? Vahet peaks hoidma kolm kuud vähemalt kui ongi nii et kogu aeg munes ja siis sõi ära.
Praegu on teile kõigile uus kõik, Sa täpselt ei tea, kuidas lind varem käitus ja linnud tegelevad oma uue elukoha mugavaks muutmisega, näib et aktiivselt Smile
Noh, kui valguse veel paned, siis on vabsee nende meelest kevad käes, usu mind. Stabiilselt hoia mingit kindlat rütmi siis valgusega, kindlal kellaajal kõik ja järkjärgult saad nö. päeva lühemaks teha või siis vastavalt pikemaks, nagu looduslikult asi käib. Ideaalis peakski valgusega saama reguleerida paaritushooaega, aga no, praegu on Su lindudel vist oma tahe või segadus.
Ma ise pole amadiine kasvatanud, nende iseloomu kohta ei tea kahjuks õpetust anda. Ainult niipalju tean, et vahet pidama peaks, kuigi lind pole veel haudunud ühtki pesakonda välja ja ehk ei ole siis nii kurnatud?

Saan aru et lindudel oli varem kogu aeg pesa puuris?
Tavaliselt ei hoita nii, vähemalt minu teada, inimesi muidugi on igasuguseid ja linde ka.
Tagasi üles Go down
lillekene
Teismeline
Teismeline

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Kolm 01 Dets 2010, 18:01

Ma tänan!Ma võtan pesa ära ja las natuke rahunevad.Meil on plaanis teha neile uus suur puur.Kui uude puuri saavad ja on harjunud siis paneme pesa tagasi.Siis on juba päevad pikemad ja saab pirni ka.Perenaine ütles,et suvel oli üks muna ja selle sõid ära.Tundub,et ema munes juba ammu aga tibusid ei haudunud.Ma arvan veel,et nad on õde ja vend.Nad on koos ostetud ja ühest kohast.Peteti memme (76 aastane)Elame näeme!!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   Nelj 02 Dets 2010, 07:00

Te võiksite ühe linnu ära vahetada, et vältida suguluspaaritust. Kui on õrn kahtluski, et õde-venda ei maksa katseta.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kuna pesakast üles panna.   

Tagasi üles Go down

Kuna pesakast üles panna.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Palun meisterdamis nõuannet.
» kui kaua säilib muna?
» mida kanadele alla panna
» uus pesakast
» Kuidas saada kanad hauduma?