Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Millal papagoi sööma hakkab?

Go down 
+4
gathy
meelia
Sigrid
SaluKat
8 posters
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi uues kodus.   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeKolm 24 Dets 2008, 10:53

Ostsime endale eile papagoi. Alguses oli ta närvis ja hüppas puuris ringi. Nüüd on ta rahunenud, aga ta ei söö ültse ja istub kössis oksa peal. Kas tal on midagi viga. See pole viirpapagoi vaid suurem. Mingisugune Rosal...
täpset nimetust ei tea. Kas ta on lihtsalt närvis või on ta haige. Palun aidake lahendust leida? confused
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeKolm 24 Dets 2008, 15:41

Kas see võib olla Rosella ? Äkki ta tunneb end üksikuna. Kui ta su koduga paar päeva harjub, siis hakka temaga tegelema. Räägi temaga sõbralikult ja tihti. Tee tema läheduses palju asju. Ja siis, kui sa ka koos teiste sõpradega tema lähedal oled on tal hea olla. Näiteks minu papagoi hakkab alati köögis sööma, kui mina ja mu emps ka sööme. Aga no. Küll ta harjub. Ta on vast kurb praegu. Kas sa ostsid ta poest? Oli ta siis üksi? Milline ta seal oli ?
Tagasi üles Go down
Siim
Külaline
Anonymous



Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeKolm 24 Dets 2008, 16:09

Jap see on see Rosella. Ostsin poest, täna läks juba asi paremaks kuna ta sõi ja jõi. Ostsin ta loomapoest ja ta oli seal üksi ja väga väikeses puuris. Me ostsime talle suure puuri, ta tundub juba rahulikuna, loodan et ta harjub kiiresti ära.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeNelj 25 Dets 2008, 09:31

Rosellad ongi sellised eraklikumad linnud. Inimese tähelepanu nad eriti ei armasta.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 01:23

Oh, kui juba sööb ja joob, siis on hea. Harjub tasapisi. Smile
Loodetavasti läheb sul hästi temaga !
Tagasi üles Go down
Siim
Külaline
Anonymous



Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 13:31

Jep, tundub, et ta tunneb ennast juba suhteliselt koduselt. Täna hommikul isegi vilistas ja tegi muid hääli Razz
Tagasi üles Go down
meelia
Tibu
Tibu
meelia


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : haapsalu
Vanus : 29

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: kakaduud ei söö   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimePüh 18 Apr 2010, 17:12

Minu nümfkakaduud pole varsti juba kaks päeva söönud, ma sain nad alles eile, kuid kas neil ei peaks juba kõht tühi olema ? kas ma pean siis lihtsalt ootama, et eks nad ikka mingi aeg sööma hakkavad, või peaksin ma midagi ette võtma?
Tagasi üles Go down
meelia
Tibu
Tibu
meelia


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : haapsalu
Vanus : 29

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimePüh 18 Apr 2010, 21:05

ohh, õnneks üks hakkas ikka sööma, teine nokkis ka veidi. aga jah, puur oli neil küll täitsa uus, aga siiski parajates mõõtudes. sõit koju oli u 1-2 h. poes olid nad koos puuris ka, kohe näha, hoiavad kokku Smile nüüd peaks siis kõik korras olema, ma loodan. väga-väga toredad linnud
Tagasi üles Go down
gathy
Teismeline
Teismeline
gathy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Uus nümf ei söö   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeEsm 08 Nov 2010, 18:28

Tere
võtsime eile endale uue nümfi, emase. Kuid ta ei söö. Isane on meil olnud umbes 3 kuud ja on kätte harjunud. Nad sobisid kohe hästi, ei kakle ja saavad hästi läbi,seega panime nad õhtul kokku, nagu loomapoest öeldi, kuid emane hoiab omaette ja ei söö/joo. Istub vaid peegli peal ja on nii õnnetu. Ma ei tea mida teha, ma arvan, et pean talle rahu andma aga murelikuks teeb ikka. teises puuris oli ta väga närviline ja kõndis edasi-tagasi, kuid selles puuris on ta rahulikum. Ma hoian puuri ust lahti, et isane saaks välja tulla kui tahab, sest nii on ta harjunud. emane on perest loomapoodi viidud ja nüüd jälle uues kodus, vb lihtsalt stressis. aga mis teie arvate?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeTeis 09 Nov 2010, 13:44

Kindlasti stress. Nümfid on stressi taluvuselt erinevad. Emased ongi loomult aremad kui isased. Jälgi sõbrakest, kuid ära püüa teda käele saada. Lihtsalt anna süüa-juua.
Tagasi üles Go down
gathy
Teismeline
Teismeline
gathy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeTeis 09 Nov 2010, 16:31

jah ma tegelengi isasega samamoodi nagu varem aga emasega ainult räägin läbi puuri, et ei suru end peale, eks ta harjub. kuid isane ei luba emasel süüa, käib järgi nagu haige, läheb sinna maiustuse juurde kus emane ja hakkab ise sööma, emane läheb siis jooma ja isane läheb kohe sama tegema, nii kade on nagu.... samas kaklema ei ole läinud ja emane on ikka hoiatanud, et isane minema läheks aga ikkagi mure et minu Tibu selline kadekops on....
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeTeis 09 Nov 2010, 18:58

Ära sellepärast muretse. Alguses ongi nii. Vana olija näitab uuele, et tema on peremees. Pärast, kui nende vahel hakkab armastus tekkima, antakse kogu eesõigus emasele. Juhul kui nad muidugi sobivad.
Saan aru, et emane nüüdseks sööb natuke?
Pane toidu- ja joogitopse juurde, erinevatesse kohtadesse. Maiusepulki samuti. Aga vaata, et need linde ei takistaks tiibadega vehkimast.
Tagasi üles Go down
kakaduu
Tibu
Tibu
kakaduu


Linde : 2
Postitusi : 2

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 09:31

Sama lugu mul. Emane papagoi on vaikne kes on ~ 2 aastat meil olnud ikka ei tee midagi. Isane taidleb igal pool ringi ,vilistab.(Minu papagoi on Nümf kakaduu)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeEsm 11 Juul 2011, 11:02

Emased ongi üldjuhul vaiksed ja tagasihoidlikud.
Minu emane nümf on mul olnud ka sama kaua. Alles mõni kuu tagasi nägin, kuidas ta korraks toksis nokaga mänguasja. Kui sinu lind on terve ja ilusa sulestikuga, siis on kõik korras. Tema iseloom ongi selline, nagu sa näed Smile
Tagasi üles Go down
Kristo aav
Tibu
Tibu
Kristo aav


Linde : 1
Postitusi : 2

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeKolm 07 Aug 2013, 22:19

Tere.Ma ostsin endale 4 kuuse nümf kakaduu ja ta ei ole söönud tulekust alates,mis teie arvate.
AITÄH!
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeKolm 07 Aug 2013, 23:58

Tere. Kui pikk aeg on möödunud linnu tulekust teie perre? Jätke talle privaatsust enda olukorraga omaette kohaneda, küll ta sööma, jooma hakkab.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 09:38

Võib olla ei leia ta toitu üles? Ta on ju uues puuris. Pane maiusepulgad sinna, kus talle meeldib istuda. Vesi samuti.
Tagasi üles Go down
Kristo aav
Tibu
Tibu
Kristo aav


Linde : 1
Postitusi : 2

Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 13:06

See on nata loogiline,tegin juba alguses niimoodi
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millal papagoi sööma hakkab? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millal papagoi sööma hakkab?   Millal papagoi sööma hakkab? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millal papagoi sööma hakkab?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kui vanalt papagoid sigima hakkavad?
» Papagoi ei joo.
» Kavalad ja targad linnud.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: