Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Juurde laskmine

Go down 
+14
kerlike98
Viiru
Oliver
KKatsa
Sannnu
tibu
justus
papakas
Crystella353
krissyke
silviaolen
Sigrid
SaluKat
alvar96
18 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Kakariki kardab mind.   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 09 Okt 2008, 17:19

Ma ostsin juba pea aegu aasta tagasi kakariki papagoi aga ta kardab mis teha [img]https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_sad.gif[/img]






Ma tahaks ka talle isast kaaslast aga kas keegi teab kus või kes müüb kakarikit?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 09 Okt 2008, 22:45

Mida ta konkreetselt kardab? Sa võid teda tollest kardetavast asjast eemale viia. Ja kui ta on ka närviline kartmise ajal, siis võid tasakesi mõne ilusa muusika käima panna. Võid ka temaga taskesi rääkida ning kui tal on puuris kiik, siis võid teda seal kiigutada(aeglaselt) ning teda rahustada. Aga nagu ma juba küsisin, siis mida ta konkreetselt kardab?
Tagasi üles Go down
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: ta kardab inimesi   Juurde laskmine Icon_minitimeReede 10 Okt 2008, 12:59

ta kardab kõiki inimesi isegi mind puuris vahepeal olles laseb mul puuri juures vaadata aga vahepeal läheb puuri teise otsa.t Ngu tahaks kontakti kui õpin tuleb puuri äärde mind vaatama ja vahest kui ma seal juures istun ja vaatan ka natuke nagu tuleksminu juurde.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeReede 10 Okt 2008, 14:11

Ma arvan, et tal on inimeste vastu huvi, aga tal on olnud mingi halb kohemus inimesega. Minu nümfkakaduu on ka selline, et kui ma midagi puuri läheduses teen, siis ta tuleb kohe vaatama. Alguses proovisin tema peale seda sõbrustada, aga hiljem jätsin ta rahule ja see on isegi mõjuma hakanud. Nüüd kui näiteks sööki vahetan, siis tuleb kohe toidunõu juurde vaatama, et mida mina teen.
Tagasi üles Go down
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: kakariki   Juurde laskmine Icon_minitimeLaup 15 Nov 2008, 13:51

ta on mul olnud üsna kaua aga ikka kardab ma tahan isast osta talle loodan äkki siis harjub
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeLaup 15 Nov 2008, 21:07

Sa võiksid talle maiuspulti ja puu ja juurvilju anda. Lisaks vaikselt muusikat lasta. Temaga tegeleda, rahulikult rääkida jne. Siis ta vat enam ei karda Smile. Ja kui ostad isase juurde, siis ta võiks olla emasega enamvähem sama vana, sest väga suur vanuse vahe võib halb olla. Emane võib isast kiusama hakata.

Edu sulle sunny
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeEsm 17 Nov 2008, 09:21

Kui mitte harjudun papagoile osta juurde veel paariline, siis on üsna suur tõenäosus, et ta ei harjugi sinuga, sest tal on oma paarilisega veel küllaltki tegemist. Ma arvan, et lind muusikast aru ei saa ja tema jaoks on see samasugune hääl nagu iga teinegi, mida ta kuuleb. Kui lind on muusikat väiksest peale kuulnud, siis võibolla ta midagi mõikaks.
Tagasi üles Go down
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 10:05

Ma ostsin endale viirpapagoid umbes kuu aega tagasi aretaja juurest.Aga minu isane papagoi viki kardab mind nimodi et kui puuri juurest kasvõi mööda lähen lendab ta teise puuri otsa.Emane teeb täpselt sama moodi.Siis kui ma nad alles endale sain tuli isane mulle näpupeale,aga nüüd kardab mind.Kuigi ma poletallemidagi halba teinud.Isegi minu ema ja sõbranna näpu peale tuleb,aga minu näpupeale ei tule.Oskate järsku aidata? Sad

Palun ära kasuta punast värvi teemat tehes(ilma minu loata). Seda olen öelnud ka teemas "Teema värv".
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 18:12

Võib-olla oled sa nendega vähe tegelenud. Äkki nad ei tunne sind ära?
Tagasi üles Go down
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 19:42

kui ma olen vahepeal juuksuris käinud kas see loeb ka siis w
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 20:48

Ei usu,et juuksuris käik niimoodi mõjub,sa proovi nendega rohkem suhelda,tule puuri juurde ja räägi linnukestega rahulikul häälel,siis nad harjuvad sibnuga paremini ja ei pelga sind.


Viimati muutis seda Sigrid (Kolm 03 Dets 2008, 22:08). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Peale koma käib tühik.)
Tagasi üles Go down
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 21:15

eks ma siis üritan


Viimati muutis seda Sigrid (Kolm 03 Dets 2008, 22:08). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Lause algab suure tähega ja lõppeb lauselõpu märgiga.)
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 22:22

Ma soovitan isiklikult et suhtle nendega koguaeg kui võimalust on , haara kaasa nad igapäeva tegemistesse (nt. kui õpid .. oleksid sinu juures) ning ära suru ennast neile peale ega ära hirmuta.
Aga ma usun et varsti saab kõik korda Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 12:35

Okey,eks ma siis ürita.
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 12:45

aga anna siis edaspidi teada,kuidas sul läheb lindude harjutamine.
Tagasi üles Go down
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 14:24

Okey Very Happy
Tagasi üles Go down
papakas
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
papakas


Female
Linde : 2
Postitusi : 222
Asukoht : Tartumaa
Vanus : 23

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 18:04

Kõigepealt proovi viirut näpule ajada,siis õrnalt tee talle pai,siis tee veidi suurem pai jne. Smile Proovi ühesõnaga temaga sõbraks saada!Edu!
Tagasi üles Go down
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: papagoid kardavad mind!   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 28 Jan 2009, 16:37

Sain nyyd 2. papagoi (isase) aga ta ka kardab mind. Kas kellegil on ka see probleem või on olnud ja mis on saanud? Crying or Very sad isane on õnneks julgem. Kuidagi õnnestus käe peale saada;)
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 28 Jan 2009, 17:05

Ehk tahab ta harjumiseks aega. Ega alguses kardavad kõik Very Happy
Tagasi üles Go down
justus
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeKolm 25 Veeb 2009, 16:36

Tervitus tervele papagoi foorumile!
Otsisin, mis ma otsisin, ei leidnud sarnast teemat oma probleemile. Eelmine papagoi suri meil ära vanadusse, too ei kartnud üldse midagi. Lasi igalt poolt endale ligi, tuli ise mängima pidevalt kui välja lasti. Tema saime me tuttavalt, seega teda ei kasvatanud meie üles. Minu mureks ongi see, et praegused papagoid ei lase endale ligi, kuigi nad on päris pikalt juba meil olnud. Ostetud sai möödunud aasta oktoobri kuu alguses 2 noort emast viirpapagoid, kelle vanust ei teadnud täpselt ka müüjad ise, aga pakuti nii paari (1-2) kuu vanuseks. No alates sellest ajast on nad päris korralikult kasvanud, seda arengut on silmaga näha. Puuris asjadega harjusid nad päris kiirelt ära, paari päevaga. Nad hoiavad kokku, nii puuris kui ka väljaspool puuri, aga vot ligi ei lase, tee mis tahad. Hirmutanud pole ma neid, peksnud või kes teab mis teist sorti vägivalda pole ka nende peal kasutanud. Alguses oli probleem nendega õhtuti puuri saamisega, aga selle lahendasime selliselt ära et pimedas võtsime õrnalt pihku ja tõstsime puuri, nüüd nad lendavad ise õhtuti puuri. Selle ligi laskmisega on selline naljakas lugu kah et neil oleneb see nagu päevast. Heal päeval, mida on üpris harva, lasevad peaaegu puudutada ja siis kargavad minema. Enamasti on nii et kui näpuga hakkan minema nende poole siis lendab üks ära ja teine lendab kohe järgi. Olen proovinud ka toiduga meelitada, aga ei taha nad seda ka, nt mingi tükikese tilliga või mõne muu aedvilja tükikesega. Kui panen selle nt puuri külge siis lendavad kohe seda nokitsema Very Happy et siis jah, küsimus suurele ringile - mida ma saaksid/peaksin tegema et nad laseks endale ligi? Arvestades seda aega, mil nad ostetud said ja kaua nad pole ligi lasknud, tekib mul juba teine küsimus, et kas nad üldse lasevad ligi kui juba nii kaua pole lasknud?

Tänan ette ära vastajatele!

J.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeReede 27 Veeb 2009, 11:48

Mina usun, et millalgi hakkavad nad küll ligi laskme Smile
Äkki peaksid nendega natuke rohkem tegelema. Mina sain ühe viirpapagoi omale sõrmele nii:
Mu sõbranna viirpapagoidel tulid pojad, 4 rohelist viirut. Läksin külla, sest tahtsin neid näha, sest mai kuus ostan tema käest 1-2 isast viirukest. Kõik kartsid juba siis kui käe puuri panin. Puur on küll väga suur, aga kõik lendasid nagu hullud ringi ja istusid maas ka. Liikusin aeglaselt käega oma lemmiku poole, aga ta kartis väga. Siis sain kätte ühe kollakama (mu sõbranna lemmiku) ja võtsin ta pihku. Hoidsin natuke ning kui ta lahti lasin, läks ta õrrele ning kui käe juurde panin tuli julgelt näpule. Pihku võttes ei tohi pigistada ning kui ta välja ronib siis las ronib. Sellest soovitangi alustada äkki?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeReede 27 Veeb 2009, 13:58

A mul ka üks soovitus, sest mul oli alguses sama probleem, kuid nüüd istub üks lind julgelt mu õlal kasvõi pool päeva.
Kõige parem on siis, kui müüd ühe linnu maha. Siis hakkab üksik lind sinu vastu rohkem huvi tundma. Mina tegin nii, iga päev istusin umbes 15 min hommikul ja õhtul puuri juures ja rääkisin ning vilistasin sõbralikult. Kuu aja pärast panin kinda puuri õrre otsa. Selle kinda mida ma kasutasin, kui neid kätte võtsin. Nad harjusid kindaga, umbes nädalaga. Ühesõnaga, mu eesmärk oli see, et nad ei kardaks, kui ma puuris midagi teen. Taga neid ajada ei tohi, sest nad kaotavad usalduse. Kui nad õhtul ei tahtnud puuri minna, siis ma jätsin nad ööseks puurist välja ja väikse tule põlema.
Kui ma vaatasin, et nad enam nii väga mu kätt ei karda, siis kustutasin tuled ja tõmbasin kardina akna ette. Võtsin ühe linnu ja panin õlale istuma. Alguses ta lendas sealt ära. Panin ta järjepidevalt tagasi.
Üsna ruttu taipas ta et temaga midagi ei juhtu. Kui ta lendaski ära, tuli ta ise mu käele, kui ma käe ta jalgade juurte panin. Hiljem kui arvad, et ta on valmis,siis tee seda päevavalges, kuid ära teda valges taga ajama hakka.
Läks aega mis läks, kuid nüüd tuleb ta puuris ise mu sõrmele aga igaks juhuks hammustab õrnalt.
Kui ta mu õlal istub, siis vilistame ja kudrutame võidu. Smile
Tagasi üles Go down
justus
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimePüh 01 Märts 2009, 11:06

tänud! proovin teha nii nagu ütlesite Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimePüh 01 Märts 2009, 11:28

Lindudel on väga erinev iseloom. Õpetamine nõuab kannatlikkust.
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitimeLaup 28 Märts 2009, 19:04

Ära järske liigutusi ka tee Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
Sponsored content





Juurde laskmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Juurde laskmine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Vabalt lendama laskmine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: