Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Muna on kinni jäänud!

Go down 
+4
MeieViirud
pepe7
ljuba
theBirt
8 posters
AutorTeade
theBirt
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeReede 11 Dets 2009, 00:08

Tere!

Mul on kaks EMAST viirpapagoid. Ma ei tea mis ime seal toimunud on aga ühel on muna taga. Ta oigab ja üritab seda välja pressida aga kõik on asjata. Muna tuleks nagu pool välja aga mitte lõpuni. Verd on natuke ja teine emane käib teda nokkimas. Ma ei tea kas ta üritab aidata või mitte.

Palun soovitage midagi. Kas ma peaks linnud eraldi puuri panema? Äkki keegi teab mõnda arsti.

Tänan
Priit.
Tagasi üles Go down
ljuba
Pesamuna
Pesamuna
ljuba


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Asukoht : Rakvere
Vanus : 36

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeReede 11 Dets 2009, 21:30

mina oskan sulle soovitada ainult seda et määri pepu ümbert tõiduõliga äkki see aitab.
Tagasi üles Go down
theBirt
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeReede 11 Dets 2009, 23:29

Helistasin täna ühele arstile.

Nende kliinik asub hipodroomi ligidal. Homme viin linnu sinna ja ta saab ravi.

Arst ütles ka, et võid panna mingit õli tagumikule, siis ma küsisin, et kas tavalist toiduõli. Siis ta oli umbes, et jah, noh, võib ka seda. Ju ta siis seda eriti heaks ei kiitnud.
Tagasi üles Go down
theBirt
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 12 Dets 2009, 17:25

Uudiseid teile.

Täna viisin linnu kliinikusse. Seal tehti temale tuimestus ning röntgen. Tuli välja, et muna on risti läinud. Seepärast ta ei suutnud ka seda välja pressida.

Siis arst imes süstlaga muna sisu seest tühjaks ning muljus munakoore katki. Aga vaene väike linnuke ei pidanud kõigele sellele vastu, ning ta suri ära.

Ei oska öelda kas tervis oli nõrk või mis võis häda olla. Minu teise linnuga võrreldes oli tema alati aram ja kartis rohkem.

Väga kurb päev minu jaoks.

R.I.P

Muna on kinni jäänud! Icon_sad
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 12 Dets 2009, 23:46

Väga kahju kuulda, vaene linnuke. Kuidas teise linnukesega on, kurvastab?


Viimati muutis seda pepe7 (Laup 12 Dets 2009, 23:48). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
theBirt
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 12 Dets 2009, 23:48

Mõlemad on emased. Teine lind laulab ja sööb ilusti. Ma eeldan, et siis probleemi pole.

Kusjuures teise linnuga on kõik samad operatsioonid läbitud. Ja ta jäi ellu. Arst ütles ka, et ta on tugev võitleja.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimePüh 13 Dets 2009, 15:15

Tuunen kaasa. Väga kurb. Loodan, et tal on praegu hea ja ta ei pea oma valusid ja muresid kandma. Muna on kinni jäänud! Icon_sad
Tagasi üles Go down
MeieViirud
Pesamuna
Pesamuna
MeieViirud


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Põlva
Vanus : 43

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Mure emase viirpapagoi pärast...   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 00:20

Minu lugu siis selline, et ühel päeval märkasin et emane viirpapagoi konutab puuripõhjas ja nii päris tihti päeva jooksul, kui mina puuri juurde läksin siis ronis kuidagi õrrele aga muidu jah puuripõhjas ja tahab magada koguaeg. Mõtlesin et tunneb üksinda end (kuna 2 kuud tagasi suri isane papagoi ära) ja nüüd nii suur masekas tal peal. Ostsin siis talle isase kõrvale ja nagu muutusgi erksamaks ja ei roninud enam puuripõhja kontutama, vaatasin et ongi probleemil lahendus.. AGA järgmisel päeval märkasin et ta ikka kükitab võimalusel puuripõhjas ja endiselt unine (varem sädistas hommikuti koguaeg). Asi ei tundunud mulle enam õige ja masendusest paistis ka asi kaugel olema. Helistasin siis loomaarstile ja rääkisin oma mure ära ja arst küsis kohe et kas ta munenud on, et noor lind (1,5.a), vastasin et ei ja ta arvas et küllap on muna peetus (tagumik nagu punnis ka), andis soovitusi ka mis teha (auru teha, õlitada beebiõliga tagumikku jne) teengi nii ja kuna on uus isalind ka nüüd siis eralda nad teineteisest näiteks papiga. Nüüd ma siis ootan ja õlitan ja juba 3-s päev ja ikka ootan ja ei midagi. Täna taipasin et äkki peaks puuri ka pesakasti panemaMuna on kinni jäänud! Icon_lol aga mulle tundub et selle pesakasti vastu ta huvi ei tunne. Minu küsimus ongi, kuidas on võimalik et emalind hakkab munema kui isalind juba 2 kuud surnud ja ta oli üksik lind? vb loll küsimus aga tahaks ikka teada saada. Kaua ma pean veel ootama et ta lõpuks selle muna ära muneks? (arst ütles et 4h-4 päeva) aga homme ongi 4-s päev.
Kas emane viirpapagoi peabgi munema hoolimata sellest et mingit pesakasti neil polnud puuris, arsti jutust sain täpselt nii aru aga kui foorumitest loen siis ei pea munema kui pole pesakasti?
Ma olen tegelikult suht mures, ei tahaks et emane viiru ka ära sureks mingil põhjusel.
Nüüd tuli vist küll pikk ja lohisev jutt aga ehk on mõisetav kiri ja ehk oskab keegi nõu anda (äkki on kellegi sama mure olnud nagu mul).
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 10:03

Helista erinevatele loomaarstidele. Ära jää ühe juttu uskuma. See võib olla ka sooleprobleem, kasvaja, mädapaise ja muidugi kinni jäänud muna jne. Milline ta kaka on? Kas ta üldse kakab?
Helista nt. Tallinna Tatari kliinikusse. Sa ju ei käinud linnuga koha peal, seega arst ainult oletab. Aga kui ta midagi peale ühe probleemi oletada ei oska on asi kahtlane.
Tagasi üles Go down
MeieViirud
Pesamuna
Pesamuna
MeieViirud


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Põlva
Vanus : 43

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 11:39

Ma ei käinud jah linnuga koha peal aga eile hel. jälle arstile (enne kirja kirjutamist) ja arst ütles et kui tänaseks ka midagi ple siis peaksin kohale minema , et siis on vaja äkki meh. sekkuda.
Kaka on ikka samasugune nagu alati , selline pisike ja nagu peab olema aga paar korda on kakanud ka tema jaoks mega suuri junne , lugesin siit kuskilt et enne munemist peakski nii olema..Tallinna Tatari kliinik jääb minust väga kaugele juhuks kui nad kohale kutsuvad:(
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 11:43

Vähemalt saaksid kuulata ära nende arvamuse.
Tagasi üles Go down
MeieViirud
Pesamuna
Pesamuna
MeieViirud


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Põlva
Vanus : 43

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 20:43

Ka õige aga ma käisin täna siis oma papagoid näitamas arstile. Juba enne seda mulle tundus et ta on tervem või terveks saanud ja et muna polegi. Võtsin papi ära ja lasin ema ja isalinnu kokku. Aga arstil käisin siiski nii kindluse mõttes. Nüüd taas minu küsimused.. Nimelt arst ütles et papagoi muneb ka siis kui pole paarilist, lihtsalt tulevad viljastamata munad:) Ühesõnaga sain nii aru. Kas õige jutt? Ja kui täna oma papagoid vaatasin siis polnudki enam tagumik punnis, arst arvas et munes ära ja sõi muna ära...on see võimalik???
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeKolm 04 Aug 2010, 06:16

See on õige, et kui isast pole, võib emane siiski muneda ja muidugi viljastamata mune. Et muna ära sõi..sel juhul peaksid munakoored olema puuris. Lind pole madu, kes muna alla neelab.
Võid ju huvi päras ikkagi helistada ja uurida, mida teised arstid räägivad. Ära kohe ütle, mis diagnoosi sinu kodukoha veterinaar pani. Alles pärast.
Tagasi üles Go down
MeieViirud
Pesamuna
Pesamuna
MeieViirud


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Põlva
Vanus : 43

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 30 Okt 2010, 14:31

Mure endiselt emase papagoi pärast Sad Emasel papagoil oli ja jäigi see taguots nii punni võibolla natuke tõmbas tagasi peale arsti juures käimist(millest eelnevalt kirjutasin) aga siiski..3 kuud oli nii.
Paar päeva tagasi suri see sama emane papagoi ja kui ma teda siis uurisin oli näha, et nii taguots kui ka kõht olid niii punnis.
Minu küsimus ,et mis tal võis siis viga olla et see kõik surmaga lõppes? ole ehk siiski munapeetus näiteks??
Igatahes väga kahju on Sad nüüd jäi isane papagoi üksi.

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 30 Okt 2010, 15:51

Väga kahju, kurb et nii läks.
Ega sa pole mõelnud viia kohaliku vet.arsti juurde lahangule? Saan aru, kui ütled et ei taha selle peale mõeldagi kuid kodulindudele tehakse kui on vaja selgust saada.
Kas võis olla kasvaja või oli rasvunud (teinekord kanadel näiteks on see probleem, pealtvaadates ei saaks arugi) ning veel mingi terviserikke tagajärjel pole organism enam toime tulnud. Kas teil puguliiva oli viirpapagoidele, kas ta seda üldse tahtis, muidugi puguliiv ainuüksi terveks ei oleks teinud enam. Ta oli ju noor lind, vähem kui 2.aastane. Küsiksin veel, kas lind oli muidu puhas ja kuiv? Esimeses kirjas oled ka öelnud et isane suri ära mai lõpus umbes. Kas isane oli vanem? Kuidas selle esimese isase tervis oli, kas nad olid kogu aja koos olnud?
Tagasi üles Go down
MeieViirud
Pesamuna
Pesamuna
MeieViirud


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Asukoht : Põlva
Vanus : 43

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeLaup 30 Okt 2010, 16:25

Lahangule enam viia ei saa , kuna matsin ta samal päeval maha..Puguliiv oli(on) neil ja ta tegeles ka selle liivaga väga isukalt.ta oli noor lind jah alla 2 aasta aga see isane kes suri oli vanem(3,5a umbes) .emase linnuga oli see lugu (just viimasel ajal) et suled olid turris ja kaka oli pepu küljes kinni ja kobarana ikka. Ta oli vist sulgi ka kakkunud ümber pepu , sest suht paljas oli ja pepu oli punane.Ta oli energiline lind , või mulle vähemalt tundud nii.
Ja just eelmine õhtu mõtlesin et puhastan uuesti ta tagumiku beebiõliga aga tol hetkel ei tahtnud neid äratada , sest nad magasid ja hommikul oli juba hilja SadSad Ei teagi kas see beebiõliga puhastamine enam midagi muutnud ka oleks .
Pealnäha tal nagu viga midagi polnud , peale selle jah et tagumik oli punane ja punnis.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimePüh 31 Okt 2010, 09:28

Selline tunne on, et tal oli äkki kõht kinni. Ei tea, kas rohelise andmine suuremas koguses, oleks asja muutnud? Mina isiklikult oleksin mitme arstiga nõu pidanud. Vbl. mingid antibiootikumid oleks aidanud. Tean, et see "oleks" midagi enam ei muuda, kuid kui selline probleem uuesti peaks tulema, siis teab proovida.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeReede 06 Jan 2012, 18:54

Palun tutvuge teemaga juba siis, kui kriitilist põhjust polegi. Eelkõige ennetuseks!
http://www.allparrotrescue.com/resources/Egg_Binding_and_Dystocia_in_Birds__Risks__Signs__Treatment__and_Prevention.pdf
http://www.cockatielcottage.net/binding.html
http://www.tailfeathersnetwork.com/birdinformation/egglaying.php
http://www.avianweb.com/eggbinding.html
http://www.avianweb.com/Prolapse.htm
Lugege ka järgnevat veebilehekülge, MTÜ Imeloomade Seltsi perenaine oli valmis jagama oma teadmisi http://kodulinnud.4rumer.com/t3166-linnul-muna-kinni
Põhjustena loetletakse:
Kaltsiumi puudus.
Liiga noor või liiga vana emaslind.  
Vähene füüsiline tegevus
Rasvumine
Liiga sage pesitsemine, ilma puhkeperioodita.
Krooniline munemine.
Cystic Ovarian Disease -tsüstiline ovaarium
Prolapsed cloaca - kolaagi prolaps
Muna peritoniit - muna on sees purunenud, munakollase vedelik on vajunud kõhuõõnde, tekib turse, lõpuks veremürgitus. Sellest eluga välja tulla? praktiliselt võimatu.
Reproduktiivne infektsioon, talitlushäired, geneetika.

Muna moodustumine võtab aega linnu kehas umbes 24-26 tundi, üks muna munetakse umbes iga 48 tunni jooksul, umbes. Munemise ajal on suurenenud kaltsiumivajadus. Isegi kui kaltsium on kättesaadav, võib ikkagi tekkida veres ja kudedes kaltsiumi defitsiit. Lind peaks saama kaltsiumi 24 tunni jooksul. Hästi sobib kiirkorras joogivees lahustatud kaltsium.

Sümptomid, kuidas aru saada, võivad olla järgmised:
Lind istub puuri põhjas, kiigutab oma saba, hüpleb, punnitab muneda, hingab raskelt, ahmib õhku, lind teeb abitut häält, väljaheited on verised, vedelad või suured või väljutamist ei toimu, linnu jalad on ebanormaalselt või nõrgad-seda põhjustab muna, mis vajutab närvile, mis kontrollib jalalihaseid, jäsemed on sinakas-valged - siis on veresoonte probleem. Linnu alakeha on turses.
Mõned asjad, mida saate teha kohe, et proovida stabiliseerida olukorda, seniks kuni saate konsulteerida kliinikuga, kuidas professionaalset abi saada.

Kõige mugavam on vannitoas. Laske kuumal veel voolata, et tekiks ruumis sooja vee aur. Temperatuur peaks olema 28-30 kraadi, õhuniiskus 60-80% ja hoida sellel tasemel. Linnu tagakeha õlitada toasooja vaseliiniga või toiduõliga. Lind asetada kas väikesesse puuri või kasti. Siin oleneb asjaoludest, kas lind suudab/tahab ka liikuda, kui võimalik, siis liikumine on hea. Sundida ei tohi. Linnul peab olema võimalus süüa ja juua, võib ka olla et isaslind söödab, siis nii loomulikult sobib ja seda peaks võimaldama. Isaslinnule siis ka toidutops ligi ja ise toimetavad. Soe ja niiske keskkond lõdvestab lihaseid. Kui aga isaslind segab, näiteks võib ta üritada paaritumist (instinkt mune viljastada), siis tuleb lahus hoida.
Andke linnule juua vett, kuhu on lahustatud vitamiine Kaltsium, A, D, E, Se (seleen). (kaltsiumi imendumiseks on vaja D3 vitamiini.)
Sobib ka nii, et hoida lind soojas, soojavee kott puuri põhja, rätiku sees ja hoida temperatuuri, mitte lasta jahtuda. Soojenduslamp linnu kohal pole eriti hea mõte, lind võib üle kuumeneda, juhul kui ta eemale liikumiseks on liiga oimetu vmt.
Hästi on, kui lind väljutab muna 20 min. jooksul, väikesele linnule on ohtlikult kriitiline olukord, kui on möödunud 1h, suuremal linnul 3h. Purunenud munakoor linnu sees lõpeb linnu surmaga. Muna sisu vajub kõhuõõnde, tekib infektsioon, peritoniit. Ärge üritage nähtaval olevat muna linnu kehast välja tõmmata.
Arst saab järelravina kasutada Oksütotsiini, kuid seda ainult siis kui muna sees ei ole, st. takistust emakas. Seetõttu on vajalik täpselt teada linnu olukorda. Arst saab vaadata ultraheliga, igal juhul peab arstiga konsuteerima, mida rutem, seda parem.

Kui keegi oskab veel midagi lisada või parandada, tuleb kasuks.


Viimati muutis seda Pille (Reede 04 Dets 2015, 13:05). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimePüh 08 Jan 2012, 00:10

Tuletan lisaks meelde, et juhul kui linnule on määratud antibiootikumi ravi (nagu toimeainega tsiprofloksatsiin ja tetratsükliin), siis kaltsiumit anda ei tohi. Nimelt kaltsium pärsib antibiootikumi imendumist. Seega ravi ajal vitamiine anda ei saa.

Üldises plaanis, ehk profülaktika mõttes, ei tohi vitamiinide andmisega liialdada.
Kõrge kaltsiumi ja D vitamiini tase on lindudele samuti ohtlik. Kusjuures erinevused olevat kakaduude, viirpapagoide vs troopiliste papagoide (neotropics) tundlikkuses nende vitamiinide suhtes.
www.birdsnways.com/wisdom/ww22eii.htm
Tagasi üles Go down
KadrijaKaiapapagoid
Noor Perepea
Noor Perepea
KadrijaKaiapapagoid


Linde : 2
Postitusi : 57
Vanus : 25

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeEsm 11 Juun 2012, 20:34

MeieViirud kirjutas:
Lahangule enam viia ei saa, kuna matsin ta samal päeval maha...Puguliiv oli(on) neil ja ta tegeles ka selle liivaga väga isukalt. Ta oli noor lind jah alla 2 aasta aga see isane kes suri oli vanem (3,5a umbes). Emase linnuga oli see lugu (just viimasel ajal) et suled olid turris ja kaka oli pepu küljes kinni ja kobarana ikka. Ta oli vist sulgi ka kakkunud ümber pepu, sest suht paljas oli ja pepu oli punane. Ta oli energiline lind, või mulle vähemalt tundud nii.
Ja just eelmine õhtu mõtlesin et puhastan uuesti ta tagumiku beebiõliga aga tol hetkel ei tahtnud neid äratada, sest nad magasid ja hommikul oli juba hilja Sad Ei teagi kas see beebiõliga puhastamine enam midagi muutnud ka oleks.
Pealnäha tal nagu viga midagi polnud, peale selle jah et tagumik oli punane ja punnis.
Tunnen kaasa papagoi pärast. Usun et sellest loost on palju õppida ja kui kellelgi sama probleemiga abi vaja peaks olema siis saadan ta seda lugema. Veelkord kahju et nii läks. Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: muna jäi kinni   Muna on kinni jäänud! Icon_minitimeKolm 20 Märts 2013, 11:10

PALLIM LOOMAKLIINIK
Aadress: Teguri 45, Tartu 51013
Avatud: E-R 9-17
GSM: 5808 0056
Tel: 736 7675
E-mail: pallim@pallim.ee

Mina käisin enda viiruga seal loomakliinikus. Väga sõbralik ja rahulik arst. Linnul oli vaja muna välja võtta, mida ta ise välja muneda ei jõudnud. Arst võttis muna välja, andis linnule valuvaigistit ja rääkis, mis ma kodus tegema pean ning andis kaasa süstla koos valuvaigistiga. Raha ei küsitud ka palju.

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Muna on kinni jäänud! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Muna on kinni jäänud!   Muna on kinni jäänud! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Muna on kinni jäänud!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas muna?
» Verine muna
» muna kleepunud
» Hauduv lind ja vabalt lendamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: