Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kas seemnesegud võivad olla riknenud?

Go down 
3 posters
AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimeNelj 28 Aug 2014, 16:29

Kui sageli on juhuseid, et kusagilt ostetud seemned või lisatoidud on hallitanud, riknenud, koi vastseid täis?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimeNelj 28 Aug 2014, 16:33

Minul õnneks pole traagilisi kogemusi (ptüi, ptüi, ptüi!).

Olen kuulnud et polegi nii harukordne, kui arst tuvastab mingi toidu mürgituse.
Leidsin ühe meediasse jõudnud loo, aastast 2008.
http://www.reporter.ee/2008/09/15/hallitanud-toit-tappis-papagoi/
sama lugu vist, foorumis http://pisi.ee/viewtopic.php?f=43&t=5666
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimeNelj 28 Aug 2014, 16:34

Olen sellega kokku puutunud kunagi 2006a. Ostsin toidupoest Kiki toidu. Kuigi kuupäev oli kehtiv, oli toit riknenud. Avastasin selle kuna maitsesin ise terasid. Teradel oli kibe maitse ja neil oli lähemal vaatlusel mustad täpid või midagi peal.
Tagasi üles Go down
minuviirpapagoi
Tibu
Tibu
minuviirpapagoi


Female
Linde : 4
Postitusi : 3
Asukoht : tun
Vanus : 44

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimeReede 19 Sept 2014, 13:09

oeh ... ma ka just vaatasin seda riknenud pakki Kiki oli ka selle nimi
ostes ei olnud nagu midagi näha ja paarpäeva tagasi avastasin,et ei ole ikka kõik õige pakist väljavalades all oli puru ja putukad sees. kahjuks oli seda segu mu linnud natuke sänud .äkki ka sellest mu 1 papagoil kõht lahti. oeh, ma olen natuke mures. Panin talle just söetabletti puuri mille enne purustasin. Vana toidu viskasin kõik minema
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimeReede 19 Sept 2014, 14:03

Olen kuulnud, et mõnikord juhtuvadki osadel seemnesegudel putukad sees olema. Selle vastu on mõned inimesed toidupaki korraks sügavkülma pistnud.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitimePüh 12 Okt 2014, 22:37

Vabandan, et taaskord ühe välismaise artikli siia lingin, kuid mis teha, eesti keeles neid kirjeldusi, seoses papagoide söödaga, ei leidu.
On väga informatiivne ja täpne jutt.
http://www.birds-online.de/nahrung/ernallgemein/futterparasiten_en.htm
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas seemnesegud võivad olla riknenud?   Kas seemnesegud võivad olla riknenud? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas seemnesegud võivad olla riknenud?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mida erinevad seemnesegud sisaldavad.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: