Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoid

Go down 
4 posters
AutorTeade
MDM
Teismeline
Teismeline
MDM


Male
Linde : 2
Postitusi : 13

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitimeEsm 16 Aug 2010, 10:16

Tere,

Ma suhteliselt algaja papagoipidamises aga ma olen palju neist lugenud nii siin, kui ka raamatautest. Ostsin siis endale lõppude lõpuks eile puuri. Igast vidinaid ja asju + toitu niiet pm on kõik olemas.

Nüüd on küsimus millist papagoid võtta. Esiteks olen endale selgeks teinud, et tahaksin väga albino isendit.

Väga ei tahaks tegelikult et ta rääkima hakkab, niiet selle vastu oleks mul vaja võtta ka teine viiru. Ei taha ka paari võtta(1 emane ja 1 isane), kuna siis pidid nad vaid üksteisele pühenduma. Ma ei tahaks neid rääkima õpetada, kuid tahaks et nad oskaks paari trikki. Mitte palju aga neid väheseid hästi.

Siinkohal küsingi abi, millist noorlindu oleks mõtekam võtta. Kumb, kas isane või emane oleksid õpihimulisemad. Kas nt. mõlemad isased võtta lahendaks probleemi?

Tänudega,

D
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitimeEsm 16 Aug 2010, 11:31

Minu teada on isased altimad õpetust võtma. Mitte et nende intelligentsus emastest kõrgem oleks, vaid et nad on julgemad, agressiivsemad ja mänguhimulisemad. Emaslinnud veedavad palju aega mõtteid mõlgutades pesa punumisest ja kõigest muust, keeruline on emaste vitaalsust suunata trikkide õppimisse.
Tundub olema hea idee võtta kaks isast, suhtlevad nad ju omavahelgi ja kahekesi on meeled virgemad, ehk isegi väike võistlusmoment tuleb sisse, kumb tugevam ja osavam Viirpapagoid Icon_basketball
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitimeEsm 16 Aug 2010, 13:49

Isased pole agressiivsemad vaid emased. Looduses võitlevad just nemad.
Matkimisvõimega on nii, et kui see anne on linnule antud ja ta tahab seda kasutada, siis ei aita parves pidamine.
Triki õpetamiseks pead papagoiga palju tegelema ja teie vahel tekib usalduslik side. Seda tõenäolisem on, et viirpapagoi tahab sind matkida.
Siiski mina nii väga ei muretseks, sest alla pooled viirpapagoid on hea inimkõne matkimisvõimega.

Reegel- kaks emast ühes puuris pole hea mõte, läheb verevalamiseks. Muidugi on alati erandeid.

Kaks isast-tuba kõrvulukustavat linnulaulu täis. (sellega harjub)
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Viirud   Viirpapagoid Icon_minitimeNelj 14 Juul 2011, 14:34

Võtsin endale alles nädal tagasi 2 viirupoissi, ja paar päeva hiljem ka ühe emase viiru. Tahaks teada kaua läheb viirpapagoidel umbes aega et harjuda oma uue koduga.? puuri võtsid kõik linnud ilusti omaks, aga linnud ikka kardavad kui keegi puurile läheneb. Smile Muidu on linnud hästi rõõmsad ja kui lasen arvutist neile viirpapagoi laulu siis siristavad kõik rõõmsalt kaasa.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitimeNelj 14 Juul 2011, 14:37

Oleneb lindude iseloomudest, kuid tavaliselt nädal-paar.
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitimeNelj 14 Juul 2011, 14:38

Suured tänud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirpapagoid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid   Viirpapagoid Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vanad Viirpapagoid
» Miks viirpapagoid kaklevad?
» Kuidas saada papagoi toas lendama.
» Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad
» Inglise ja ameerika viirpapagoid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: