Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Miks mu kanaarilind ei laula?

Go down 
3 posters
AutorTeade
raits
Külaline
Anonymous



Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimeReede 02 Juul 2010, 23:32

Tere! Mul on niisugune probleem, et minu kanaarilind ei laula. Kas asi on selles, et ta peremees ära suri? Aidake mind, alati äratas ta mind ülesse hommikuti, aga nüüd..... väikusMiks mu kanaarilind ei laula? Icon_sad Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_cry
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimeLaup 03 Juul 2010, 10:45

Kurb sündmus, tunnen kaasa.
Kas linnul oli vaja ka üle elada asukoha muutus või see on endine? Esialgu ei oska midagi öelda, miks nii... ehk läheb ikka üle ja linnuke tõesti leinab, tunneb puudust lähedasest kellega harjunud oli.
Tagasi üles Go down
MT
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 9

Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimePüh 04 Juul 2010, 13:06

Kirjelda linnu olukorda natuke rohkem lahti.
See võib olla tingitud sellest, et inimest, kes temaga tegeles, ei ole enam... aga võib olla ka muu.
Kui teda tuli uude kohta transportida on tõenäoliselt stress.
Kui vana lind on?
Kas lind on üksi/kaaslaseta?
Mis tema elukorralduses on muutunud?
... toitumises?
Kas on uusi/võõraid inimesi liikvel?
jne

Oletan, et on vaja saavutada uuesti mingi rütm ja stabiilsus.
Kanaarilind on sotsiaalne ja sotsiaalsest keskkonnast seega ka mõjutatud.
Head.
Tagasi üles Go down
raits
Külaline
Anonymous



Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimeLaup 10 Juul 2010, 17:37

Vanasti tegeles temaga vana inimene. Tal ei ole kaaslast. Ta elas Viljandis ja tõime ta nüüd Tallinnasse. Kuigi üks päev kuulsime kuidas ta laulis. Püüame talle anda samat süüa mis tal ennem oli ja ostsime talle natukene avarama puuri.... Olen kuulnud, et kanaarilindudele ei tohi peeglit panna, et ka see tekitab stressi. Meie linnukesel, aga on peegel. Äkki peaks selle ära võtma? Kuigi arvan, et ikkagi koha vahetus tekitas talle stressi. Ja kui ongi stress, mida peaksin tegema?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimeLaup 10 Juul 2010, 20:30

Kas sellest võib teile olla abi?
http://americansingercanary.com/carefaq.htm

Peegli soovitaksin ära võtta, ei mõju linnu psüühikale hästi. Kui vana linnuke on umbes? Kas ta sulgib?
Ja siis veel kusagilt lugesin et kanaarilindudele on vajalik ööpimeduse ja päevavalguse tsükkel võimalikult tema loomuliku keskkonna sarnaselt. See tähendab, õhtul lina peale katteks (ma küll ei tea kuidas selle palavusega siis on praeguste ilmadega) ja hommikul varakult maha.
Tagasi üles Go down
MT
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 9

Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimeLaup 10 Juul 2010, 20:48

Saan aru, et lind on täiesti uues keskkonnas - nii iminesed kui koht. See tekitab kindlasti stressi ja on mööduv. Hea märk, et olete juba laulu kuulnud.
Kui me oma linnukestega suveks suvilasse kolime siis on nad samuti umbes nädal aega ära ootaval seisukohal, kääksuvad niisama ja ei laula. Aga see möödub alati ja kordub sügisel linna kolides.

Peegel kanaarilinnule ei sobi tõepoolest, eriti isasele, kuna kanaarilind on territoriaalne ning teine isane tema territooriumil on lisastressiallikas. Soovitan peegli kindlasti ära võtta.

Ei tea, kui suure osa linnu toidulauas võtab värske toit, seega soovitan igaks juhuks üle, et kanaarilinnul oleks alati võimalus midagi värsket süüa - salatid, õun, suvel ka pehmem ümbrohi jne.

Mis puudutab puuri räti/linaga kinni katmist pimeduse saavutamiseks siis oleksin selles suhtes natuke ettevaatlik - kas seda on temaga varem tehtud? Linnud kohanevad muutuva päeva pikkusega üldjuhul paremini kui puuri kinnikatmisega, mis on pahatihti liiga kaootiline ja järsk. Seda soovitatakse põhjusel, et kanaarilinnul peaks uneaega olema u. 10h. Linnud aga jäävad ilusti unele ka hämaras ja piisab vajadusel kardinate liigutamisest.

PS! Kuu, paari pärast võin linnutüdruku näol seltsilist pakuda.
Tagasi üles Go down
Jaanika
Tibu
Tibu
Jaanika


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Eesti Harjumaa
Vanus : 31

Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitimePüh 26 Sept 2010, 11:58

kui mu emane kanaarilind oli väga haige ei laulnud mu isane tibuke üldse. Tahtis vist emasele vähem haiget teha.
Nüüd aga pean ma piinlema selle KÕVA laulu käes hommikuti Very Happy
Ükskõik kas on pime või mitte, hommikul alati laulab nii kõvasti kui saab.
Kui koolist koju tulen, ole ma tibusid nädal otsa näinud ja siis tunnen rõõmu laulust, kuid pühapäeval juba tahaks, et ta vaiksemini laulaks. Kuid ta ei kuula sõna Wink

Peegel scratch hmm... mul on puuris peegel, talle see väga meeldib (isasele). kui ta end seal imetleb hakkab ta ilusat laulu laulma ja teeb sellist liigutust nagu tunneks end tähtsa ja ilusana Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Miks mu kanaarilind ei laula? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu kanaarilind ei laula?   Miks mu kanaarilind ei laula? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Miks mu kanaarilind ei laula?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanaarilind hingeldab
» Miks viirpapagoid kaklevad?
» Miks tibud ei koorunud?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Kanaarilinnud-
Hüppa: