HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Üle- või alakaalulisus.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur

Female
Linde : 2
Vanus : 22

PostitaminePealkiri: Üle- või alakaalulisus.   Püh 03 Mai 2009, 18:09

Ma mõtlesin, et olen lugenud lehti, kus inimesed kurdavad, et nende papagoi on PAKS! Siis tuli mõte, et kust läheb üldse see piir papagoide paksuse juures? Kui suur see papagoi siis juba olema peab et ta paks oleks Very Happy? Minu papa on küll väga kõhn, sööb magustoitu ja siis lendab palju-palju et ikka ilus olla  Laughing.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female
Linde : 6

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Püh 03 Mai 2009, 18:20

Ma arvan, et kui lindu normaalselt toita (st. söögitops puuris on, vahest midagi rohelist ka anda), sii sei lähe lind paksuks ja selle pärast poleks vaja oma pead vaevata ka.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur

Female

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Püh 03 Mai 2009, 18:36

He, ma ei vaevagi, niisama mõtlesin, et kust see paksuse joon neil siis läheb Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Nelj 07 Mai 2009, 09:16

Kui lind on aktiivne, rõõmus, jõuab lennata siis peaks ta normaal kaalus olema. Emased lähevad enne munemist paksemaks ja ei taha pikalt lennata kuid see on normaalne.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female

PostitaminePealkiri: Ülekaalulisus   Reede 08 Mai 2009, 15:25

Tere. Paluksin abi oma linnuga. Mul on tunne, et ta on liiga raske. Lennates teeb ta peatusi. Lendab umbes 1-2 meetrit ja maandub. Kas ma peaksin minema arsti juurde (loodetavasti ütlete siis mõne Tartus asuva loomaarsti aadressi ka) või kuidas saaks nö. linnudieeti pidada?
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur

Female

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Reede 08 Mai 2009, 17:03

Kui palju su lind on saanud magustoitu? Magustoit jm. selline kraam pidi paksuks linnu tegema.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark

Female

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Reede 08 Mai 2009, 20:16

Kusjuures ma ei anna talle mitte mingeid maiuseid. Ainult muru, papagoitoitu, liiva ja nüüd täna panin kukeleiba ka Smile
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur

Female

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Reede 08 Mai 2009, 20:19

Ja minuarust on ta Sul üsna palju väljas lendamas ka. Ma ei usu siis, et ta paks oleks. Ehk mingi kohevam aeg või kevadlaiskus tal Very Happy?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Nelj 10 Okt 2013, 17:30

(Kuna selline teema meil siin on, siis uuendame veidi. 4 ja pool aastat on vahepeal möödunud.)

Kõige parem oleks lind viia kogemustega veterinaari juurde läbivaatusele. Doktor peab olema lindudega tegelenud.

Kui on taltsas lind, kes laseb end kaaluda, võib omanik seda kodus ise teha aeg-ajalt, kuid nagu hiljuti käisin oma kahe mägipapagoiga  arstil (muudel põhjustel, mitte kehakaalu pärast) siis sain konsultatsiooni selleski küsimuses. Minu 2.a vanused linnud said kiitva hinnangu, et on väga heas vormis.
Doktor avaldas mulle oma meetodi mida ta kasutab. Sest kaalumine on tema meelest ebapiisav, samuti nagu inimesi on suuremaid ja väiksemaid jne., ei anna kaalumine võibolla täpset hinnangut.
Lindude rinnakukiil - kui see on teravalt näha ja tunda, on lind alatoidetud. Kui on väga ümar ja pehme rinnakukiilu ümbrus, on lind ülesöödetud.
(Fotol, nr.12: kus on rinnak rinnakukiiluga http://www.miksike.ee/docs/elehed/8klass/elundkonnad/9-9-12-9.htm )

Ütlen ausalt, et minu oskus ületoidetud lind sel viisil ära tunda jääb napiks. Pole olnud juhust läbi proovida.
Küll aga mäletan üht aastatetagust kuulutust ühes müügiportaalis, kus müüdi 2 nümfkakaduud, kes ilmselgelt olid nälginud ja mäletan, see kiil oli lausa fotolt näha.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 46

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   Kolm 23 Apr 2014, 13:57

Mingi tabeli ma leidsin...
severely underweight - tõsiselt alakaaluline.
keel bone - Thin but acceptable on a healthy bird - kiilluu-õhuke, kuid aktsepteeritav.
muscle - ideal weight and muscle tone - lihas-ideaalne kaal ja lihastoonus.
heavy weight but acceptable on a healthy bird - raskekaaluline, kuid aktsepteeritav.
severely over weight - tõsiselt ülekaaluline.

http://tinypic.com/r/280mtzc/8

Nr. 2,3,4 loetakse normaalseks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Üle- või alakaalulisus.   

Tagasi üles Go down

Üle- või alakaalulisus.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1