Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoil kirbud?

Go down 
+4
Crystella353
SaluKat
Volim-Te
alvar96
8 posters
AutorTeade
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 17:46

Mul on mure, ostsin 1 papagoi juurde aga ta koguaeg kratsib ennast. Kas tal võivad olla kirbud? Kas nendest saab kuidagi lahti?
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 17:53

alvar96 kirjutas:
Mul on mure ostsin 1 papagoi juurde aga ta koguaeg kratsib ennast kas tal võivad olla kirbud?Kas nendest saab kuidagi lahti?

Mis vanus tal on? Noored linnud vahetavad sulgi need mis ise välja ei tule hakkab papagoi ennast kratsima, aga võimalik jah kas kirbud on või ei.
Soovitan käia zookaupluses ja küsida järgi.
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 01:38

Kust sa ostsid ta ? Ma ei usu, et tal kirbud on. Minu linnul on igav ja temagi kratsib ennast jalaga väga tihti.
Tagasi üles Go down
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 27

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 14:10

Ta on poole aastane. Ma ostsin Rocca al Marest.
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 18:48

Mina ostsin ka oma nümfkakaduu Rocca al Mare kaubanduskesuse "Bosse" loomapoest, aga temal küll mingit kratsimishoogu pole.
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 11:16

MDM kirjutas:
Aga kui ma kahtlustan, et mu linnul on sulgede vahel "putukad". Mida ma saan teha? Olen kuulnud on olemas mingisugused nendevastased spreid jne aga pole Eestis ette sattunud.
D

tibu kirjutas:
Mis sind kahtlustama paneb, et seal putukad on?
Mis kasvataja selle kohta ütles, kust sa viiru ostsid?

MDM kirjutas:
Ta sügab ennast igalt poolt. Mul pole õnnestunud tema tiiva alla korralikult näha, aga niipalju kui ta vahel ringutab, siis näen et seal pole sulgi ja minu arust ka mingid mustad täpid. Päris pead muidugi ei või anda.
Kasvatajaga pole kontakti saanud.
Nokib ka sulgede vahelt. Olen märganud, et sabasulgede "nahk" on juba päris punane. Vahel ta nagu saakski midagi kätte ja siis teeb ta nagu puruks, või vähemalt sarnane hääl.

Tänud,
D

Julgen arvata, et Sa nakkust ei saa kui teda puutud. Elementaarne hügieen on piisav, pesed käed enne ja pärast kontakti. Linnutäid, pole kuulnud et inimestele külge hakkaks, koera omad aga mõnedele küll. Spreidega on see lugu, et pole mina ka poes näinud, võid muidugi küsida veterinaar apteegist või kliinikust. Igal juhul koera ja kassi täi- või lutikatõrje vahendit kasutada vist ei tohiks. Võib olla liiga kange lahus vms. (Panin selle kirja, kuigi võid arvata et selgemast selgem - iial ei tea, mul tuttav, kes maal küll kasvanud aga alles täiskasvanuna sai endale kassi - lasi kassile üle kere dihlofossi peale parasiiditõrjeks, kujutad ette, kass muidugi suri ära sest lakkus seda.)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 11:46

Sinu tibu pole vee kahe kuune. Võimalik, et mõned suletorud on avanemata, see ajab ka sügelema. Alla kahe kuusele tibule ma ei soovitaks spreisid ja muud sellist.

Kas sul pole kedagi, kes tegeleb lindudega, et ta tuleks ja vaataks sinu viiruka üle.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 13:07

Õigus jah Very Happy see on täiesti reaalne. Võimalik.
Tagasi üles Go down
MDM
Teismeline
Teismeline
MDM


Male
Linde : 2
Postitusi : 13

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 14:31

Pole ühtegi tuttavat linnupidajat.

D
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 15:45

Kus kohas sa elad, võibolla keegi siit foorumist aitab sind.
Tagasi üles Go down
MDM
Teismeline
Teismeline
MDM


Male
Linde : 2
Postitusi : 13

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimeNelj 19 Aug 2010, 16:56

Lasnamäel, Tallinnas.
Tagasi üles Go down
CocatielTuki
Teismeline
Teismeline
CocatielTuki


Male
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Tartu
Vanus : 32

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimePüh 05 Sept 2010, 15:46

See, et noor lind end kratsib, sügab jms. on täiesti nomaalne kuna ilusa sulestiku all on väga palju udusulgi ja udemeid. Tuki on kahe kuune ja tema kratsib, sügab ja nokib ka koguaeg, kuid kui ta end peale seda toimingut saputab siis udusulgi lendab. Papagoil kirbud? Icon_smile
Tagasi üles Go down
MDM
Teismeline
Teismeline
MDM


Male
Linde : 2
Postitusi : 13

Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitimePüh 05 Sept 2010, 18:52

Minu viirudel ka ududsulgi lendab, aga kas see on normaalne et tiibade all eriti sulgi pole. Mitte sulgede enda all vaid ikka keha peal. Mõlemal 2 paljast triipu.

D
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoil kirbud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoil kirbud?   Papagoil kirbud? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoil kirbud?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Jala vigastused.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: