Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.

Go down 
4 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 22:07

Kas on normaalne, et minu nümf oma kaka ära sööb. Viirude ja teise nümfi väljaheite pistab ka nahka. Ta pole hull selle s...ta järele vaid, kui ette juhtub, sööb ära. Kas see võib tervisele mõjuda või mida ma peaksin tegema, et ta nii ei teeks enam. Ausalt öelda on see vastik.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 23:17

Äkki on tal mingi vitamiini või kaltsiumi puudus?
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 07:36

Kuigi ma nümfidest nii palju et tea, aga kas tema jaoks on sul mingi vitamiinisegu või kivi?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 10:03

Mul on puuviljade kujudega ja lõhnaga mineraalkivid( õuna ja apelsini omad). Tindikalaluu (tavaline ja mineraali kihiga)ning mingi kivi on veel mida nad kõik söövad. Õrsi asendavad värsked õunapuuoksad. Annan ka muna ja munakoori.Puguliiva võtsin ainult ära, lugesin, et tekitab pugus klompe, kuid ei usu et see soodustab sellist käitumist. Põhitoit on ka kvaliteetne, arvan (vitakraft premium menu). Viirude toit on kõrval, kuid kui ta söökski ainult viirudele mõeldud toitu, siis seal on ka kõik vitaminid sees (vitakraft vitalife special). Kuid ma ei usu et ta ainult viirudele mõeldud toitu pugib, sest nümfide toit saab väga ruttu otsa ja üks nümf ei saaks sellega hakkama. Või pean tõesti toidud kokku segama? Või kas on ikka toidust selline käitumine tingitud? Siis peaks teine ka selline s...ta sööja olema, aga ei ole. Pisis soovitati vahetada põhitoit teise vastu. eks ma teen proovi siis, kui see vana toit otsa saab (natuke veel on).
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 19:34

Hmm...Siis mina küll ei oska öelda, mis tal viga on. Äkki talle lihtsalt meeldib see või on tal kõht tühi ? Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 19:42

Kui mul kõht tühi on siis ma küll vetsu oma s...ta kallale maiustama ei lähe, vaid söön toitu. Tal süüa küll. Maiuse pulk läks tunni ajaga. Söök ju kogu aeg ees ja ta sööb normaalselt.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 22:28

Kumb nümf nii teeb?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 22:52

Tuvi. Ma käisin loomapoes ja rääkisin oma murest. Nemad küsisid kohe, et kas annan ikka puguliiva? Rääkisin siis nende klompide tekke ohust, kuid nemad pole sellest kuulnudki ja vastasid, et neile koolitusel õpetati,et kõik linnud vajavad seedimiseks liivateri, sest lindudel puudub maohape. Ei tea nüüd, mida uskuda.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 22:54

Kui teised linnud ei teiste kakasid söö kui ei saa puguliiva, siis minu arust pole sellepärast. Kas küsisid Tuvi ex-omanikult et kas ta tegi seda juba varem?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 23:04

Ei ole küsinud, kuid ma võin ju küsida igaks juhuks. Varem seda tähele ise pannud ei ole. Alles siis kui ta lendas arvuti klaviatuurile, si.....us ja sõi selle ära, siis ma vaatasin, et imelik. See hakkas nädal tagasi. Umbes sellel ajal ma eemaldasingi menüüst puguliiva. Tegelikult ma ei saa teda teistega võrrelda, sest Tuvi on täiskasvanu, ja ta organism on kohanenud võibolla teatud ainete saamisega. Pean kindlasti kontsulteerima eelmise omanikuga toitumise suhtes.


Päev hiljem: helistasin eelmisele omanikule, ja ta ütles, et Tuvi on seda ka varemalt teinud. Tema ei ole Tuvile puguliiva andnud. Äkki ongi asi selles puguliiva puudumises? Täna ma panin neile topsi sisse seda.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeReede 08 Mai 2009, 21:47

Küsisin soome foorumil sellest ja nad arvasid et see võiks mingi puudus olla.. Kui palju sa annad toored (salatid, õuna, jne.)?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeReede 08 Mai 2009, 22:19

1 kord nädalas kurki, õuna, punast ja kollast paprikat. Paprikat enam ei pane, sest see laideti maha, öeldi, et sisaldab mingit ainet mis ei ole hea. Ühes teises loomapoes, öeldi mulle, et linnud söövadki aegajalt oma kakat. Tuvi eriti ei söö värsket. Kui päris aus olla, siis ma polegi näinud, et ta aedvilju sööks. Isegi toataimi ei kaku, kuigi teised linnud ikka vahel näksivad mõnda taime.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeLaup 09 Mai 2009, 17:22

Paprikad võib anda, aga seemneid mitte. Kodumaa puu- ja aedviljad on paremad kui välismaalt toodud.

Kui Tuvi pole saanud eelmise omaniku juures midagi toored siis tal läheb natuke aega et ta seda sööma õppiks.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeReede 15 Mai 2009, 09:38

Loodan, et teised linnud õpetavad talle. Kas see, et ta aedvilju ei söö, võib olla üheks kakasöömise põhjuseks?
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeReede 15 Mai 2009, 14:51

See võiks olla jah. Ta endine omanik ei ole siis talle midagi toored andnud? Kas sa veel puguliiva annad? Leidsin paar linki (ing. keeles):
http://www.quakerville.com/qic/grit.asp
http://www.petpublishing.com/birdtimes/articles/grit.shtml
http://www.birdsnways.com/wisdom/ww58eii.htm
Minu arust oleks nii, et kui lind sööb seemned koortega siis on seda liiva vaja, et ta lihaskõht (soomeks lihasmaha) saab siis nende seemnede koored lõhki jne.

Teised linnud on kõige parimat õppetajad. Kui ma sain mu esimesed viirpapagoid, siis nad ei söönud üldse midagi toored. Aga siis kui ma ostsin 2 viirpapagoid veel kes oli õppinud sööma toored, siis need esimesed viirpapagoid õppisid ka toored sööma Smile

Aga noh, mul papagoid ei puguliiva söö. Kiki (jako) on nüüd umbes 25-40 aastad vana ja midagi probleeme ei ole Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeReede 15 Mai 2009, 16:12

Ok, sain nüüd kohe palju targemaks. Võtan puguliiva ära.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitimeLaup 16 Mai 2009, 11:22

Muide.. Proovi anda neid tooreid erinevates vormides: peenestattuna, pulkkadena, aurustettuna jne.. Kellelegi võib meeldida aurustatud porgandid ja teisele mingi teine vorm..
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.   Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kui lind sööb enda ja teiste puurikaaslaste kakat.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Silmahaigused.
» Rosellad koos teiste lindudega.
» Viirpapagoid koos teiste liikidega.
» Lind turritab sulgi.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: