Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Mida papagoid veel söövad?

Go down 
+22
kiira89
KadrijaKaiapapagoid
Tubli Diandra
pepe7
tiiu212
romet97
Lauraal
Riko23
railikati
iku
kysmet
Pille
Laura
Noora
tibu
sirpe
Volim-Te
krissyke
Sigrid
SaluKat
Papagoi14
Henri
26 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeReede 21 Märts 2008, 14:36

First topic message reminder :

Mida söövad papagoid veel peale papagoitoidu?
Näiteks õuna, porgandit vms?
Tagasi üles Go down

AutorTeade
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 15:55

Nad ei pruugi munakoori süüa. Kui muna koored pulbriks teha ja pulbrit vee sisse panna, siis see on neile hea kaltsium.
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 16:37

Sigrid kirjutas:
Nad ei pruugi munakoori süüa. Kui muna koored pulbriks teha ja pulbrit vee sisse panna, siis see on neile hea kaltsium.

Tavaliselt ma purustan neid umbes 5MM suurustks nad ise käivad ja hammustavad nii palju kui vaja. Razz
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 23:14

Väga lihtne on teravilja orast panna suvalisse anumasse kasvama(talvel). Sellest tunnevad nad pikka aega rõõmu. Keedetud kanamunad löön lihtsalt pooleks, koos koorega järgi ei jää midagi. Mis alla kukub söövad vutid ära. Veel on väga põnev vaadata, kuidas nad kilpkonnade söömise ajal omale kapsa ja õuna ribasid virutavad. Kilpad söövad ja viirud valvavad, kui peenike riba tekib läheb kohe loosi.
Koos teemantuvidega elavad küll, aga tuvi pojad on juba 2 korda pesast välja tõstetud. Liha otseselt ei sööda. Lihtsalt nätsutavad läbi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeReede 06 Märts 2009, 17:53

Mulle öeldi et nümfid söövad keedetud muna hea meelega. Kas seepia kivi on sama mis tindikalaluu?
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimePüh 15 Märts 2009, 17:11

Ehh.. Hirss pole ju nii rasvane kui näiteks päevalille seemned. Hirssiseemneid on palju viirpapagoide seemnesegus..
Tagasi üles Go down
pisikene
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 14 Mai 2009, 15:23

kas saia tohivad süüa.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 14 Mai 2009, 17:14

Tagasi üles Go down
Laura
Tibu
Tibu
Laura


Female
Linde : 2
Postitusi : 4
Asukoht : Pärnu
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 23 Juul 2009, 15:37

Minu papagoid armastavad porgandit, eriti emane, Ta ise on sinine aga alati kui porgandit sööb siis ta lõug läheb oran¹iks
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 19 Nov 2009, 21:03

Võib anda punast-,kollast-, rohelist paprikat, erinevaid kapsaid, kurki, porgandit, prokolit, puuviljad v.a. avokaado(see on mürgine enamus papagoidele), värske mais, granaatõun, banaani võib pakkuda.
Marju võib ka anda.


Viimati muutis seda tibu (Püh 11 Okt 2015, 20:10). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 11:39

Krevette-see on mulle uudiseks, tahaksin ka proovida oma papagoile anda Smile Aga milliseid peaksin poest ostma? Kas külmutatud st. tooreid, ja ilma maitsestamata siis, ja mitte õlis?
Kas keegi on andnud bataati (maguskartul, kuid pole kartuli sugulane). Sisaldab rohkelt A-vitamiini ja kaaliumi. Toorelt ei sööda üldiselt aga, jah, mul kogemused puuduvad. Välismaistelt papagoi toiduga seonduvast olen lugenud, et neile sobib söögiks hästi.
Paprikat ma ei julge anda, mulle endale tekitab paprika kõrvetisi. Aga küüslaukugi võivat anda, väikese tükikese- kas keegi on proovinud?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 11 Veeb 2010, 19:38

Ma ise annan neile mõnikord paprikat...väga maitseb. Krevette pole andnud.


Viimati muutis seda tibu (Püh 11 Okt 2015, 20:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
kysmet
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 3
Postitusi : 1
Vanus : 29

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimePüh 14 Märts 2010, 15:19

Minu linnud söövad vääääga meelsasti salatilehti. Ma annan neile seda ja nad kohe sõna otseses mõttes lendavad selle sisse. Laughing
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 11:58

Kuna päevalille seemned on küllaltki rasvased, panen siin kirja ka oma tähelepaneku. Algul, kui sain rosella, ta valis ülekaalukalt söögiks päevalille seemned. Mul oli suurtele papagoidele mõeldud segu, miksisin sinna hulka kanaarilindude segu, hirss, kanepiseemned. Olen talle head-paremat ja mitmekesist sööki pakkunud, nagu värske salatkress-enda kasvatatud,harva porgandit, keedumuna, mango, bataat, vahel harva keedetud maitsestamata krevetti-väga meeldib. Vahetasin ka suurte papagoide segu Rosellade söögi vastu ümber ja nüüdseks ta niiväga päevalilleseemneid ei tahagi.
Tagasi üles Go down
iku
Noor Perepea
Noor Perepea
iku


Male
Linde : 2
Postitusi : 56

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 16:10

minu rosella sööb üsna kõike mis annad. Sihvkad ta lemmikud küll ei ole.
Kurk, banaan muna talle väga ei meeldi aga sööb ka neid. Lemmik on ikka
salat, võilille leht, õun
Tagasi üles Go down
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?t=1168&postdays=0&
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeReede 16 Juul 2010, 11:43

Hirss - Itaalia kukeleib (Setaria italica) praegu paljudes maades tuntuim liik, mida kasvatatakse loomasöödaks. Venemaal kasutatakse õlle valmistamiseks, Inglismaal aga lindude toitmiseks. Sisaldab keskmiselt magneesiumi. Ka tsinki, B6 vitamiini, kaaliumi jm. Hirsivalk on parema aminohappelise koostisega kui nisu-, riisi- ja maisivalk. Hirss on üks vähestest leeliselistest teraviljadest, seda on kerge seedida ja allergiat ei põhjusta. Kõrgel ränihappesisaldusel on positiivne mõju vere kolesteroolitasemele ja luudele.
Lemmikloomapoodides meil müügil hirsriokstena.

Andmeid raamatust "Maailma toiduained"(Varrak).
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeTeis 20 Juul 2010, 11:34

Huvitav salat mida talvel Selverist hankisin oli "lambasalat". Lindudele väga maitses.
Üldiselt on poest rohelise ostmine omamoodi risk. Neid juurutatakse väetiselahuses. Isegi lettidel olev lillkapsas ja porgand sisaldavad ülemäära pestitsiide.
See teadmine paneb linnuomaniku dilemma ette, et mida siis üldse võib? Üks võimalus on hankida aedvilju/puuvilju turult lootuses, et müüa ei valeta. Teine võimalus, ise kasvatada.
Talvel, kui endal varusi varutud pole ja tuttav põllumees puudub, võib külastada mahepõllundus tooteid müüvaid kaupluseid.
Vahepeal mõtlen, et mida vähem teada, seda parem.
Tagasi üles Go down
railikati
Pesamuna
Pesamuna
railikati


Female
Linde : 1
Postitusi : 7
Asukoht : tartu

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 07 Apr 2011, 11:51

mina andisn oma kaeluspapagoile maasiakt, pirni, viinamarja-neid sõi isuga, kuivtoidust nokib välja maisid ja porgandi loopis ka mööda puuri laiali, sihvkad on lemmikud tal...nägin poes papagoidele mõeldud küpsiseid, kas keegi on andnud neid oma linnule?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeNelj 07 Apr 2011, 12:14

Maasikas on natu kahtlane asi, on teine potentsiaalne allergeen, mina eelistaks teie asemel granaatõuna. Või uurige netist ja olge kindel, kas maasikas sobib lindudele, ma ainult viitan ja sooviks ise ka teada.
Kindel olen aga, et pirni ja õuna seemneid ei tohi anda linnule, need on mürgised.
Küpsistel vaadake üle, kas pakendil on kirjas, mis aineid sisaldab. E102 - asovärv, on EL kahjuks lubatud, olgugi et asjatundjad hoiatavad.
Ostaks parem Vitakrafti maiuspulki. Keedumuna söövad papagoid meelsasti.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimePüh 24 Juul 2011, 12:42

No ma ei tea olen proovinud anda talle kõike kuid juur ja puuvilju ei söö.Panin talle kuivatatud saia ja seda sööb päris hästi.Liiv on ka veel nata võõras ühe korra käis seda natukene näksimas.Aga oma toitu armastab küll iga 10 minuti tagant käib seal nokkimas.Ja muidugi meeldib talle väga ka hirsi oksake see on tema lemmik.Kui mis maiustusi tasuks poest talle veel juurde osta mis marki Question
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimePüh 24 Juul 2011, 13:46

Maiusepulkasi on päris lai valik. Katseta, ega teistmoodi ei saagi teada. Lindudel on nii erinevad maitsed.
Mina ostsin kunagi Vitagrafti maiusepulki. Seda, kus oli 3 pulka korraga ja erinevate maitsetega. Tervislikust seisukohast on hea munaga või nt. mereandidega.
Hirsitõlvikutega, saia ja maiusepulkadega tasuks piiri pidada, muidu hakkab lind rasvuma. Võid pakkuda ühel nädalal ühe hirsioksakese ja teisel nädalal annad ühe maiusepulga.
Toidu sees on nagunii hirss ja hea-parem olemas. Liialdada ei maksa maiustega.

Võiksid ta õpetada rohelist ja värsket sööma. See tuleb ta tervisele tohutult kasuks. Uue toiduga harjutamise kohta on meil täitsa teema kuskil papagoimajas olemas.
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:05

Mina annan oma viirudele kord kuus loomapoest ostetud toidulisandit.
Minu viirudele meeldib eriti vesihein ja hirs. Hirssi ostan looma poest looduslikul kujult, viirudele meeldib see väga.Very Happy
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:16

Jah ma annan talle ka hirsi oksi.Ostan seda millegipärast koguaeg Bosse poest see tundub mulle hea mugav ja kvaliteetne. Smile Aga ma ise polegi märganud mingit toidulisandit.Ja kui kallid need muidu on. Question
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:19

Võid müüjalt abi paluda. Mina ostan lindudele toitu tartu lõunakeskuse poest Zoo Planet, seal on toidulisand 1eur või midagi sellist.Smile


Viimati muutis seda Lauraal (Laup 30 Juul 2011, 10:24). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:22

No ma elan ise Kiisal, nii et lähim loomapood on Tallinnas. Aga peaks täiesti uurima ja küsima.

Ma panin linnule puuri klõpsaka külge terve viilu kuivatatud saia ja ta sõi selle ühe ööga ära. Kas ma peaksin seda juurde panema või pole see linnule hea?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 14:05

Arvan et iga päev ei pea kuivatatud saia andma. Kas ta tõesti sõi kõik ära või ehk hoopis purustas ajaviiteks? Laughing
Linnul peab puuris olema seepiakivi, laavakivi, joodikivi.
Väga hea valik on "Frutti patee" https://papagoimaja.forum.co.ee/t611-huvitavad-lisatoidud

Loe vitamiinide kohta:
https://papagoimaja.forum.co.ee/t170-vitamiinid-kaltsiumi-ja-joodikivid

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mida papagoid veel söövad?
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mida erinevad seemnesegud sisaldavad.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: