Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Küüniste lõikamine.

Go down 
+4
K2thlin
Sigrid
Henri
SaluKat
8 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Küüned   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 19:08

First topic message reminder :

Mu papagoil on küüned väga pikad. Ta hoiab ühte varvast koguaeg üleval, sest arvatavasti on tal valus. Kuidas ma lõikaksin tal küüsi? Proovisin koos teise inimesega, aga me ei saa isegi kahekesi hakkama. Kas keegi teab, kus saab lõigata? (TARTUS)
Tagasi üles Go down

AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeReede 17 Juul 2009, 21:20

Muidu palju odavam on osta kiviõrs 50kr kestab terve papagoi elu.
Tagasi üles Go down
Elspret
Teismeline
Teismeline
Elspret


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 22:28

Mul õnneks erilist muret pole nendega, et millist kasutan kuna puuri puhasta siis ikka vaja ju õrred puhtaks teha aga ma panen siis kohe liivapaberid peale.
Pole siiani veel seda 50.- kivist õrt kasutanud aga kindlasti soetan selle lähimatel päevadel ja proovin:)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 22:37

Kiviõrs, millest ma rääkisin, näeb välja selline..
Küüniste lõikamine. - Page 2 Bfhm5h

Bettas on kindlasti müügil, kuid kui ma küsisin, siis ei saanud nad aru, et millest jutt. Ütlesid, et neil pole sellist. Kui siis letiklaasi alla vaatasin, nägin, et ikkagi täitsa olemas oli. Neid on ka pikemaid. Tundub jäme, kuid minu linnud lausa kaklevad selle pärast. Ostsin lõpuks teise ka, et rahu saada.
Tagasi üles Go down
Elspret
Teismeline
Teismeline
Elspret


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeEsm 20 Juul 2009, 18:29

Homme siis lähen uurin ja vaatan kas saan ka sell oma sädistajatele:D
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeNelj 08 Juul 2010, 16:45

Mina sain kiviõrre oma esimese papagoiostuga kaasa kingituseks:) vaatasin ka algul et tundub rohmakas ja liiga jäme. Mul oli siis juba endal ostetud mingi mineraalõrs. Nüüd arvan, panen selle kiviõrre ka tagasi.
Küüniste lõikamise osas on igal-juhul kõik loomakliinikud nõus teenust osutama, olenemata, kas muidu papagoisid ravima soostuksid.
Küünetange müüakse loomakliinikutes, kes saab ise papagoi küünistega hakkama. Sobivad täiseti ka inimesele mõeldud küünetangid.
Peab vaatama et veresoonde ei lõika.


Viimati muutis seda Pille (Esm 25 Juul 2011, 18:36). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeLaup 17 Juul 2010, 22:50

Küüniste lõikamine. - Page 2 4shf92

Soovitan neile, kes kavatsevad ise lõigata lemmiku küüsi, osta endale koju see toode. Muidugi võiks see olla niisamagi med.kapis varuks võtta häda korral. Ostsin Hortesest 150.- krooniga.
Kiiretoimeline verejooksu peatav pulber koertele, kassidele ja lindudele. Pulber aitab peatada küünte lõikamisel tekkinud veritsust. Samuti võib kasutada väikestel haavadel. Mitte kasutada sügavate haavade ja põletushaavade korral ning kehaõõnsustes.
Koostis: raudsubsulfaat, bentoniit, diatomiit, alumiiniumkloriid, vasksulfaat, joodikompleks.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeTeis 19 Apr 2016, 15:43

Mul on seda pulbrit ikka veel alles, säilivusaeg kehtib. Õnneks vaja läinud vaid ehk paaril korral.
Maisijahu on sama hea, nii olen paljudelt papagoipidajatelt kuulnud.
Vaatan ikka oma lindude küüned üle, vanematel lindudel küüneotsad ei kulu nii hästi ja lühendan kergelt küünetippe.
Vaatasin et siin ei olegi ühtki joonist, aga võiks ju olla Smile
Küüniste lõikamine. - Page 2 I5cfub
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitimeTeis 19 Apr 2016, 19:30

Aitäh Pille. Joonised on väga asjakohased.
Ma ei mäleta enam, kuidas peab tange küüne suhtes hoidma, kas otse või külje pealt. Häguselt on meeles, et otse lõigates võib küüs mõraneda pikuti. Ise olen alati võtnud küünise näpu vahele ja tangidega lõiganud nii, et küünis on lapiti tangide vahel. Uhh, väga segane kirjeldus, aga ehk saite mu mõttest aru Smile
Olen leidnud, et kõige parem on lõigata linnu küüniseid kui lind on käteräti sees nii, et ainult jalg jääb välja. Muidugi peab linnule hingamiseks õhuaugu jätma.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Küüniste lõikamine. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küüniste lõikamine.   Küüniste lõikamine. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Küüniste lõikamine.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: