Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Vana viirpapagoi raputab jalga.

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vana viirpapagoi raputab jalga. Empty
PostitaminePealkiri: Vana viirpapagoi raputab jalga.   Vana viirpapagoi raputab jalga. Icon_minitimeLaup 24 Jan 2015, 16:28

Ta teeb seda aegajalt. Viimasel ajal peaaegu iga päev mitu korda. Raputab nagu oleks midagi jala külge jäänud ja siis nakitseb nokaga varvast. Raputamine ja nakitsemine kestab mitu minutit. Kunagi esitasin kuskile foorumisse sarnase küsimuse, et mis võiks sel jalal viga olla. Jõudsin ikkagi selgusele, et vanadusest tingitud mingisugune väike jalakramp. Vitamiinipuudust ei tahaks uskuda, sest ma ei sööda papakatele mingit odavat maksimarketi seemnesegu. Vitamiinid peaks olema toidus ja kivikestes, mida mu hoolealused usinasti hävitavad. Nad saavad teradele lisaks ka porgandit ja seda mida mul parasjagu juhtub kapis leiduma. Muidugi ma pole juurikate andmisega nii regulaarne kui võiks. Äkki on selles probl?
Mis te arvate, kuidas papagoi olukorda paremaks muuta ja kas seda on üldse võimalik muuta? Tegu viirpapagoiga, kes on 11-12a
vana.

Vbl on mingeid toite, mis leevendavad krampe? Tean, et üks on mesi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Vana viirpapagoi raputab jalga. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vana viirpapagoi raputab jalga.   Vana viirpapagoi raputab jalga. Icon_minitimeLaup 24 Jan 2015, 18:44

Muidugi, vanusega võib tulla verevarustuse häireid.
Mina ei tea kas seda saaks lihaskrampidega võrrega kuid teada on et lihaskrampide taandumiseks peaks organism saama piisavalt magneesiumi ja kaaliumi.
Valu leevendab köömnetee. See leevandab ka artriiti. Linnule võib anda köömneteed.
Kaneel - kodune vahend hambavalu leevendamiseks, tõsi, koos nelgiga. Kaneel stimuleerib vereringet ja aitab põletikuliste haiguste vastu.
Kaneeli võib anda; nelki - ei tea.
Kaneeliga aga on eri lugu. See peab olema Tseiloni kaneel, mitte Hiina kaneel kassia.
Botaaniline nimi: Tseiloni kaneel (ingl.k. Ceylon cinnamon) (ladina.k. Cinnamomum zeylanicum või Cinnamomum verum), Hiina kaneel (ingl.k. Cassia cinnamon) (ladina.k. Cinnamomum cassia)
Poes müüdav pulber on üldiselt kassia - odav levinud produkt. Kassia on linnule halb, ei maksa pakkuda.
Kõige kindlam on osta kaneelipulgad, Tseiloni ja Hiina kaneeli erinevus on suur ja pulkade näol väga selgelt eristatav. http://cinnamonvogue.com/cinnamonhistory.html Jutt läks nüüd küll kaneeliga väga pikaks aga mis siis.
Omal ajal palju kiusasin vürtspoodnikke, nad on ausad ja ütlevad mis neil pakkuda on.
Sain siit õige kaneeli: http://www.umami.ee/moodul.php?moodul=eCommerce&Komponent=eShop&product_id=244&f=productPublicDetailView pakis on seda tõeliselt palju. Linnule annan jupi pulgast, ise krõbistab.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vana viirpapagoi raputab jalga. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vana viirpapagoi raputab jalga.   Vana viirpapagoi raputab jalga. Icon_minitimeKolm 28 Jan 2015, 17:54

Aitäh põhjaliku ülevaate eest kaneelikoorest. Mul on Santa Marina kaneelikoor, mis on tumedam ehk siis cassia.
Proovin köömne teega. Kogusin neid suvel. Panin praegu linnu eraldi puuri. Ta näeb viimasel ajal vilets välja. Sulgimine ei taha lõppeda, lennata üldse ei jaksa, nägemine vilets ja väljaheide kleepub pepusulgede külge (konsistents sellel näeb muidu normaalne välja). Arvan, et ta ei puhasta end korralikult. Vana linnu asi. Proovin talle varsti osta vedelal kujul vitamiine.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Vana viirpapagoi raputab jalga. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vana viirpapagoi raputab jalga.   Vana viirpapagoi raputab jalga. Icon_minitimeNelj 29 Jan 2015, 16:48

Mulle meenus, kui oma noore linnu ninasõõrme ümbrus oli paistetanud, katki ei olnud aga mingil põhjusel juskui mädapaise moodi moodustis tekkinud, siis peale vitamiinikuuri taandus paistetus ja vahanahk ning nina auk on ilusa kujuga ja sileda äärega, nagu poleks midagi olnudki.

Sama lugu oli Kivikesega, kelle jalg tegi talle muret, ka raputas aeg-ajalt jalga. Tema sai nii kaneelikoort kui vitamiine ja jalaga on siiani hästi. Kivikese vanust ma ei tea!

Kuna ma pidevalt vitamiine ei anna, siis vahel kuurina läbi teha; on abi olnud.

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vana viirpapagoi raputab jalga. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vana viirpapagoi raputab jalga.   Vana viirpapagoi raputab jalga. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vana viirpapagoi raputab jalga.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Uue papagoi vanaga harjutamine
» Jala vigastused.
» Kui vana?
» Artikkel: Viirpapagoi
» Viirpapagoid koos teiste liikidega.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: