Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Veterinaar linnule!

Go down 
4 posters
AutorTeade
sil
Külaline
Anonymous



Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Veterinaar linnule!   Veterinaar linnule! Icon_minitimeTeis 20 Jan 2009, 22:12

Kas ja kus ja kes saaks aidata linde?

Minu nümfkakaduu suutis endale osaliselt suhu ja osaliselt noka külge klammerdaja kasutatud klambri kinni nokkida.

Selle lahtitoimetamisega saab veel ise hakkama, aga kui peaks juhtuma midagi muud, kust ma siis kiiresti abi saaks?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veterinaar linnule!   Veterinaar linnule! Icon_minitimeKolm 21 Jan 2009, 19:04

Ära lasegi tal seda klammerdajat nokitseda .

Ja tahaks ka ise teada, kus on Tartus loomaarstid, kes tegelevad ka lindudega, sest minu viirukas vajaks küünte kõikamist, aga ma ise ei julge ja ei saa seda teha.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veterinaar linnule!   Veterinaar linnule! Icon_minitimeEsm 27 Apr 2009, 10:36

Ma võin ise su linnu küünised ära lõigata, mul on koerte, merisigade, rottidega kogemusi. Ei usu, et linnu küünised teise ehitusega on.


Viimati muutis seda tibu (Reede 23 Juul 2010, 17:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Jana Krivtsova
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 9
Postitusi : 2

Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi ravi   Veterinaar linnule! Icon_minitimeLaup 10 Apr 2010, 19:10

Tere!
Kirjutan siia teadmiseks kõigile, kelle papagoi on olnud haige ja selle tagajärjel ära surnud. Paljud inimesed ei tea, et Eestis puuduvad pädevad arstid papagoide aitamiseks. Kui Teie lind kössitab puuri põhjas ja on loid, siis ta on juba väga haige ja terveks ta iseenesest ei saa. Linnu surm saabub väga kiiresti, kuna lindude ainevahetus on ülikiire. Sellepärast tahan kõigile südamele panna fakti, et kui te võimalikult kiiresti ei tegutse, teie lind sureb. Ainus viis teie lind aidata, on süstida talle antibiootikum kindlas koguses. Süstida tuleb ettevaatlikult rinnalihasesse. Antibiootikumi nimi on Oxytetracykliin, see on saadaval igas loomapoes, kuna see on universaalne ravim, mida kasutatakse ka koerte ja kasside raviks. Teie linnule manustatav kogus peab olema õige. Seda peab määrama arst vastavalt teie linnu kaalule (iga loomaarst peaks olema pädev ütlema koguse suuruse vastavalt looma kaalule, vajadusel seda arvutama, kuna linnud kaaluvad grammides). Kogus jääb orienteeruvalt 0,1 - 0,2 ml olenevalt papagoi suurusest, väikeste lindude puhul võib kogus olla veel väiksem. Ravim toimib haigusbakterite hävitajana ja manustada tuleb seda süstla abil rinnalihasesse iga päev kuni haigussümptomite kadumiseni. Mingil juhul ei tohi kogust üle manustada. Üldjuhul me ei oska kunagi öelda, millesse meie lemmik võis haigestuda, kuid kiire ja õige tegutsemine võib teda päästa ja seda ei tohi unustada! Mitte mingil juhul ärge üritage lindu ravida oma vahenditega, aspiriini jne abil, see võib ainult linnu surma kiirendada. Ainus viis on manustada antibiootikum ja ainult süstides. Süstida proovige nii, et keegi hoiab lindu ja teete torke umbes 1,5-2mm rinnalihase sügavusse. Kui te katsute linnu rinnakorvi, siis tunnete, et on kaks rinnalihast. Te peate süstima rinnalihase keskele, mitte kõhu keskele. Kui olete Tartu inimene, siis aitab teid kindlasti arst Riina Uibopuu, kelle kliinik asub Nooruse tänaval - R-Kliinik. Tema päästis minu linnu aastaid tagasi surmast! On olemas ka analoogseid antibiootikumi ravimeid. Kuna me kunagi ei tea, mis haigusega on tegemist, sest Eestis pole vastavaid võimalusi seda kindlaks teha, siis Oxytetracykliin aitab kindlasti enamus juhtumite korral. Kui linnu haigus on liiga raskes staadiumis, siis ei pruugi see rohi aidata, sellepärast peate hoolikalt jälgima teie lemmiku käitumist, et õigel ajal haigust märgata. Samuti väga soojalt soovitan harida end väliskirjandusega papagoi teemadel. Palju tähtsat ja huvitavat leiate saidilt http://www.24parrot.com/ Seal on müügil ka raamatuid, mida kindlasti soovitan lugeda. Väga soovitan tellida sealt papagoi toidulisandeid ja vitamiine, kuna need on tõesti väga vajalikud linnu normaalseks elutalituseks ja eriti vitamiin 3D, mida meie tingimustes teie lind kindlasti ei saa. Samuti müüb www.kriso.ee ettetellimisel raamatuid papagoidest, trükkige otsingusse sõna parrots ja saate mitmekesise papagoiraamatute valiku. Kes vene keelt oskavad, leiavad väga palju infot http://mybirds.ru/ Kõigil, kellel on kodus papagoi, peavad uurima võimalikult palju papagoide kohta, et tulla linnuga toime igas olukorras. Kes aga tahab eraldi küsida nõu, võite kirjutada minu meilile janakrivtsova@hotmail.com

Liigutatud:Pille; 16.07.2010; üksik teema "Papagoi ravi" siia teemasse kokku.
Tagasi üles Go down
tutii
Nooruk
Nooruk
tutii


Female
Linde : 1
Postitusi : 27

Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veterinaar linnule!   Veterinaar linnule! Icon_minitimeKolm 05 Mai 2010, 22:53

Meil sai ka kunagi 1 papagoi kasutatud klammerdaja kätte, aga võtsime selle ilusti ise ära. Ei käinud eriti raskelt. Peaasi et ta ennast sellega ei vigastaks, kuna nendel klammerdajatel ju teravad otsad.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Veterinaar linnule! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veterinaar linnule!   Veterinaar linnule! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Veterinaar linnule!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Avokaado on linnule tappev.
» Millisele linnule pakud Sina kodu?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: