Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viljastatud või viljastamata munad?

Go down 
5 posters
AutorTeade
papagoid
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 1
Asukoht : võru
Vanus : 29

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeLaup 10 Jan 2009, 23:28

On selline asi siis, et mu papagoil on munad ja tal peaksid esimesed tibud juba koorunud olema, aga ei ole. Mis teha ja kuidas aru saada, kas sealt üldse mõni poeg välja tuleb?*


Viimati muutis seda tibu (Laup 17 Okt 2009, 15:16). Kokku muudetud 2 korda (Muutmise põhjus : Kirjavigade parandamine.)
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeLaup 10 Jan 2009, 23:37

Arvatavasti on munad viljatud. Kui tahad teada, kas munadest üldse võib kedagi välja tulla võid muna läbi valgustada. Kui seal on midagi märgata peale muna rebu(mingi veresoon vms.) siis peaks sealt keegi ikka välja kooruma. Muidugi on veel teisi võimalusi teada saada, aga see variant on minu meelest kõige kindlam.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimePüh 21 Juun 2009, 15:11

Millal võib muna läbi valgustada ning aru saada kas muna on viljatu või mitte?
Aitäh.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Ozz
Perepea
Perepea
Ozz


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Ida-Virumaa
Vanus : 49

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimePüh 21 Juun 2009, 16:51

Mina olen neid läbi valguse vaatama hakanud umbes, kui emme on paar nädalat juba haudunud. Selleks ajaks on tavaliselt juba näha kindlalt missugune täis ja misissugune kahjuks tühi.
Tagasi üles Go down
a1
Külaline
Anonymous



Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: tibud ja munad   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeNelj 18 Märts 2010, 10:19

Tere

Selline küsimus siis, et 6-st munast on koorunud 3 tibu, kellest üks suri ja 2 jäi ellu, 2 muna ikka veel pesas. 1 muna oli tühi. Tundub et nendest 2st munast pole ka asja, sest selle aja peale oleks juba pidanud sealt midagi juba tulema. Kas võin nad ära võtta või jätta alles või kuidas talitada? Ja teine küsimus pesa puhastamise kohta, et kuna emalind on lükanud selle sodi kõik teise pesakasti otsa ja mitte pesast välja, kas võib sealt tasakesi selle ära koristada või jätta seniks kuni tibud suuremad? Tibud hetkel 2 nädala vanused.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeNelj 18 Märts 2010, 12:45

Arvan, et võiksid need ülejäänud munad ära võtta. Pesakasti puhastamise kohta niipalju, et mina võtsin lusikaga sodi välja. Tibud juba nii suured ju.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
a1
Külaline
Anonymous



Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: tibud ja munad   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeNelj 18 Märts 2010, 14:32

Eks ma üritan jah ikka pesa ära puhastada, tibud ju kakerdavad juba pesas ringi. Aga kuidas ma kindlalt nende munade kohta teada saan, et kas ikka on praak või mitte? Kahju ju ka kui ikka on tibud sees ja ma nad ära viskan.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeNelj 18 Märts 2010, 18:13

Vanad munad on ühe otsa poole kaldu. Selleks pead asetama munad siledale pinnale.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeNelj 18 Märts 2010, 21:12

Võid proovida ka muna läbi valgustada, kui tibu ega veresooni munas näha ei ole, siis on muna viljatu.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
a1
Külaline
Anonymous



Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: tibud ja munad   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeReede 19 Märts 2010, 08:27

Aa, ma proovin siis täna vaadata. Ei tahtnud eile kõike korraga teha nii pesa puhastada kui mune vaadata. Linnud niigi läksid pabinasse.
Tagasi üles Go down
a1
Külaline
Anonymous



Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: tibud ja munad   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitimeReede 19 Märts 2010, 12:56

No nii olidki tühjad munad kahjuks. Nii et 6st munast jäi järele 2 tibu.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viljastatud või viljastamata munad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viljastatud või viljastamata munad?   Viljastatud või viljastamata munad? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viljastatud või viljastamata munad?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munad pesas
» Amadiinid ja munad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: