Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kanaarilind hingeldab

Go down 
5 posters
AutorTeade
yyy
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 3
Postitusi : 3

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeTeis 18 Mai 2010, 18:45

Minu kanaarilinnul(poiss)...on hingamisega probleem. Hingeldab,turtsub ja ajab nokka laiali nagu oleks tal midagi kurgus...meie juures on ta elanud juba neli aastat....sügisel hakkas see hingeldamine peale, siis saime antibiootikumikuuri ja kõik tundus tore.Talvel hakkas aga jälle kõik algusest...muidu tundub tervis korras, sööb kõike väga hea isuga, joob ja käib pesemas....nakerdab sulgi ja reageerib jutule(ei kükita kohevana nurgas ja ei ole üldse loid).
Kas on kellelgi olnud taolise nähtusega tegemist .....?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeKolm 19 Mai 2010, 17:11

Tere! Mul küll kogemusi, mida jagada, pole, kuid siiski lugesin üht-teist kanaarilindude kohta. http://www.avianweb.com/canaryinfo.html
Sain teada, et nad on territoriaalsed linnud, mitte sotsiaalsed. Aga teema juurde tagasi...Palun kirjelda, kas linnu ninasõõrmed on puhtad, kas ta hingeldab vilinal? Kui sageli hingeldamist esineb, kas eriti peale aktiivset lendamist.
Kas Teil on 3 lindu ja kuidas on vesi neil, nõud kas saab lihtsalt puhastada või on mahuti, mida raske desinfitseerida. Millist vett kasutate, ega ju mitte kraanivett. Kanaarilinnud on ka tundlikud õhusaaste suhtes, nagu sigareti-, küünlasuits.
Kõige kindlamini võite end tunda, kui arstiga konsulteerite. Äkki ikkagi on mingid lestad. On seenbakterid, neid ka ravitakse antibiootikumidega. Ja kui korra olnud, need võivad korduda, ma ei tea miks.
Püüan lihtsalt Teid aidata nõuga ja absoluutselt ei diagnoosi siin midagi.
Tagasi üles Go down
tutii
Nooruk
Nooruk
tutii


Female
Linde : 1
Postitusi : 27

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeNelj 20 Mai 2010, 23:52

Miks ei tohi linnule kraanivett anda?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeReede 21 Mai 2010, 10:01

Kraanivees on palju kloori, alumiiniumi. Võib ikka kraanivett anda, kui veefiltrid on paigaldatud.
Tagasi üles Go down
iku
Noor Perepea
Noor Perepea
iku


Male
Linde : 2
Postitusi : 56

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeReede 21 Mai 2010, 20:29

Ma ole oma tallinna kraanivett testinud, kuna mereakvaariumisse ei sobi sellise koostisega vesi, siis kasutan osmoosfiltrit. Papagoide puhul on see vesi kindlasti palju sobilikum. Minu kraanivees on suhteliselt väheses koguses vaske, fosfori- ja räniühendeid. Al testi ei ole teinud. Kalade jaoks on probleemne SiO2 mida on pisut palju 0,52 mg/l. Seda ma ei tea kuidas see papagoidele mõjub.

Tagasi üles Go down
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?t=1168&postdays=0&
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeLaup 22 Mai 2010, 10:55

Kraanivett mainisin linnu hingeldamise pärast seetõttu, et juhul kui vesi on reostunud, seda näeb ja vahetatakse ära. Hea kui saab korralikult puhastada jooginõud. Kraanivesi sisaldab tõesti palju kahjulikke ühendeid ja need ladestuvad linnu organismi, maks on ülekoormatud, veri on rikutud ja palju hädasid kaelas. Puuri peab ka korralikult puhastama, muidu on kasvulavaks bakteritele. Hea kui tube õhutatakse, tõmbetuult muidugi linnud ei talu.
Tagasi üles Go down
yyy
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 3
Postitusi : 3

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeEsm 24 Mai 2010, 20:27

Pille kirjutas:
Tere! Mul küll kogemusi, mida jagada, pole, kuid siiski lugesin üht-teist kanaarilindude kohta. http://www.avianweb.com/canaryinfo.html
Sain teada, et nad on territoriaalsed linnud, mitte sotsiaalsed. Aga teema juurde tagasi...Palun kirjelda, kas linnu ninasõõrmed on puhtad, kas ta hingeldab vilinal? Kui sageli hingeldamist esineb, kas eriti peale aktiivset lendamist.
Kas Teil on 3 lindu ja kuidas on vesi neil, nõud kas saab lihtsalt puhastada või on mahuti, mida raske desinfitseerida. Millist vett kasutate, ega ju mitte kraanivett. Kanaarilinnud on ka tundlikud õhusaaste suhtes, nagu sigareti-, küünlasuits.
Kõige kindlamini võite end tunda, kui arstiga konsulteerite. Äkki ikkagi on mingid lestad. On seenbakterid, neid ka ravitakse antibiootikumidega. Ja kui korra olnud, need võivad korduda, ma ei tea miks.
Püüan lihtsalt Teid aidata nõuga ja absoluutselt ei diagnoosi siin midagi.




Pille,tere!
Tänan vastuse eest...vastuseks Sinu kirjale,et kanaarilinde on mul kodus praegu ainult üks kahjuks.Pean kanaarilinde seitsmendat aastat..aega nende järelkasvuga tegelemiseks napib,seepärast siiani on olnud ikka üksikud laulumehed....eraldi puurides.Praegu haige olev lind elab meil neljandat aastat,haigeks jäi ta sügisest....hingates on tal nokk laiali...ahmib õhku....turtsub ja häält ei tule kusagilt....laulust rääkimata.Ilmade soojenedes tundus korraks,et on justkui parem tal...aga täna kui ilm külm ja pilves tundub tal väga paha olema....sööb ta aga endiselt hea isuga.Joogivett ausalt olen andnud küll kogu aeg kraanist...kuna elame maal ja on endal puurkaev väga hea veega...ei ole osanud küll seda kraanivett karta....Jooginõu on piisavalt suur kus toimub ka suplemine,sest iga päev reeglina saab vesi vahetatud ja nädalas korra vann korralikult pestud,kui vaja näit.soojal ajal ka tihemini.Suitsetajaid meil peres pole...küll aga olen tõepoolest kõva küünalde põletaja ja ega külma talvega ei tulnud tubade tuulutamist ka väga tihti ette.....Mis aga kõige huvitavam....tuttav kaebas ka,et tal kanaarilind hingeldab sellest talvest alates kõvasti....ehk on meie kliima ka ikkagi süüdi oma rõhukõikumistega,mis isegi suurtele inimloomadele on tihti raske taluda??
Igal õhtul töölt tulles hiilin hirmuga ümber nurga kas ikka lind oksal alles on.....
Ehk ikka tuleb jälle päike ja parandab...
Kaks lärmakat tüüpi on meil ajutiselt veel(tütar tõi puhkuse ajaks ka Tallinnast oma viirpapagoid kaasa)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeTeis 25 Mai 2010, 11:53

Jah, lõhnaküünlad näiteks on küll ebasoovitatavad. Kui lind joob ja supleb samas kausis, siis muuda seda harjumust, proovi vähemalt teha kõik et see uuel moel toimima hakkaks. Vesi keeda ära, see võib mahe tunduda, mis otse kaevust tuleb kuid puhas kindlasti mitte. Kahjuks kaldun tõdema, et hingeldamine linnul enam iseseisvalt üle ei lähe. Tegu ikka mingi terviserikkega, kas aspergilloos võiks kõne alla tulla? Või ikka lestad? Desinfitseeriga puur rohelise seebivee lahusega, või Stalosan-F, kui tegelete veel muu loomapidamisega, kulub majapidamises marjaks ära. Abiks ikka. Rõhukõikumised lindudele vaevalt mõju avaldavad, see on udujutt rohkem:), mu meelest.
Tagasi üles Go down
yyy
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 3
Postitusi : 3

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeTeis 25 Mai 2010, 12:09

Pille kirjutas:
Jah, lõhnaküünlad näiteks on küll ebasoovitatavad. Kui lind joob ja supleb samas kausis, siis muuda seda harjumust, proovi vähemalt teha kõik et see uuel moel toimima hakkaks. Vesi keeda ära, see võib mahe tunduda, mis otse kaevust tuleb kuid puhas kindlasti mitte. Kahjuks kaldun tõdema, et hingeldamine linnul enam iseseisvalt üle ei lähe. Tegu ikka mingi terviserikkega, kas aspergilloos võiks kõne alla tulla? Või ikka lestad? Desinfitseeriga puur rohelise seebivee lahusega, või Stalosan-F, kui tegelete veel muu loomapidamisega, kulub majapidamises marjaks ära. Abiks ikka. Rõhukõikumised lindudele vaevalt mõju avaldavad, see on udujutt rohkem:), mu meelest.


Tänan nõuande eest! Püüan kõike arvestada,mida soovitasid...loodan et tuleme selle haigusega toime.Teile aga päikest ja jätkuvat toredat suveKanaarilind hingeldab 527465
Tagasi üles Go down
Jaanika
Külaline
Anonymous



Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeLaup 11 Sept 2010, 20:18

Mul juhtus ka niimodi kanaarilindudega.
Käin linnas koolis ja maal lindude juures viibin ainult 2 päeva nädalas. Niikaua, kui ma linnas, hoolitseb nede eest ema.
Eelmisel kevadel (2010) koju tulles leidsin haige linnu puuris, teistest eraldatuna. Tal oli parem silm paistes ja mis läks aina hullemaks. Suled haige silma juurest olid ära kukkunud. Ta hingeldas kõvasti ja turtsus ka. Kusagil suve alguses läks paistetus väiksemaks, aga hingeldamine ja turtsumine jäi samaks. Kahjuks suve keskpaiku ta suri. Ema üritas teda ravida, kuid asjatult. Puuri puhastati mitu korda nädalasja vett vahetati iga päev(vesi tuli kraanist). Veega ei tohiks probleemi olla, kuna enne on siin majas peetud muid linde. Kui toas, kus linnud asuvad, akna lahti teen, panen puurile katte peale.

Nüüd on peaaegu sama asi ka teise linnuga (isasega,ennem oli emasega). Tema ainult turtsub, kuid kardan, et ka tema võib haigeks jääda ja surra.

Võimalik põhjus:
I) esimesena ostsin 2 lindu (emase ja isase), hiljem koorus 2 lindu. Üks poegadest (tütar) suri ja nüüd poisike haige (poeg). Tibukeste vanemad olid õde ja vend ja sellepärast arvan, et tegu oli perekonnaveaga.

II) Kui mind kodus polnud käis sugulase tütar meile ööseks, kuna ta emal olid tööl pikad päevad /tüdruk 6 a.), kas on võimalik, et ta pritsis midagi lindudele peale (nt. lõhnaõli), mis kutsus sellise reaktsiooni esile Question Question Question
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimePüh 12 Sept 2010, 09:50

Tere.
Kõigepealt, tubli oled et otsid abi. Loodame et saad abi ja kui ise koolis oled, kahju et ise nii vähe aega saad lindudega tegeleda. Kas kodused on valmis muudatusi ellu viima, kui ise eemal viibid?
Üks raudne reegel: absoluutselt lubamatu on lasta suguluses lindudel paarituda ja järglasi saada. See on vastutustundetu tegu! Kas võid sa kindel olla et sinu ostetud linnuvanemad juba ise ei olnud õe-venna (isa-tütre) järglased? Seega võiks kahtlustada et juba kolmas põlvkond, mis? Kuidas oleksite kavatsenud kellelegi oma tibud anda, kas ka koos jne, jne. Nii ei tohi, tagajärjed on kiired tulema.
Tundub, et peaksin ka mainima et linde ravides olge kindlad, et need ravimid on mõeldud lindudele, mitte ärge omast tarkusest kasutage inimestele mõeldud silmatilku või muud taolist. Inimestele mõeldud preparaadid on ilmselgelt linnule ülejõukäivad ja kanged. Ei saa ainult väita enesekindlalt et teil kodus on ennegi linde peetud. Ikka on vaja palju uurida, lindude vajadused on erinevad, teadmised tulevad raskelt.
Vesi - olen üha enam veendunud et kraanivett ei tohiks anda. Keetke vesi ära. Isegi toalilli ju kastetakse vihmaveega või siis lastakse päeva settida. Proovi, piserda otse kraanist lastud vett mõne lillelehe peale, näed millised plekid jäävad. Niisamuti on väikese linnu maksaga, ta organism ei saa hakkama puhastamisega kui nii jätkub päevast-päeva.
Ma loodan, et nii tegelikult ei juhtunud, et lindudele parfüümi peale pritsiti. No mis ma oskan vastata. Võtke oma lemmiklinde täie pühendumisega, nad sõltuvad teist ja ei saa enda heaks praktiliselt ise midagi korda saata. Vaata, kuidas olukord kujuneb, anna teada, kui midagi veel märkad. Sellest ajapikku saad abi ja leiad paremaid teadmisi.
Tagasi üles Go down
Jaanika
Tibu
Tibu
Jaanika


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Eesti Harjumaa
Vanus : 31

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeKolm 15 Sept 2010, 12:19

Olen juba teist aastat niimodi elanud, muudatused olid kerged, kuid kahju on lindudest eemal olla. Vahel tunnen puudust lindude laulust.
Suguluse paaritumise kohta ei teadnud ma, et ei tohi. Poes ei öeldud ka midagi. Kaks esimest lindu olidki need vanemad, kelle laps suri. Poes öeldi, et nad on õde ja vend. Oma tibusid mai tahtnudki edasi anda, sest nad olid mul esimesed.
Rohud olid spetsiaalselt loomapoest ostetud. Ei aitanud midagi.
Vee kohta mainis ema, et kui vett keeta, siis on see ju "surnud vesi". Kas see on ikka õige?


Tänaseks on noormehe haigus nagu kadunud, tai turtsu enam.


Tänan abi eest =)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitimeKolm 15 Sept 2010, 13:40

Parfüümid, lõhnaküünlad, viiruki hõng on lindudele mürgised aurud. On jäänud siin varasemast märkimata, ja seda olen lugenud välismaistest artiklitest (ka vist kanaarilindude alafoorumis on viidatud), kanaarikaid ei tohi pidada köögis. Teflonpannid soojenedes eritavad mingeid mürgiseid aure.

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanaarilind hingeldab Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanaarilind hingeldab   Kanaarilind hingeldab Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kanaarilind hingeldab
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Viirpapagoi hingeldab ja nokk on sinine
» Miks mu kanaarilind ei laula?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: