Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Poegade kätte võtmine

Go down 
+3
Sigrid
sirpe
SaluKat
7 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 18:10

Tahaksin teada, kuna tohib viirude poegi kätte võtma hakata. Ehk siis pesakastist välja ja ka kätte. Kuna tohib neid puudutada jne.

Kas kuu vanuseid viirusid võib? Kellel pole suled veel täielikult seljas, aga on ikka näha mis värvi sulestik tuleb. (Ma ei oska väga hästi kirjeldada)
Tagasi üles Go down
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 23:39

Kätte võtta võid, aga kas on vaja? Kui käe lindu tahad tekitada oota ikka kuni poeg ikka pead kastist juba välja pistma hakkab.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeTeis 16 Dets 2008, 09:50

Kuu vanused viirud on valmis juba uude koju minema. Mina ise olen hakanud aegsasti viiru poegi harjutama, et ta araks ei muutuks.
Tagasi üles Go down
Ozz
Perepea
Perepea
Ozz


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Ida-Virumaa
Vanus : 49

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeTeis 02 Juun 2009, 20:11

Mina olen oodanud ära, kuni noorim poeg on saanud nädalavanuseks ja siis neid kätega harjutama hakanud. Kuu aja vanuselt muutuvad nad juba üsna sõjakaks käte vastu, harjumine võtab palju kauem aega ja nõuab suuremaid pingutusi Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Tegelemine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeTeis 07 Aug 2012, 19:45

Mõtlen pesakastitibusi.

Tegelemise all pean silmas tibude peos hoidmist mõne sekundi, tibude kasvades (kui suled osaliselt seljas)kuni minuti. Kui nad päris suured (täielikult sulgedega kaetud), kuid veel lennata ei oska ja pesast päriselt veel välja tulnud ei ole siis paar kolm minutit süles. Sellel ajal olen muidugi ka linnuvanemad puurist välja lubanud. Jutt käib nümfkakaduude tibudest. Kas nii toimida on vale? Ei sunni tibusi millekski, lihtsalt et nad harjuks.
Enda kaitsmiseks pean seda, et lind lendab ära. Tibud seda teha ei saa.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeNelj 09 Aug 2012, 13:15

tibu kirjutas:
Mõtlen pisikeste udusulis tibudega tegelemist iga päev, mõned sekundid. Kas seda samuti ei soovitata? Sain aru, et lind peaks õppima usaldama inimest oma kogemustele tuginedes. Linnu kogemused ju tulevadki, kui inimene temaga tegeleb.
Ma ei oska öelda, kas seda soovitatakse või mitte. Põhimõtteliselt ju õige kui tegeleda, meil pole tegu metslindude rehabiliteerimisega oma looduslikku keskkonda, et inimest pelgama peaks. Ma isiklikult ei näe selles midagi halba, viivukeseks ajaks meiepoolne kontakt linnupojaga, kuna linnupojad on vanemate hoole all - kui kõik kulgeb ilma probleemideta.
Alla nädalast tibu ei soovitata kätte võtta.
Ma eriti ei julge pesakasti tibusid segada. Saan aru küll, kui vanemad on tibusid toitnud, peale seda oleks nagu õige aeg või? Mina ei tea, mis protsess tibudel parasjagu käib; seedib toitu; või magab; või on just leidnud mugava sooja asendi koos õe-vennaga.

Oma (rosellad ja mägipapagoid) tibudega pesakastis ma kontrollisin olukorda, kas kõik korras, aga ei tegelenud. Pesakasti tibud võõristasid inimest. Alates umbes 18 päeva vanuseid tibusid peos hoidsin mõned üksikud korrad, aga tegelema (paar kolm minutit süles) hakkasin siis, kui tiivad juba kandsid ja pesast väljas käidi. Nii see harjutamine meil käis. Intensiivsemalt siis, kui hakkas ilmnema juba teatud isiksuse väljakujunemine (st. ammuilma pesakastist väljas). Ma ei kiirustanud tibude loovutamisega uude kodusse, olgugi et vanalinnud pole mul käe peale tulevad linnud, lasin tibudel kasvada ja õppida vanemate eeskujul papagoitarkusi ning tibud tulid julged ning enesekindlad, pole inimpelglikud ja kätt ei karda. Seega julgen öelda, et tibud tulid märkimisväärselt seltsivamad võrreldes oma vanematega, ilma erilise harjutamise ja treeninguta maast-madalast.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeReede 10 Aug 2012, 19:49

Tean, et tibu ei tohi segada kui tal pugu täis on, sest ta vajab seedimiseks sooja. Pesas on soe. Muidugi käsi ka. Kui sulgi juba seljas, siis suudavad nad natukene juba ise sooja hoida.

Vot mina ei saa siis oma linde kätte, kui tiivad juba kannavad. See on aeg, kui nad mind täielikult eiravad. Mõistan, sest nad avastsid oma jõu ja on sellest vaimustuses. Hiljem aga kui esimene vaimustus on möödas hakkavad tibud uuesti minu vastu huvi tundma. Siis alustan juba õpetamist. Ma ei sunni neid vaid meelitan. Eesmärk on, et nad ise mulle käele lendaks. Kasutan juba taltsa linnu eeskuju. Tunnen selleks ajaks oma tibude iseloomu ja tean kuna nad tüdinevad. Jätan neile avastamisrõõmu, see on ju ikka nende lapsepõlv või õigemini tibupõlv...tibudel vist põlvi pole Smile

Eks iga liik on erinev ja liigile omasete käitumismustritega. Linnuvanemad on erinevad, kes lubab, keda häirib kui tibusi näpitakse. Selle kõigega tuleb arvestada. See on minu arvamus ja tähelepanek.
Tagasi üles Go down
KadrijaKaiapapagoid
Noor Perepea
Noor Perepea
KadrijaKaiapapagoid


Linde : 2
Postitusi : 57
Vanus : 25

Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitimeEsm 18 Märts 2013, 10:09

Võtsime täna tibu esimest korda pesakastist välja. Ta vaatas uudishimulikult ringi ja laulis. Ta jalad on küll väärarenenud kuid siiski liikus ringi. Very Happy Aga meil on kass ka. pale
Kass läks kohe hoogu, et tibu on väljas, sest kass on tibu näinud tibu aga teda mitte. Õnneks ajasime kassi vannituppa ja tegelesime tibuga edasi. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Poegade kätte võtmine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Poegade kätte võtmine   Poegade kätte võtmine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Poegade kätte võtmine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mitmekesi pidada?
» viirukate poegade saamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: