Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Linnupaar ja tühjad munad.

Go down 
4 posters
AutorTeade
turbo
Tibu
Tibu
turbo


Linde : 2
Postitusi : 1
Asukoht : Tallinn
Vanus : 60

Linnupaar ja tühjad munad. Empty
PostitaminePealkiri: Linnupaar ja tühjad munad.   Linnupaar ja tühjad munad. Icon_minitimeNelj 14 Aug 2008, 14:21

Tervist. Olen uus foorumi kasutaja, mul on kodus 2 nümfkakaduud.
Nüüd siis 2 küsimust:

1. Sel suvel on teist korda munad pesakastis aga need ei kooru, miks? Istuvad küll kordamööda pesakastis aga mida ei ole, on pojad. Kogu see protseduur on kestnud juba mitu kuud.

2. Kuidas ja kas on üldse võimalus puhastada puuri kui pesas on munad?
Ise oma targa aruga olen mõelnud, et vahetada lihtsalt puuri põhja sellel ajal. Pole seda veel teinud, äkki segan linde.
(Teine puur on täitsa olemas).

Tänud ette vastuste eest.
Tagasi üles Go down
http://turbo.planet.ee/album/
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Linnupaar ja tühjad munad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnupaar ja tühjad munad.   Linnupaar ja tühjad munad. Icon_minitimeNelj 14 Aug 2008, 23:42

Juba mitu kuud? Siis nad vist ei käi seal haudumas ja isaslind vist ei haudu üldse. Ma tean, et pingviinudel hauvad pojad isaslinnud välja, aga et papagoidel...ei usu .

Ma kardan, et su papagoide munadest ei tule kedagi välja. Kas hauduti halvasti või polnud munad viljastatud...
Puuri võid vast ikka puhastada, sest kui poegi ei tule, ega tule, siis pole midagi teha Sad.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Linnupaar ja tühjad munad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnupaar ja tühjad munad.   Linnupaar ja tühjad munad. Icon_minitimePüh 17 Aug 2008, 15:08

Kui vanad su linnud on? See oleks kõige loogilisem seletus, et munad on viljastamata või on linnud lihtsalt liialt noored. Pesakast tuleks ära võtta, et linde mitte koormata ja järgmine kevad uuesti proovida.

Kui sa oma linde tunned ja tead, et nad sind usaldavad tohib küll puuri puhastada, aga lendama neid haudumise ajal lasta ei tohi.

Tsiteerin: :
Juba mitu kuud? Siis nad vist ei käi seal haudumas ja isaslind vist ei haudu üldse. Ma tean, et pingviinudel hauvad pojad isaslinnud välja, aga et papagoidel...ei usu .
SaluKat, nümfkakaduudel hauduvad mõlemad vanemad.
Tagasi üles Go down
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Linnupaar ja tühjad munad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnupaar ja tühjad munad.   Linnupaar ja tühjad munad. Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 23:36

Äkitselt on su linnud noored või lihtsalt ei sobi omavahel. Kas nad on paaritunud? Kui munad otsustad ära visata viska vastu kivi katki ja vaata kas sees on mingi tibu alge tekkinud või on lihtsalt viljastamata. Kui on miski tibuke siis lihtsalt linnud pole haudumisega hakkama saanud.( Kui munad juba liiga mädad võivad olla ära seda tegu toas tee!) Ürita parem kevadel. Siis on linnud aktiivsemad ja tulevad ka tugevamad pojad. Ka valguspäeva pikkus on väga oluline.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Linnupaar ja tühjad munad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnupaar ja tühjad munad.   Linnupaar ja tühjad munad. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Linnupaar ja tühjad munad.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Amadiinid ja munad
» Munad pesas

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: