Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoi elamine üksinda

Go down 
3 posters
AutorTeade
lintzik
Tibu
Tibu
lintzik


Linde : 1
Postitusi : 2

Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitimeEsm 21 Mai 2018, 17:00

Tere!

Ma sooviksin teie arvamusi ja nõu, kas viirpapagoil on hea elada üksina või peaks talle seltsilise ka ostma? Nimelt mu emale anti üks lind, kelle esialgset kaaslast enam kahjuks ei ole. Nüüd on ta juba küll aastaid üksi elanud, aga me mõtlesime siin ikkagi uurida, kas tasuks mõelda uue linnu võtmise peale? Viirpapagoi, kes praegu emaga elab, on ise hästi arg. Ta elas kunagi koos teise viirpapagoiga peres, kus oli kass ja kahjuks kass sai teisest viirpapagoist jagu ja seetõttu sai minu ema endale ühe viirpapagoi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitimeEsm 21 Mai 2018, 22:21

Tere.
Kahekesi oleks tal parem küll, ma arvan, kuna ta on varem koos elanud liigikaaslasega. Ta ilmselt muutuks ka aktiivsemaks ja saaks suhelda. Esmalt aga oleks hea teada teie viirpapagoi sugu ja umbkaudset vanust.
Inimesed on võtnud igas eas linnule kaaslase kuid vastassoost linnu puhul on esialgu keeruline hoida kodus suguküpset lindu ja noort lindu kes on "laps". Isaslinnule sobib sama hästi teine isaslind kaaslaseks, 2 emaslindu oleks pisut raskem variant, emased on agressiivsemad.
Tagasi üles Go down
lintzik
Tibu
Tibu
lintzik


Linde : 1
Postitusi : 2

Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitimeTeis 22 Mai 2018, 13:34

Tänan vastuse eest! Viiru nimi on Lotte, eeldan et siis emane? Kuidas seda kontrollida saab? Võin siia postitada ka temast pildi. Lind on umbkaudselt 8 ma arvan.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitimeTeis 22 Mai 2018, 13:47

Viirpapagoil saab sugu määrata nokapealse vahanaha värvuse järgi. See on see ninasõõrmete ümbruses olev vahanahk. Kui pole mingi eriline mutatsioon.
8 aastane lind on tubli vanus, teil on hästi läinud. Ta võib elada veel 4, 6 või veidi rohkem aastaid.
Aga paljud viirpapagoid lahkuvad juba varem.
Kui saate, pange muidugi pilte.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitimeKolm 23 Mai 2018, 20:21

Kahte emast kindlasti koos pidada ei soovita. Esialgu võivad nad hästi läbi saada kuid hiljem võib noorem, vanema ja vanusest nõrgemaks jäänud linnu ära tappa.
Emased laulavad vähem. Isased võivad päevast-päeva hommikust õhtuni plädiseda. Kes pole harjunud, sellele hakkab närvidele käima.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirpapagoi elamine üksinda Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi elamine üksinda   Viirpapagoi elamine üksinda Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoi elamine üksinda
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Viirpapagoid koos teiste liikidega.
» Artikkel: Viirpapagoi

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Viirpapagoid-
Hüppa: