HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Külmetus

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Külmetus   Teis 07 Märts 2017, 10:18

Üheks külmetuse märgiks on see, kui papagoil jalg või jalad enam korralikult ei tööta. Alati tasub helistada arstile ja nõu küsida. Õigel ajal tegutsedes on võimalik linnu elu päästa. Külmetus võib kiiresti areneda edasi kopsupõletikuks. Lind ei pruugi kohe välja näidata et tal tervis nii hull on. Papagoi turritab natukene, sööb ja joob ning lendab ringi.
Minu maoori-papagoi sai külma ja 13 päeva hiljem suri kopsupõletikku. Minule kurb õppetund.

Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja

Female
Linde : 21-100
Vanus : 17

PostitaminePealkiri: Re: Külmetus   Teis 07 Märts 2017, 16:48

Mina kaotasin ka ühe viirpapagoi, kellel oli tõenäoliselt kopsupõletik. Hakkas vaikselt hingama nii, et seda oli kuulda, et vaikselt vilises. Ei arvanud, et see midagi tõsist oleks ja siis hiljem muutus see hullemaks, hingeldas, ei jõudnud lennata ja kössitas vaikselt omas nurgas. Kuna minu kodu lähedal pole linnuarsti, läks mul aega, et leida sobiv arst ja helistasin Tartusse ühele linnuarstile. Hiljem viiru lendas väikese maa (umbes meeter) ja kukkus potsates maha, võtsin ta kätte ja seal ta ma viimased hingetõmbed tegi... Oleks ma varem arstiga ühendust võtnud, oleks ta võibolla siiani elus. See oli minu jaoks väga raske...
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/

Külmetus
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1