Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Külmetus

Go down 
3 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Külmetus Empty
PostitaminePealkiri: Külmetus   Külmetus Icon_minitimeTeis 07 Märts 2017, 10:18

Üheks külmetuse märgiks on see, kui papagoil jalg või jalad enam korralikult ei tööta. Alati tasub helistada arstile ja nõu küsida. Õigel ajal tegutsedes on võimalik linnu elu päästa. Külmetus võib kiiresti areneda edasi kopsupõletikuks. Lind ei pruugi kohe välja näidata et tal tervis nii hull on. Papagoi turritab natukene, sööb ja joob ning lendab ringi.
Minu maoori-papagoi sai külma ja 13 päeva hiljem suri kopsupõletikku. Minule kurb õppetund.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Külmetus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Külmetus   Külmetus Icon_minitimeTeis 07 Märts 2017, 16:48

Mina kaotasin ka ühe viirpapagoi, kellel oli tõenäoliselt kopsupõletik. Hakkas vaikselt hingama nii, et seda oli kuulda, et vaikselt vilises. Ei arvanud, et see midagi tõsist oleks ja siis hiljem muutus see hullemaks, hingeldas, ei jõudnud lennata ja kössitas vaikselt omas nurgas. Kuna minu kodu lähedal pole linnuarsti, läks mul aega, et leida sobiv arst ja helistasin Tartusse ühele linnuarstile. Hiljem viiru lendas väikese maa (umbes meeter) ja kukkus potsates maha, võtsin ta kätte ja seal ta ma viimased hingetõmbed tegi... Oleks ma varem arstiga ühendust võtnud, oleks ta võibolla siiani elus. See oli minu jaoks väga raske...
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Külmetus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Külmetus   Külmetus Icon_minitimeNelj 29 Juun 2017, 13:06

Ma lugesin et lindudel kopsupõletiku puhul ei teki vilisevat hingamist, see haigus kulgeb lindudel hääletult. Ma ei leia üles seda kohta, millisest artiklijupist seda lugesin.
Siit kusagilt: https://vkdoc.ru
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Külmetus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Külmetus   Külmetus Icon_minitimeLaup 01 Juul 2017, 19:18

Ma enam ei mäleta, kas mu maoori papagoi hingas vilisevalt. Ilmselt mitte, sest siis oleksin osanud kahtlustada, et midagi hingamisteedega. Ta otsis sooja radikatorult ja pistis pea radika ribide vahele. Mõtlen praegu, et ta tahtis sooja õhku hingata. Umbes 15 min enne surma tuli ta põrandale ja oli sellise olemisega, et nüüd on kõik. Tema olekus oli abipalve ja ahastus. Olin kogu aeg ta juures kui ta radikal sooja otsis ja kui tal halvem hakkas. Võtsin ta käteräti sisse, et teda soojendada. Tundsin, et ta tahab mu süles olla. Käterätisoojas sulges ta silmad ja varsti hakkas korinal või mulinal hingama, nagu oleks kopsus vesi. Alles siis taipasin, et tal võib olla kopsupõletik aga see arusaamine tuli liiga hilja. Riki suri mu peos, lämbus sellesse vedelikku kopsus. Kannan seda valusat mälestust siiani.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Külmetus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Külmetus   Külmetus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Külmetus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: