Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kas papagoid suplevad?

Go down 
+15
Pille
robert
pepe7
anka31
Malle210
tibu
Sannnu
papagoi3
Volim-Te
silviaolen
krissyke
SaluKat
Papagoi14
Henri
Sigrid
19 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeReede 07 Märts 2008, 17:25

Kas papagoid käivad kausikeses suplemas nagu kanaarilinnud?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeReede 07 Märts 2008, 19:31

Ikka käivad. Osad papagoi liigid naudivad suplemist üle kõige. Minu enda papagoid käisid ennast jooginõus pesemas, aga nüüd ostsin uue puuri kus väiksemad joogi ja sööginõud. Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeNelj 13 Märts 2008, 00:49

Minu viiruk käib kraanikausis ,taldriku panen alla ja paraja temperatuuriga vee vaikselt jooksma.Talle meeldib seal joa all sulistada Very Happy
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeLaup 22 Märts 2008, 13:05

Meie papagoipere käib ka vahetevahel suplemas. Kuna nad elavad talveaias, siis tihti võib neil seal palav hakata ning eelkõige sellepärast hoian mina neil suplusnõu pea 24/7 sees(loomulikult vahetan ka vett seal sees Smile )
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Papagoi14
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi14


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Vanus : 29

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 04 Mai 2008, 15:12

Minu papagoid on mul nii vähe aega olnud .Me ostsime neile küll eraldi basseini kuid seal nad ei käi vaid pesevad ennast ise ilma veeta .
Muidu viirpapagoid käivad küll suplemas . Pane puuri sisse taldrik väikse ja madala veekihiga .Kuid vaata et vesi poleks liiga kuum ega ka liiga külm. Viirpapagoide kehatemperatuur pidi ulatuma 41 kraadini .
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 18:58

Minu papagoid pole umbes 2 aastat supelnud enam Very Happy, aga ükspäev panin kausikesega leige vee ja siis isane natuke sulistas Very Happy
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 16 Nov 2008, 14:28

Kui imelik see ka poleks siis minu linnukesed suplemas ei käi üldse olen neile küll suplemis nõu pannud vahepeal,aga nemad puuri põhjas peaegu ei käi ja huvi selle vastu üldse ei tunne.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 16 Nov 2008, 14:33

krissyke, Te võiksite proovide pritsimist sooja veega. Mõnele papagoile meeldib see palju rohkem kui sulistamine. Wink
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
silviaolen
Noor Perepea
Noor Perepea
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 64

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 16 Nov 2008, 20:13

mul on pandud mingi suplemis nõu puuri külge,aga seal nad küll ei käi,vaid istuvad ääre peal hoopis Sad
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeEsm 17 Nov 2008, 17:13

Henri kirjutas:
krissyke, Te võiksite proovide pritsimist sooja veega. Mõnele papagoile meeldib see palju rohkem kui sulistamine. Wink
Suve soojema ilmaga olen neid küll lillede pritsiga pritsinud ja nad hakkasid kohe oma sulgi kohendama, ei kartnd üldse pritsimist.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeEsm 01 Dets 2008, 23:30

Aga kui papagoi ei suple, siis mida teha, et ta supleks. Mu papagoi kardab vett ja ei julge suplema minna.
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 21:49

Et papagoi suplema hakkaks ei tohi teda ise vette panna.

Peab olema päikeseline ja palav ilm siis nad tihem käivad suplemas.

Parem osta nendele suplemisbassein mis kinnitad puuri lahtise ukse peale ja jätad niisama,nendele hakkab see huvi pakkuma ja ise ronivad tasapisi sisse. vesi peab olema sama kui kodutemperatuur.
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 15:54

minu enda papagoidel on oma väike basseinike mille ma neile loomapoest ostsin!
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeLaup 28 Märts 2009, 19:09

Minu viirud käivad kraanikausis, Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeReede 07 Aug 2009, 13:54

Minu linnud armastavad väga supelda, eriti amadiinid ja kanaarilinnud. Iga natukese aja tagant kuulen jälle sulistamist. Piiksud ronivad basseini ja hakkavad kohapeal tiibadega vehkima. Viirud käivad ringiratast ja pistavad pea vahepeal vee alla. Nümfid kükitavad. Teevad oma rinna ja kõhualuse märjaks. Alguses võtavad sulelised alati, väikese nokatäie juua vanniveest.
Tagasi üles Go down
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeLaup 08 Aug 2009, 20:35

Oi - kõikidele linnukestele meeldib väga supelda!
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimePüh 09 Aug 2009, 11:58

Sulistamine on vajalik, sest ise ka ei taha olla ju pesemata. Ikka koguneb tolmu sulgede vahele. Palava ilmaga jälle, vesi jahutab mõnusalt. Kui linnule pole kunagi suplemis võimalust antud, siis ei oskagi ta seda alguses kasutada.
Tagasi üles Go down
anka31
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 3
Asukoht : Jõhvi

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 08 Dets 2009, 00:07

Ostsin poest vanni kus põhjas on peegel. Ämma (viir)papagoi oli hullumise äärel kui nägi sellist suurepärast võimalust supluseks. Tehtud- proovitud, viisin ka enda (viiru) Ronnile aga see arvas et, seal on palju mugavam juua kui supelda Smile
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 08 Dets 2009, 12:20

Eks algul võtab iga uus asi harjumist. Võibolla eelistab ta hoopis vanni, mis on puuriukse ette mõeldud.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
robert
Pesamuna
Pesamuna
robert


Male
Linde : 2
Postitusi : 9
Asukoht : Tartu

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 12 Jan 2010, 08:50

Siin üks aadres, kus meie papagoipoiss Roobert vannimõnusid maitseb:

https://www.youtube.com/watch?v=j_N9PBjAvp0

Meil on vann veega alati olemas, kui puurist välja laseme.

Vett tuleks vahetada iga päev.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 12 Jan 2010, 12:45

Väga vahva video Kas papagoid suplevad? Icon_biggrin Kõige naljakam video on Roobertist see, kui ta tahtis veeklaasis supelda Kas papagoid suplevad? Icon_smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeTeis 13 Juul 2010, 14:12

Pille kirjutas:
Minulgi on suplemisbassein 24/7 veerandijagu vett sees kuid mu rosellad seal end ei pese.
iku kirjutas:
Lind ise vanni endiselt ei lähe aga ma aegajalt teda ikka pritsin. Muus osas on ta ikka sama aktiivne ja häälekas.

Ilmselt ei meeldi see poes müüdav sügav must karp ja neile on vastumeelne sinna ronida.
Otsisin kodus üles kristallvaagna, see on madal ja korraliku tordi mõõtu diameetriga. Nädalajagu olen seda veega täidetult hoidnud põrandal ja seal mu rosellad käivad nüüd suplemas kahekesi.Kas papagoid suplevad? Icon_wink Alati ju omatahtsi du¹i alla vannitoas ei pääse.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeNelj 05 Aug 2010, 18:25

Mu isane viiru ei käi suplemas, kuigi ma otsin talle basseini mis käib puuri külge, aga ta ei vaata selle poolegi Kas papagoid suplevad? Icon_sad. Mida teha, et ta suplema läheks?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeNelj 05 Aug 2010, 19:46

Anna talle aega. Ta pole sul nädalatki olnud.
Tagasi üles Go down
kerlike98
Teismeline
Teismeline
kerlike98


Female
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Kuressaare
Vanus : 26

Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitimeReede 19 Nov 2010, 22:02

minu tipsu supleb normaalse suurusega kausis.kui ta supleb siis peab palju koristada kuna ta vehib oma tiibadega ja siis purskab vett nagu purskkaevus:D:Dpärast suplemist ta pesitseb end kusagil kappi otsas või puurisXD
Tagasi üles Go down
http://www.papagoimaja.forum.co.ee/
Sponsored content





Kas papagoid suplevad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas papagoid suplevad?   Kas papagoid suplevad? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas papagoid suplevad?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Papagoid
» Kas papagoid saavad aru?
» Papagoid rokutavad !
» Kass ja papagoi
» Suitsetajad ja papagoid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: