Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Liiv?! Puguliiv ?!

Go down 
+7
Kailike
papagoi3
tibu
sirpe
Henri
Sigrid
SaluKat
11 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeKolm 14 Mai 2008, 22:28

Miks peavad papagoid ja ka muud linnud liiva saama?
Millist liiva nad süüa tohivad? Kas ainult linnuliiva või võivad ka tavalist liiva (mul oli mingi mega hea liiv Very Happy)
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeNelj 15 Mai 2008, 07:55

Parem oleks ikka poest ostetud papagoide liiv. Võid ka kodus olevat liiva neile anda, aga enne tuleb see siis läbi keeta ja ära kuivada lasta.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeEsm 19 Mai 2008, 11:32

Jah, kuna keetmata liivas võib leiduda kahjulikke baktereid. Üldiselt soovitaks jah nii kindluse mõttes spetsiaalset linnuliiva.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
sirpe
Nooruk
Nooruk
sirpe


Male
Linde : 100 või rohkem
Postitusi : 26
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 65

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeEsm 15 Dets 2008, 23:04

Olen oma lindudele aastaid mererannast teokarbi purust peenikest kruusa toonud. Siiani pole miskit tõbe kinni püüdnud.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeTeis 16 Dets 2008, 09:57

Ma arvan, et karpidega on teisiti. Ise toon ka vahel lindudele karpe, siis lihtsalt loputan üle, et saaks suurema sodi maha.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeReede 06 Märts 2009, 18:08

Ei pea just keetma, võib ka pannil kuumutada. Vahet pole kust sa liiva tood ikka peab üle kuumutama. See kehtib ka teokarbipuruse liiva kohta.
Sirpe, sul on vedanud lihtsalt. Aga kui ühel heal päeval tuleb haige lind või loom ja püherdab seal, ning sina viid sealt, paha aimamata liiva oma lindudele?


Viimati muutis seda tibu (Teis 20 Apr 2010, 22:53). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeReede 01 Mai 2009, 12:31

Ühes foorumis on kirjutatud:
Postituse teema: Puguliiv. Postitatud: 17. november 2008.
"TERE! vat ei tea kuidas väikeste lindudega on, küllap liiv peaks ikka puuris olema, aga oma jakol võtsin pärast foorumeid pidi traalimist ja info kogumist liiva välja. (Loomulikult peab see liiv olema linnupoest ostetud, mitte liivakastist võetud) võibolla aitab tavalise liiva kuumutamisest ka, vaat ei tea.
Minu pika jutu point on see, et meie jako istus liivakausi äärel ja muudkui krõbistas, päev läbi, igavusest vist.
Olen lugenud, et liivast võivad sellised klombid pugus tekkida, see pole hoopiski mitte hea."

Samuti lugedes meeletult materjali selle kohta, et suurematel papagoidel kindlasti pole soovitatav puguliiva osta - minu senegalil alguses oli aga ta ei puutnud seda nokaotsagagi ja siis lugesin ka nende klompide tekke ohust. Kusjuures nüüd juba kolmas aasta ilma puguliivata ja kõik korras.

Puguliiva on vaja lindudel, kes söövad seemneid ja hirsiterasid koos koortega nagu tuvid ja kanaaarilinnulaadsed aga papagoilised puhastavad oma seemned alati ära.

http://www.birdsnways.com/wisdom/ww49e.htm link antud teemast
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeReede 14 Aug 2009, 13:59

MjaT kirjutas:
Et küsimus siis selles et kuhu panna liiv mis on mõeldud pugus olevate seemnete purutamiseks?


Võid mingisse eraldi topsi panna, natuke jämedamat liiva, mida müüakse loomapaes puguliiva nimetuse all.
Mina olen ühe paki puguliiva seganud, 1 kilo põhisöögi sisse.
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeTeis 03 Nov 2009, 21:11

mina ostan ka oma lindudele poest liiva,sest ma ei usalda eriti õue-või tavalist liiva:)
liiva on neil vaja sellepärast et see hakib/riivib(ei oska seletada)toitu ta pugus(vist!)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeKolm 04 Nov 2009, 01:31

Uued uuringud väidavad, et puguliiva pole papagoidele vaja, sest papagoilised puhastavad seemne kestast ära. Puguliiv võib suurematel lindudel klompe tekitada, mille kätte suleline sureb.
Tagasi üles Go down
Kailike
Teismeline
Teismeline
Kailike


Female
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tartu
Vanus : 34

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeKolm 24 Veeb 2010, 10:37

Ikka peaks seda liiva lemmiklooma poest ostma, sest see liiv sisaldab ka muid vajalikke aineid, mis aitab linnul toitu seedida. Poest on ka kvaliteetsem. Pisike pakike liiva maksab nii 7 krooni. puurilinnu liiv on sellel nimeks. Pakis on 150g seda.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeKolm 24 Veeb 2010, 14:00

Mis vajalike aineid seal siis veel on, mis seedida aitavad Liiv?! Puguliiv ?! Icon_biggrin

Vajalikud ained on ka kvaliteetses toidus olemas. Vitamiinide pärast ei pea eraldi liiva söötma.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimePüh 18 Apr 2010, 16:51

Papagoid söövad looduses savi, sest see aitab neutraliseerida mürke. Ikka juhtub, et lind sööb ka mõne seemne mis mürgine on.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Allu445
Pesamuna
Pesamuna
Allu445


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeTeis 21 Dets 2010, 16:28

Vabandust.. Äkki keegi oskab aidata..
Mul on selline mure, et sai ostetud mingi Prestige/Versele-Laga firma liiv Kristal..
Aga mul pole aimugi, kas see on siis puguliiv, või liiv, mida tuleb panna puuri põhja.. bounce
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeTeis 21 Dets 2010, 19:29

Kas paki peal kirjas ei ole mida sisaldab? Kui on sees teokarbipuru näiteks, siis on mõeldud rohkem topsi panemiseks, et lind saaks soovi korral nokkida ja ei reostaks ära. Kui toode kirjeldab et on hea imavusega ja ei tolma, siis see on ka tehtud ohutu, kui lind juhtub nokkima aga on mõeldud allapanuks, mida siis vahetatakse ja iga päev mustus kühvliga ära korjatakse.
See jutt on sissejuhatav, konkreetselt Sinu ostetud liiva ma ise pole juhtunud ostma ja kindlalt öelda praegu ei oska.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeKolm 22 Dets 2010, 14:53

Käisin täna Lauteri tänava lemmikloomapoes, vaatasin seda Kristal puuriliiva. See nagu rohkem puuripõhja käiv. Eestikeelsed kirjad olid ka korralikult peal. Puguliiva kg hind on kallim ja sisaldab rohkem mitmesuguseid erinevaid aineid, nagu puhastatud kruus, lisaks süsi, mineraalid jm.
Tagasi üles Go down
Allu445
Pesamuna
Pesamuna
Allu445


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimePüh 26 Dets 2010, 00:53

Okei.. Suur tänu. Smile
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 13:41

Mul on selline mure et mu amadiinid söövad seda liiva mis neil puuri põhjas on. Kas keegi oskab öelda miks nad nimodi teevad?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 14:11

Kui paned väikese topsi sisse puguliiva, spetsiaalselt eraldi, kas nad siis ikka läheksid põhjast nokkima? Nii oleks hügieenilisem.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 17:17

Liiv aitab amadiinidel toitu seedida. Olen tähele pannud, et mõnes amadiinide toidusegus on väiksed kivikesed sees. Siiski osta kindlasti puguliiva, kui neil seda veel ei ole.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeEsm 07 Dets 2015, 14:04

tibu kirjutas:
Uued uuringud väidavad, et puguliiva pole papagoidele vaja, sest papagoilised puhastavad seemne kestast ära. Puguliiv võib suurematel lindudel klompe tekitada, mille kätte suleline sureb.
Õige. Kehtib liiva kohta ja sellise, kus on kivikesed sees. Neid nimetatakse lahustumatuteks.
http://www.birdtricks.com/blog/grit-does-not-belong-in-a-parrots-diet/
https://the-oasis.org/the-dangers-of-grit-in-a-parrots-diet/
Austrikarpidest koosnev puguliiv peaks olema lahustuv ja seda võib papagoidel kättesaadaval olla.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitimeEsm 18 Apr 2016, 12:09

Olen lugenud et haige papagoi võib hakata liiva, kruusa jne sööma rohkem kui see normaalne või üldse vajalik oleks. Lind püüab sel moel leevendada valu või midagi, kuid teeb hoopis endale kahju.
Aegajalt mõned papagoiliigid küll söövad puguliiva ja peavad vahet. Aga kui lind enam muud ei söögi, siis on haige.
Mõned liigid käivad savi söömas, mis neutraliseerib taimeseemnete parkaineid.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Liiv?! Puguliiv ?! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liiv?! Puguliiv ?!   Liiv?! Puguliiv ?! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Liiv?! Puguliiv ?!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Jakole puguliiv? Toitumine? Sorteerib sifkad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: