Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Toiduotsimise mäng

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Toiduotsimise mäng Empty
PostitaminePealkiri: Toiduotsimise mäng   Toiduotsimise mäng Icon_minitimeTeis 12 Apr 2016, 15:17

Looduses näevad papagoid vaeva, et toitu leida. Lemmiklinnud istuvad enamasti kodus puuris ja toit on sealsamas. Ei ole vaja eriti pingutada ja kehakaal muudkui tõuseb. Paks lind ei ole õnnelik lind.
Kuidas siis korraldada papagoile toiduotsimise mängu? Toit võikski olla kuskil mujal kui puuris.
Mina mõtlesin, et raputan kord päevas terasi põrandale. See on muidugi ekstreemne. Mulle väga meeldib puhtus. Teine kord jätan seemned kaussi, kuid asetan selle samuti kuhugi põrandale. Mul on papagoid kes otsivad toitu maapinnalt. Mõne väikese kausikese panen vist ka puuri külge, väljapoole. Näis, kas saan oma viirpapagoid puurist välja, rohkem liikuma.

Mida teie olete teinud, et papagoil oleks põnev toitu leida?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Toiduotsimise mäng Empty
PostitaminePealkiri: Re: Toiduotsimise mäng   Toiduotsimise mäng Icon_minitimeEsm 16 Mai 2016, 14:22

Mul on palju linde ja nad on omavahel sobivate gruppidena erinevates tubades elamas. Osa linde liigub toast tuppa kui vabalt lendama lasen. Mul ongi igal pool mingi topsike ja mõnikord annan käest. See on ka huvitav tegevus, sest mul on harjumus sel puhul mitte ainult ühe linnuga tegeleda, vaid liigun ühe juurest teise juurde. Nii huvitav on jälgida, kuidas igaüks otsib endale sobiva platsi ja ootab oma järjekorda. Vahel keegi kuuleb eemalt kõrvalruumist et vist antakse midagi, ju siis kuuleb granaatõuna seemne prõksatust või muud taolist, igatahes lendab lähemale et teda ka märgataks. Minu papagoid ei ole nagu tuvid, kes hunnikusse kokku või käe peale lendaksid, ei, nad liiguvad igaüks oma tsoonis ja hoiavad mul silma peal, millal järjega tagasi tema juurde jõuan.
Üks grupp elab ühes toas ja nemad käivad kõik selle toa puurid läbi, vaatavad kõik toidutopsid üle, söövad siit-sealt ja huvitav, olen märganud et nad hooajaliselt valivad lemmikpuuri kuhu kõik kokku kogunevad, mingi aja möödudes valivad järgmise puuri. Kuid ööseks lähevad oma sisseharjunud puuridesse magama. Ilmselt toiduleidmis lootus ja huvi seegi, et erinevates puurides võib äkki miskit põnevat veel alles olla.
Võilille või pak choi (hiina lehtnaeris) lehed panen tervena ja puhtaks pestuna lauale, nokivad ise, sama on brokoliga või ükskõik mis sobib.
Ühe liialt ettevaatliku rosella sain meelitada rõdule, kui olin sinna ahvatluseks asetanud õunapuu oksad. Oksad pistsin vette ja need on lehte läinud, isegi õiepungad on peal. NB! Minu rõdu on tugeva võrguga kindlalt kaetud ja linnud vabadusse nelja tuule poole ei pääse.

Võiks ju tellida ka spetsiaalse mänguasja millega papagoi saaks toidu kätte saamiseks natuke võimelda http://www.northernparrots.com/assorted-brands-nutcase-bird-safe-rubber-foraging-toy-for-parrots-prod36408/ see on kirjade järgi linnule ohutust kummi-materjalist valmistatud. Aga vaatangi et sobib rohkem pähklite hoiustamiseks kui lehtsalati või muu toortoidu täitmiseks sest puhastada seda mänguasja on tülikas, kui mitte võimatu.
http://www.northernparrots.com/creative-foraging-paddle-wheel-advanced-toy-for-parrots-prod371269/ tundub põnev.
Selline või taoline oleks asjalikum http://www.northernparrots.com/baffle-cage-stainless-steel-foraging-toy-small-prod37104/ see on roostevaba metallraam ja kaane saab lahti kruvida, saab korralikult puhtaks pesta.
Tagasi üles Go down
 
Toiduotsimise mäng
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: