Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Linnul on ussid?

Go down 
2 posters
AutorTeade
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimeLaup 26 Okt 2013, 23:31

Kas kellelgi on kogemusi või oskab nõu anda, mida teha kui linnul on ussid? Milline on ravi ja kus kohast rohtusid saada?

(Tundub, et minu uuel nümfkakaduul Pepsil on ussid Shocked )
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 01:11

See on täiesti võimalik, ka papagoidel võivad olla ussid. Mu enda lindudel pole olnud, küll aga oskan öelda, et ravi määratakse looma/linnu kaalu järgi.
Nagu ikka, kui tervise suhtes on kahtlusi, helistage kliinikusse. Arst kirjutab retsepti, ja ütleb kas vajab eelnevalt roojaproovi või piisab talle kirjeldusest, miks ülepea nii arvate. Pealegi, siseparasiite on mitmesuguseid, ehk, võib öelda, mitu erinevat liiki. Ma ei mäleta mitu (kolm vist) erinevaid usse, mis linde võivad kimbutada?
Tõenäoliselt apteeker ei oska teie linnu jaoks ravimeid soovitada, nii et iseseisvalt ravima hakata pole tark tegu.
https://papagoimaja.forum.co.ee/t663-loomakliinikud-kus-ravitakse-papagoisid
Siseparasiidid pole arstide jaoks mingi keeruline asi lahendada, nii et helistage julgesti, ükskõik kellele sellest nimekirjast, või on teil endal teada usaldusväärne arst lindude jaoks.


Viimati muutis seda Pille (Teis 24 Märts 2015, 20:55). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 07:36

Eile oli ta üldse palju rahulikum kui tavaliselt ja õhtul istusin just puuri kõrval ja rääkisin nendega juttu kui Pepsi kakas, tal oli kõht lahti ja siis jäi välja rippuma nagu pikk pael (umbes 6-7cm). See tuli alles hiljem ära ning puuri põhjast seda otsides oli see kokku keerdunud. Võis see olla ka midagi muud? Ma tean, et tavaliselt peaks loom kaotama isu kui tal on ussid aga Pepsi sööb tegelikult ebanormaalselt palju, et mul on pigem sellepärast mure. Lugesin siin inglise keelseid artikleid ka natuke lindudel olevatest ussidest-
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 08:08

Võib olla ma reageerin lihtsalt üle, minu puhul võib ka seda juhtuda. Aga igatahes ma jälgin teda hoolega. Praegu on ta igatahes jälle selline energiapomm ja ei jäta Pähklit hetkeks ka rahule.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 10:13

reelika765 kirjutas:
kui Pepsi kakas, tal oli kõht lahti ja siis jäi välja rippuma nagu pikk pael (umbes 6-7cm). See tuli alles hiljem ära ning puuri põhjast seda otsides oli see kokku keerdunud. Võis see olla ka midagi muud?
Ei, nii küll ei saa usse tuvastada, tal võib olla lihtsalt kõht lahti, mis muidugi ei välista et ussidki sees on. Praegu jääb selgusetuks, paraku, seniks kui pole võetud kakaproov ja arstile viidud.
Ta tuli ka alles teie koju, keskonna vahetus vahel mõjub halvasti. Tehke lahjat kummeliteed papagoidele joogiks.
reelika765 kirjutas:
Ma tean, et tavaliselt peaks loom kaotama isu kui tal on ussid
Kas tõesti? Mina arvasin et siseparasiidid sunnivad peremeeslooma sööma küll, kuid samas jäävad aina lahjemaks. Jah, kui ussid juba välja pudenevad et nii palju neid sees, eks siis vist on peremeesloom juba isu kaotanud ja alla andmas?
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 11:54

Aitäh abi eest, nüüd oskan siis paremini jälgida ja vajadusel viin proovi arstile.
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimePüh 27 Okt 2013, 17:42

Esimene artikel http://www.petco.com/Content/ArticleList/Article/12/4/1406/Signs-of-Parasites.aspx
Sisemistest parasiitidest kirjeldatakse seal koktsiide (loomadel ja lindudel parasiteeriv kerajas eosloom), ümarussid, niitussid, paelussid ja veel teisi parasiite, mille tõlkimine mulle raskusi tekitab.

Intestinal Worms ( http://pets.thenest.com/parasites-parrots-7601.html )
Roundworms, hairworms, tapeworms and threadworms make up a group of intestinal parasites that can affect your parrot. These types of parasites can cause weight loss, depression, loss of appetite and sometimes sudden death. The presence of intestinal worms can be diagnosed by your veterinarian using a fecal exam looking for parasite eggs. Several exams may be needed due to intermittent shedding of eggs by the worms.

Siin ka natuke kirjutatakse parasiitidest http://www.peteducation.com/article.cfm?c=15+1829&aid=1560
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitimeLaup 28 Nov 2015, 12:36

Lühike kirjeldus ümarussidest.
(Ascaris spp.) Loomaarstid kasutavad väljendit askariidid, askariaas.
Ümarusside munad on mullas ja niiskes pinnases elujõulised mitmeid aastaid. Kuumus, kuivus ja otsene päikesevalgus võivad parasiitide mune tappa. Sestap, mulle meenub, ka soovitatakse puure ja puuritarvikuid peale puhastamist päikese käes kuivatada.
Lind võib nakkuse saada maapinnalt toitu otsides (kui võimaldatakse õues maapinnal kõndida), linnule tuppa toodud samblikku nokkides, saastunud keskkonnast, haigestunud linnu väljaheidetest, pesemata juurviljadest.
Sümptomid: Linnu liigne kõhnumine, kõhulahtisus, iiveldus. Kui on palju parasiite arenenud, võib tekkida soole ummistus ja see võib linnu tappa. Parasiitide munade küpsemisel tekivad toksilised ainevahetusjäägid, mis mürgitavad organismi ja pikema aja jooksul linnu keha ei suuda mürgiste ainetega toime tulla. Nimetatakse ka kesknärvisüsteemi kahjustusi, mis tunduvad nagu halvatus või pea ebaloomulik pööramine või asend (ei oska seda täpselt väljendada). Siseparasiidid nõrgestavad papagoid.

Ravi ei tohi alustada haigele linnule vaid kindlasti lindude ravis pädeva veterinaariga konsulteerida ja lasta lind üle vaadata. Tema selgitab, mis haigust lind põeb. Tellida proovide analüüs ja leppida kokku (ravimite järjekord kui osutub et muid ravimeid on vaja) manustamise periood. Ussikuurile eelneval, jägneval ja samal ajal ei tohi kasutada teisi ravimeid, ei antibiootikume ega muid ravimeid. See kehtib ka lestaravi kohta. Peab laskma linnu organismil vahepeal taastuda ja puhastuda.
Ussikuuri ei tohi teha tibusid toitvatele linnuvanematele ja noorlindudele kelle vanus on alla 3 või 4 kuu (ei mäleta täpselt).
Ravida täpselt juhendi järgi.
Tavaliselt kasutatakse siseparasiitide tõrjeks:
http://www.beaphar.co.uk/ProductDetail/ProdID/486/CatID/9 toimeaine (levamisoolhüdrokloriid) Levamisole hydrochloride 1% w/v.

http://www.petandgarden.com.au/avitrol-plus-bird-worming-syrup-concentrate.html toimeaine Levamisole hydrochloride 10mg/mL  - Praziquantel 2mg/mL. Ei ole soovitatav kasutada amadiinidele.

https://www.veterinaaria.ee/shop/product/view?id=1341&productName=xeno-50-mini-spot-on-100mcg1g-05g-n9 Xeno 50-mini täpilahus. Toimeaine (ivermektiin) Ivermectin.

Ravimitel võib esineda kõrvaltoimeid.
Kõiges annab nõu ja abi linnuarst! Valige arst hoolikalt ja tehke varem eeltööd, millise veterinaari poole võib pöörduda. Kahjuks on juhtumeid, kuis valeravi (ravimite) pärast on linnud hukkunud.
Siinolev info on ainult juhendiks ja suunaks algajatele või kogemusteta linnupidajatele.


http://www.peteducation.com/article.cfm?c=15+1829&aid=2699
http://www.birds-online.de/gesundheit/gesparasiten/spulwuermer_en.htm
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Linnul on ussid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnul on ussid?   Linnul on ussid? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Linnul on ussid?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Emasel ja isasel linnul nokad verised
» Gammarused, jahu-ussid, vahaleediku vastsed.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: