Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoi suri!

Go down 
+10
Pille
elex86
matti
KKatsa
tibu
SaluKat
Henri
papagoi3
Sigrid
Eku1990
14 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Eku1990
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 1

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 06 Jan 2009, 21:29

Mind vaevab üks suur mure, nimelt sain sünnipäevaks papagoid ühe emase ja ühe isase. Toitsin korralikult, vett oli ja tegelesin nendega. Üks päev märkasin, et emane on surnud, lebad puuris maas. Sad Isasega aga kõik korras. Ostsin siis uue emase papagoi, et isasel üksi igav ei hakkaks ja täna avastasin et jälle emane surnud Sad Isane ei näidand üles agresiivsust, vaid natuke kartis neid ja hoidis eemale.
Mis võiks põhjuseks olla? Poest öeldi, et mõlemad emased on noored kelle ostsin.
Kui kiiresti peaksin otsima isasele jälle kaaslase?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeNelj 08 Jan 2009, 16:41

Kui isane ei paista kurb olema, siis ei ole vast mõtet uut emast osta. Kui ikka tahad oma isasele viirule paarilist, siis ma ei soovita sealt poest osta, sest võimalus, et ka teistel lindudel on midagi viga on suur.
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 13:17

Kas keegi oskab öelda miks emane papagoi sureb? Kõik on täitsa korras ja ta oli täiesti noor. Kas tal võis olla midagi viga? Papagoi suri! Icon_sad
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 14:55

Mis liiki oli su papagoi? Kas ta elu viimastel päevadel oli temaga midagi viga? Oli ta saanud tuuletõmbust? Kaua ta oli teil ta olnud? Kas ta sõi ja jõi normaalselt?

Minu kaastunne... pale
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 15:36

Jah ta sõi ja jõi normaalselt ja ta oli 1.aastane. Tuuletõmmet ta ei saanud ja tal oli kuidagi liiga suur kõht, ma algul arvasin et ta võib hakata munele aga ta hoopis suri ära :(ja ta oli viirpapagoi.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 17:35

Kuidas nägid välja tema väljaheited?
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 17:42

tal oli kõht natukene lahti. Sad
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 17:54

Võimalik, et tal oli peensoole põletik või mingi nakkus. Kas tal oli väljaheites ka verd?
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 18 Jan 2009, 19:51

Ei verd tal ei olnud. Ja meie isane papagoi, see kes temaga koos oli, öögib välja terasid. Kas ta võib haige olla? Kas peaks minema temaga arsti juurde? Papagoi suri! Icon_neutral
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeEsm 19 Jan 2009, 13:56

ta nagu öögib ja siis raputab pead ja loobib need igale poole laiali!
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeEsm 19 Jan 2009, 21:02

Emase suhtes ka minu kaastunne, kuid ehk isane öökis sööki välja, et seda "kellelegi" anda. Minu isane öökis ka ja määris seda igale poole. Küll peglile ja õrrele ning vahest raputas pead, et nokk puhtaks saada. Kuid parem oleks, kui sa näiteks loomaarsti juurde läheksid. Henri, kas see peensoole põletik on nakkav ?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeEsm 19 Jan 2009, 21:17

Minu teada mitte, aga ma ei julge lubada, et see nii ka on.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeEsm 19 Jan 2009, 22:08

Peaks jhh minema arsti juurde igaksjuhuks! Millest see peensoole põletik tekib?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 05 Mai 2009, 23:30

Aga kas selline asi ei võinud olla, et terad hallitasid kergelt. Äkki oli toidumürgitus?
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 18:40

Ebakvaliteetne toit võib ka sellist asja põhjustada, alati peaks vaatama seemneterad ilusti üle, et hallitanud vms ei oleks.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimePüh 28 Juun 2009, 09:46

Vahepeal võib olla surma põhjuseks suguluspaaritus. Teine võimalus on see, kui linnukesi on paaritatud aasta jooksul rohkem, kui kaks/kolm korda. Mõlemal juhul on suureks riskiks igasugused kaasa sündinud haigused ja muud hädad. Mõni siseorgan võib puudulikult välja areneda. Tavaliselt sellised linnud surevadki noorelt. Minul suri üleeile emane viirpapagoi Pisike. Ta oli kõigest 4 kuune.
Tagasi üles Go down
matti
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : jõgevamaa
Vanus : 74

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Viirumammade tervisest   Papagoi suri! Icon_minitimeLaup 10 Juul 2010, 09:39

Tere,
Mure on viirumammade tervise pärast. 2,5 a. eest ostetud mamma muutus loiuks ja apaatseks, aeg-ajalt tabasid värinahood. Lõppes kõik tema surmaga. Topisemeistri andmeil olnud linnu kere otsast lõpuni poolseeditud ja seedimita toitu täis. Kõhukinnisus?
Kevadel ostsin uue emme. Hakkavad tekkima samalaadsed sümptoomid. Süüa ja värsket vett on neil alati piisavalt. Samas papi on elurõõm ise- laulab ja kepsleb ja õrnutseb emmega. Palun head nõu, mida teha!
Viirud söövad lemmikloomapoest pärit viirutoidusegu, sekka näkitsetakse õunaviilu (poest pärit, tugevasti pestud), tihti oma peenralt salatilehte. Puguliiv on pidevalt puuris olemas. Hämmastav, et viirupapal pole mitte midagi seni viga olnud.
Tagasi üles Go down
elex86
Tibu
Tibu
elex86


Linde : 1
Postitusi : 3

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Mure viirpapagoiga   Papagoi suri! Icon_minitimeEsm 27 Juun 2011, 22:54

Ostsin omale koju kaks papagoid. Üks emane ja teine isane. Mõlemad sai ostetud eri poodidest, kuid enam-vähem ühe vanused.(vanusevahe 2 kuud). Esimesed kolm kuud elasid papagoid kenasti koos. Siis aga ükspäev vaatasin, et isane papagoi ei lenda väga hoogsalt. Ei suutnud enam lennata puurist kaardinapuule, kus meie viirukite lemmik koht on. Lubas kenasti kätte võtta ennast. Järmise päeva hommikul helistasin siis loomaarstile suure murega, et mis linnul viga võiks olla. Saime aja sama päeva õhtu kella viieks. Ennem lõunat jutustasin veel isaslinnuga. Kuna ta eriti puurist välja ei lennanud enam, siis seisin puuri juures ja niisama jutustasin. Vahepeal toimetasin kodus ringi ja panin lapsed magama. Ühesõnaga, möödus paar tundi ja siis vaatasime, et Robi ei olnud ikka veel ühe koha pealt liikunud. võtsin ta siis õrre pealt oma näpu peale. Ta oli hästi kahvatu ja nii kahju oli temast. Vaiksel paitasin teda ja rääkisin veel, et paari tunni pärast läheme arsti juurde ja vaatame, mis viga on jne.
Ta ei liigutanud mu näpu peal ennast peaaegu üldse. Nu, ainukene liikumine oli see, et oli näha, kuidas ta hingab. võtsin ta omale sii peo peale ja lihtsalt istusin diivanil ja ootasin arsti aega. Korraga ta siis sirutas oma tiivad veidi laiali. Ma olin nii röömus. Aga, siis sulges silmad ja enam ei hinganud. Me ei jõudnuki arsti juurde. Telefonitsi rääkisin mitme arstiga ja keegi ei saanud aru, et miks nii juhtus.
Nädal hiljem, otsustasime Leenule teise papagoi kõrvale osta, kuna Leenu oli kuidagi nii nukker ja meil oli temast kahju. Otsisime sama vana papagoi ja ostsime selle hoopis kolmandast poest.
esimesed päevad lasime kohaneda neil koos. Hakkasid juba kenasti mööda tuba ringi lendama ja jutustasid kenasti omavahel ja kõik oli väga ok. Kui siis nädal hiljem, hommikul ärgates, avastasin, et uus papagoi oli puuris surnud. Seekord ei olnud näha mitte mingit hääbumist. Väga tubli oli. Kõik paistis eelmisel päeval tip-top korras.

Ja kuna peale teise papagoi surma ei olnud enam Leenu nii nukker, siis otsustasime, et enam me talle kedagi kõrvale ei osta. Praeguseks on Leenu meil olnud üksi pea 4 kuud ja saab kenasti hakkama. On tubli ja röömus.

Aga, ma ei saa ikkagi aru, miks teised papagoid tema kõrval ära surid. Kas on mingit vastust sellele jutule?

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 28 Juun 2011, 00:04

Nii kurb lugu Sad
Nagu aru saan, siis linnukesega koos elamist jagatud nii ligikaudu 7 kuud ja natuke peale.
Kindlasti on üle vaadatud linnule vajalikud elutingimused, arstidega konsulteeritud.
Lindudel võis olla ligipääs mõnele mürgisele toataimele äkki? Võib-olla toit, mida nad poes said, erines sellest mida kodus annate ning ehk oli liiga järsk üleminek. Ei tea kahjuks öelda põhjust miks nii juhtus, lihtsalt pakun variante, mis läbi mõelda.
Ega äkki pole suguluspaarituse tibud olnud need isased?
Tagantjärgi tarkus, aga poest lindu ostes peab hoidma karantiinis kaks nädalat. Linnud eraldi, toidunõud eraldi.
Kui tundubki et lind on terve, võib mõnel haigusel olla peiteaeg.
Kuna teine teie lind läks praktiliselt kahe nädalaga.
Õnneks on Leenu terve aga oleks võinud ka kurvemalt lõppeda.
Kas arstid mainisid et lahangu võiks teha?
Kui vanad viirpapagoid üldse olid, need kaks õnnetut?
Tagasi üles Go down
elex86
Tibu
Tibu
elex86


Linde : 1
Postitusi : 3

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 28 Juun 2011, 12:07

Toit on ühine olnud kõigil lindudel. s.t. Leenuon söönud sama toitu, mis teised sõid. puur ka sama lindudel.mõtlsingi algul, et vb oli toidus midagi, kuid kuna Leenu on elus ja pole midagi viga, siis et oska ma põhjust otsida.
toataimedest on mul elutoas, kus linnud lendavad, ainult draakonipuu(magamistuppa neid ei lae ja sinna nad ise ka ei lähe).
Lahangut loomaarstid ei pakkunud ja ma ise ei olnud ka nii tark, et seda paluda.
Leenu saab nüüd juuli kuus aastaseks. Seega teised olid umbes poole aastased.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 28 Juun 2011, 12:24

Kui otsustate siiski Leenule võtta kaaslase, soovitaksin vaadata mõni kodus koorunud tibuke, kes on saanud linnuvanemate hoolitsust (siinkohal toonitaks, et linnupoega ei tohi liiga vara võõrutada vanematest, kui just muu põhjus pole) siis on linnu immuunsus piisavalt tugev.
Teiseks, saate omanikult täpselt küsida, kuidas areng kulges ja usalduse korral kinnitust et pole suguluspaarituse lind.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeTeis 28 Juun 2011, 17:59

Esimene aasta praagibki välja nõrgad linnud.
Mina soovitan samuti osta papagoi kasvatajalt. Esiteks saad nii kontrollida millised linnud on tibu vanemad ja teiseks on hind odavam.
Sellegipoolest ära igat ettejuhtuvat kasvatajat usalda. Linnud sinna loomapoodi tulevad samuti kasvatajatelt, kes ei hooli eriti lindude tulevikust.
Hea on otsida infot tibu õdede ja vendade kohta, kes on juba suured. Tavaliselt on kasvatajatel kodulehed ning seal on info pesakondade kohta. Saab võtta ka ühendust inimestega, kes on vastavalt kasvatajalt ostnud.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 09:44

Ma arvan ise ka,et linde ei tohiks poest osta.Endale ostsin linnu ka kasvataja käest.Oli näha,et inimene oli täielikult lindudele pühendubud ja hoolitses nende eest nii palju ja nii kaua kui jaksas.Mina ise arvan,et poes liigub palju haigusi ja põhjus oligi selles,et lihtsalt sattusid teile need kaks õnnetutt.Ma kahtlen selles,et see oli teie viga.
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:29

Mina ostsin edale kõik viirud loomapoest, müüijad ütlesid et kõik on alla 6 kuu vanad .koju lõudes oli märgata et üks on kindlasti üle kuue kuu vana, ja lind oli veel väga ära ehmatanud pole siia maani puurist välja tulnud, teised kaks on aga väga noored ja lendavad toas rõõmsalt ringi. Lindude kinnipüüdmine poes oli ka minujaoks suur ehmatus, ja millisesse väikesesse karpi nad topiti. Seda viga ma kindlasti enam ei korda et ostan endale linnu poest.Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:42

Linnul on päris mugav ja turvaline kui teda transporditakse sellises karbis, nagu loomapoes on. Muidugi ei tohiks karpi üle rahvastada.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoi suri! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi suri!   Papagoi suri! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoi suri!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Papagoi suri vist
» Koer ja papagoi.
» Isane amadiin suri ootamatult
» Meie kaeluspapagoi suri ootamatult

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: