Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kakub sulgi

Go down 
+7
heitsu
pepe7
Veskitont
Noora
Henri
tibu
gr33n
11 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 21:50

Täna avastasin, et üks minu lind kisub oma tiiva sulge
ning lähemal uurimisel avastasin et see vist on veidi verine.. Mis
saab? Kas saan midagi teha et ta nii enam ei teeks ja enam see ei
veritseks, või pean ootama millal see sulg ära tuleb ja verd enam ei
jookse.. Verd ei jookse tegelikult.. tiiva sulg 1 verine lihtsalt.. Kakub sulgi Icon_eek



Muutsin pealkirja natuke. tibu
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 22:28

Usun, et pole vaja muretseda. Ka minu lindudel on vahest, mõni verise otsaga sulg maas vedelenud. Kui selliseid sulgi järjest tulema hakkab ja mõni koht, selle tulemusena lausa paljaks jääb, siis peab arsti juurde minema. Mina soovitan lihtsalt oodata ja jälgida. Ära ise seda sulge kakkuma hakka.
Tagasi üles Go down
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 22:34

Olgu, Suutsite mind maha rahustada.. Aitäh, ootan ja vaatan;)
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimePüh 19 Juul 2009, 22:46

Olen tibuga nõus. Niikaua kuni verega koos olevaid sulgi rohkem ei teki, pole vaja väga muretseda. Kui Sinu lind sulgi rohkem välja hakkab kiskuma, võiksid tema nokale võibolla veidi tegevust anda (värsked puuoksad vms.).
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeReede 24 Juul 2009, 19:38

Kuidas sa teda hoiad? Kui palju ta saab vaba olla? On tal midagi millega tegeleda (puuoksi, mänguasju..)? Millist süüa annad? jne..
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Nümf kakub sulgi.   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 13:49

Võtsin endale nümfipaari 1,5a tagasi. Peres oli 1 laps ja seegi juba suur, linnud olid umbes 2 aastased, pisut peale.

Liinud olid ilusad, siledad. Sel momendil olid pesas ka munad (ma ei tea, miks müügiga nii kiire oli, et poleks võinud oodata pesakonna koorumist ja sirgumist). Pesa nad jätsid kolimise käigus maha loomulikult, koheselt tulid ka uued munad, kuid sealt ei koorunud kedagi.

Isane lind on siiani ilus ja sile, kuid emane... Tasapisi hakkas ta endalt sulgi kakkuma, ja kakkuma ja kakkuma ja tänaseks on tema väljanägemine, nagu oleks blenderist läbi käinud. Muid tervisehädasid ei ole täheldanud ja muidu nagu haige linnu moodi ei ole ka.

Üks linnukasvataja pakkus välja stressi - igati loogiline, keset pesitsust kolimine kolme väikese lapsega elamisse, kus vaikust on raske nõuda. (Ei ole ka nüüd mingit hullu lärmi hommikust õhtuni, päevaajal lapsed lasteaias/koolis). Arvas, et aeg teeb oma töö ja küll linnuke harjub. Kui pikk aeg? Ta on varsti kiilakas. Tervisehäda (nakkuslikku) ma ei usu, sest teine lind on kõrval tõeliselt ilus ja omavahel saavad hästi läbi.

Kas ma põhjendan enda jaoks linnu suletust vale asjaga ja viga tuleks siiski mujalt otsida?

22.07.2010 ääremärkus Pillelt: Teemad "Nümf kakub sulgi" ja "Papagoi kakub sulgi" tõstsin kokku.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 21:18

Stress on kindlasti üks variant, kuid juba nii kaua? Linnud võivad sulgi välja kakkuda ka igavuse ja elukoha tõttu. Kuigi tavaliselt paaris lindudel igav ei hakka. Küsiksin siis puuri asukoha kohta, et kus Teie kodus puur paikneb? Kui palju päevavalgust peale paistab, puuri asukoht toa suhtes (nurgas, keset tuba...) jne.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 21:58

Puur on nurgas, päike otseselt peale ei paista, aga tuba on valge. Pilves ilmaga põleb lisaks lamp. Igavust ma siiski ei usu, sest suhtlevad nad ju ka nende lindudega kes kõrvalpuuris, kuigi otseselt kokku ei puutu. Kõrval on 3 viirut ja suhtlust ning sädistamist jagub. Samuti olen ma ise terve päeva kodus ja linnud on elutoas, mitte kuskil nurgataga üksinduses.

Liiga pikk tundub mullegi see aeg, kolimisestress võiks küll ju juba möödas olla. Kuigi 2x on nad pidanud ka oma asukohta siin elamises muutma, kuid nüüd viimased pool aastat on nad oma viimase kohapeal olnud. Ja puur on olnud koguaeg sama, nii eelmises kodus kui ka siin.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 04 Mai 2010, 22:29

Kui asi ei parane, siis võib seni kuni põhjus välja selgitatakse, krae linnule kaela panna. Muidugi mõista on krae stressiallikaks. Kuid mida siis teha? Vähemalt suled jäävad selga.
Mõned linnud on eriti tundlikud, ka toas puuri asukoha muutuse suhtes. Aga...ma küll ei ole kindel, kuid kas lindudel allergiaid ei või esineda? Kas toitu oled tal muutnud?
Või on kõik linnu peas kinni, paha komme külge jäänud. Võõrutusravi vaja teha Kakub sulgi Icon_razz

Kui uued suled kasvama hakkavad, siis pihusta talle leiget vett. Keha hakkab sulgede kasvamise ajal jubedalt sügelema. Vee protseduurid leevendavad kihelust. Temp. võiks olla mitte eriti suure kõikumisega nii 18-20 kraadi vähemalt. Sulgedeta lind võib kergelt külmetuda. Pritsimise ajal peaks tuba soe olema. Paku mitmekesist ja kvaliteetset toitu. Ka muna, kala, kanaliha..keedetud nt.(üks kord nädalas muna, teine nädal kala, kolmas nädal kana.) Sega toidu sisse sulgimisvitamini.

Nümfkakaduudest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeKolm 05 Mai 2010, 09:40

Aga pritsin ma ikkagi täiesti tavalise veega? Sinna sisse ei ole midagi segada? Kui on kuiv ja kihelev nahk, siis inimese puhul vähemalt teeb vesi selle ju veel hullemaks.

Vitamiine ma annan pidevalt, toidusegusid olen vahetanud, eelistan Vitakrafti (vist sai õige) - lõhn tundub kõige puhtam ja segu selgem. Nüüd on meil Pärnus ka seda müügil, muidu käisin Tartust ostmas ja kui otsa sai, siis andsin kohalikus kaubanduses saadaolevaid segusid.

Lisatoiduga on see jama, et nad ei söö. Kui isane veel natuke nokib, siis emane vaatab nendest täitsa mööda, väga väga harva olen näinud teda lisasöögi juures nokkimas. Kana ja kala ei ole proovinud, katsetan kindlasti. Eile andsin võilillelehti niipalju kui juba leida oli, need olid küll otsas, kahjuks ma ei näinud, kumb need ära sõi.

Vitamiine vahetasin taaskord umbes 3nädalat tagasi, hetkel tundub, et sulgi nagu oleks puuripõhjas vähem, aga see võib olla ka hea ettekujutuse vili. Kraega ma vist iseseisvalt katsetada ei julge, lind on ka inimpõlgur, käele ei tule.


Sinu kodulehte kiidan taevani, nümfide kohta on kahjuks väga vähe infot leida kui võõrkeeli ei valda.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeKolm 05 Mai 2010, 11:06

Pritsi tavalise toasooja veega. Ei ole vaja midagi sinna lisada. Nii olen ma ise oma lindudele teinud ja väga meeldib. Seda protseduuri soovitatakse.

Ei taha reklaamida, kuid mina kasutan Versele-Laga premium nümfitoitu u. 81- 1kg. (pidi olema üks parimaid) pilt toidust https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/30iak9x.jpg Segan ühe paki Vitagrafti sulgimisvitaminiga (liiga palju vitamine pole ka hea). Kui sinu linnuke muna ei söö, siis osta Sluisi munapulbrit mereandidega ( Kiki munapulber sisaldab tartassiini. Tartassiin on väga ohtlik toiduvärv) ja sega 1spl. päevase teraportsuga. Kui ta rohelist ei armasta paku ka poes müüdavat haljassööta.

Mina paneks siiski krae, sest kui sulgi enam pole mida kakkuda, asuvad paljud linnud oma naha kallale (olen seda lugenud).

Krae ja spets toiduga saab suled ruttu selga, kuid kitkumise probleemi lahendamine võib osutuda palju keerukamaks.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeKolm 05 Mai 2010, 20:54

Sulgimise kohta ei oska kaasa rääkida, aga kui paned vitamiine või munapulbrit, siis ära sega teradega vaid raputa teradele peale toidukaussi ( siis kindel, et ta ka sööb kuna nad esimesed asjad mis ette juhtuvad ).
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
heitsu
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 4
Asukoht : aruküla
Vanus : 34

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 11 Mai 2010, 19:44

mul on ka sarnane probleem, emane lind on ennast peaaegu paljaks nokinud ja need ei kasva tagasi.(suled)Isasel linnul ei ole sellist probleemi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeKolm 12 Mai 2010, 17:02

Mina paneks krae kaela ja laseks palju toas vabalt lennata. Siis viib see linnul mõtted eemale.
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeNelj 13 Mai 2010, 21:41

Tänud kõikidele vastajatele Smile

Suhtlesin veel ühe kasvatajaga/loomapoemüüjaga ja tema ütles, et tal oli poes ühel linnul sarnane probleem ja läks arsti juurde kes tuvastas mingid sisemised parasiidid. Need ei pidavatki nakkama ühelt teisele, et võibki olla nii, et üks on ilus ja teine täitsa räädu. katsun nüüd esmaspäeval arstiga kontakteeruda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeTeis 18 Mai 2010, 13:44

Veskitont, kuidas teil läheb? Kas arstiga said räägitud? Juhul kui tegi analüüsid, kas need andsid mingit selgust? Sellest on palju abi, kui inimesed oma muredest räägivad ja kui midagi selgub ning tulemustest kõigil midagi kõrva taha panna.
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeKolm 19 Mai 2010, 19:03

Hetkel on muutustest vara rääkida. Smile Konsulteerisin arstiga, kuna mul transpordipuuri ei ole ja suure puuriga minek oleks suht keeruline, lisaks see kohutav kuumus mis hetkel on, edasi-tagasi tee on 100km, kardan, et ükski lind seda üle ei elaks, siis läksin esialgu ilma linnuta. Kirjeldasin olukorda nii hästi kui oskasin, ka tema arvamus oli, et tegu parasiitidega kes lindu seestpolt piinavad. Esimene rohuports on antud, 2 nädala pärast tuleb veel üks anda ja edasi peaks juba paremaks minema. Ma vähemalt loodan, sest seda lindu on tõesti kurb vaadata.


Viimati muutis seda Veskitont (Nelj 20 Mai 2010, 09:22). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeNelj 20 Mai 2010, 08:59

Ja kui sa poleks ise parasiitidest rääkinud, kas arst siis oleks selle peale ise tulnud? Kuidas saab olla diagnoosis kindel, kui pole võetud proove? Mina küll ei laseks oma lapsele ehku peale rohtu kirjutada.
Lindu transporditakse karbis. Muidugi ei pea sulelist iga häda korral arsti juurde vedama, kuid mina ei riskiks anda seespidist rohtu kui ei tea, millise tõvega tegu. Kas kakaproov ei reeda sisemisi parasiite või sule ja kõõmaproov, süljeproov?

Millise arsti jutul sa käisid?
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeNelj 20 Mai 2010, 09:21

Ütleme nii, et Pärnus on 2 kliinikut kuhu ma julgeksin kinnisilmi oma lemmikutega minna ja see oli üks nendest. Arstile ma diagnoosi ette ei andnud, vaid ootasin, mis ta ise arvab asjast. Ma tean, et häda korral võib ka karbis lindu transportida, kuid kui ma paneksin hetkel kraadiklaasi autosse tagumise istme peale, siis kardan, et see näitab liiga jubedaid numbreid. 1 tund arsti juurde pluss teine tund tagasi, ma pole kindel kuidas nii pisike organism selle üle elaks. Arst igaljuhul ei arvanud hetkekski, et ma ikkagi peaksin lindu näitama tulema, loomulikult kui nüüd muutuseid ei ilmne ja kõik endistviisi jätkub, tuleb teekond arsti juurde ette võtta. Ma igaljuhul loodan, et arst ei eksinud ja lind saab abi. Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeNelj 20 Mai 2010, 10:27

Proovide võtmiseks ei pea linnuga kohale minema. Mina tean ainult ühte arsti, kes midagi lindudest taipab. Tema asub Tallinnas Tatari kliinikus. Loomulikult ei tee ma veterinaare maha, kellega rääkinud pole, kuid praeguseni olen järeldusel, et Eestis on väga vähe kliinikuid kus osatakse sulelisi ravida.

Karbis trantsportimine ei ole ainult häda korral. Karbis trabsporditaksegi. Seal on pime ja turvaline. Puuris võib hakata lind laperdama ning ennast vigastada. Muidugi oleneb ka linnust.
Tagasi üles Go down
Veskitont
Pesamuna
Pesamuna
Veskitont


Female
Linde : 5
Postitusi : 7
Asukoht : Pärnumaa
Vanus : 44

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeNelj 20 Mai 2010, 10:55

Lind on kaalutud ja ravimi kogus on vastavalt kaalule. Smile
Tagasi üles Go down
mari
Külaline
Anonymous



Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: viiru kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeEsm 20 Sept 2010, 13:11

Kirjutan ka siia. Meil on viirud - emane ja isane, peaaegu aasta olnud. Siiani oli ka kõik korras. Paar päeva tagasi hakkasin põrandalt linnu sulgi leidma, neid oli vähe ja ma mõtlesin, et hakkavad jälle sulgima. Talvel ka natuke ajasid sulgi. Rolling Eyes
Täna oli sulgi maas väga väga palju - koristasin ära ja natukese aja pärast jälle väga palju sulgi maas. Siis hakkasin vaatama, et emane viiru kisub ise endal sulgi seljast ja selg juba üsna paljas, kakub ka eest rinna pealt sulgi. Täitsa vihaselt kohe kisub. Sad
Hakkasin ka siis foorumitest urima ja leidsin siit õnneks lemmiklooma kliinikute numbrid, mis ravivad ka linde. Helistasin ka sinna ja arst arvas, et tegu võib olla kas mineraalide puudusega või parasiitidega. pale
Ma arvan, et mineraalide puudust neil pole, sest kõik võimalikud mineraalide kivid on olemas ning nad nokivad ka neid ja olen veel lisaks andnud erinevaid vitamiine. Igav ka ei tohiks neil olla, kuna nad saavad ka vabalt ringi lennata, kui neil tahtmist on. Puuri uks on lahti, tulevad välja ja lendavad natuke ringi või istuvad puuri peal ja pärast lähevad puuri tagasi. Väljas käivad nii 2-3 korda päevas.
Üle jäävad siis vist ainult parasiidid. Ma luubiga uurisin sulgi aga ei näinud midagi. Telefonis öeldi, et peaks olema näha mingid väiksed valged ... väga kurb lugu ... lähen käin pärast sealt kliinikust läbi, nad lubasid ravi linnukestele.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeEsm 20 Sept 2010, 14:26

Kas arst vaatab ise ka linnud üle? Kui ei, siis ta ainult arvab, et parasiidid. Arst peab ise kontrollima. Ehku peale ei tohiks rohtu kirjutada. Tegu võib olla hoopis millegi kolmandaga.

Ehk leiad siit lehelt midagi http://www.birds-online.de/gesundheit/gesgefieder/federrupfen_en.htm
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeEsm 20 Sept 2010, 14:58

Võta ka kakaproov kaasa. Ehk oli jutt siseparasiitidest? Väljaheite proov uuritakse mikroskoobi all üle, seega vastuse saab koheselt.
Muidugi hea kui linnu vaataks üle arst.
Tagasi üles Go down
mari
Külaline
Anonymous



Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitimeEsm 20 Sept 2010, 15:38

Lugesin seda artiklit nüüd. Ma ei oskagi midagi arvata. Käisin ka loomaarstiga rääkimas, praegu viirusid kaasa ei võtnud, kuna läksin jala ja nad oleksid võinud külma saada.
Arst arvab, et tegu võib olla mingi ainevahetus häirega. Parasiite lind nii sama külge ei saa, peab ikka olema eelnev kontakt haige linnuga. Õhtul lähen uuesti ja siis saan minna autoga ning võtan viirud ka kaasa. Kui on mingi ainevahetus häire, siis tehakse mingi süst.
Viirud on meil kahekesi. Ka käin mina nendega igapäev jutustamas ja neile täitsa meeldib kuulata. Olen samuti ostnud erinevaid kiike ja ronimiseks vajalikke vidinaid. Pidevalt toome uusi oksi, mida saavad närida ja kus saavad ronida. Puurist välja tulla ja lennata saavad nad piiramatult. Igavusest ta nüüd neid sulgi ei tohiks kakkuda.
Terade segusid vahetan aeg ajalt, et toit ei oleks liiga ühekülgne, saavad juurde ka hirsi tõlvikuid või erinevaid maiusepulki, ka panen neile puuri rohelist (see väga meeldib) ja puuvilju või köögivilju (neid nad väga ei noki). Olen ostnud ka juurde vitamiini segusid, mida pannakse teradele juurde. Vett vahetan regulaarselt. Toitumise koha pealt peaks olema ka kõik ok.
Vee kohta üks küsimus: Kas võib anada ka lihtsalt kraanivett või peab olema keedetud? Lugesin kunagi kuskilt, et vesi pe4ab olema keedetud. Olengi andnud keedetud vett. Võib olla on viga selles?
Puuri puhastan ka tihti ja pesen sooja veega, liiva vahetan jne.
Ma ei oska midagi arvata, mis neil viga. Kas võib olla stress sellest, et pole pesakasti? Kuna me praegu viirudelt poegi ei soovi, siis pole ka pesakast pannud neile.
Käime pärast arsti juures ära ja eks siis näis, mis öeldakse.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kakub sulgi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kakub sulgi   Kakub sulgi Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kakub sulgi
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kitkub poegadel sulgi seljast.
» Lind turritab sulgi.
» Sulgimine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: