Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Miks mõned linnud haisevad.

Go down 
3 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeKolm 07 Jan 2015, 08:50

Metsikutel lindudel on spetsiifiline terav hais juures. Miks? Nad on puhtad ja terved aga haisevad. Lemmiklinnud ei haise aga metsikud haisevad.
Mul on olnud kanaarilind, kes alguses kui mulle tuli, ainsana lemmiklindudest haises samamoodi nagu metsikud linnud. Korra olen kuulnud ühe inimese muret oma äsja ostetud rosella pärast, kes samuti haises.
Mul on õnnestunud aidata paari metsalindu. Üks oli tuvi. Alguses oli tal see vastik lehk juures, mis mingi aja möödudes kadus. Teine on hakk. Sama hais juures ja päris tugev. Üks inimene teadis rääkida, et haki- ja varesepojad haisevad samuti.

Ise oma loogikaga arvan, et äkki on neil mingi haisunääre, et teha ennast vaenlastele ebameeldivaks? Hiljem kui harjuvad, hais kaob.
Mis teie arvate või teate sellest teemast?
Tagasi üles Go down
Lii
Teismeline
Teismeline
Lii


Linde : 4
Postitusi : 14

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeLaup 11 Juun 2016, 14:49

Tere! Olen siin foorumis uus ja lindudepidajana ka alles kollanokk. Kaks kaeluspapagoid sai võetud eelmise aasta detsembris. Väga vahvad tegelased. Olime ja oleme siiani perega vaimustuses papagoidest. Kevadel võtsime juurde kaks rosellat. Elavad eraldi puurides ehk siis üks suur puur on pooleks tehtud. Plaanis oli neile veelgi suurem puur osta. Linnud lendavad koos vabalt ka toas ringi.
Aga nüüd olen silmitsi probleemiga. Siin oli jutt, et metsikud linnud haisevad. Alguses, kui kaelused võtsime, polnud mingit haisu toas. Kui aga võtsime juurde rosellad, hakkas puur vaikselt haisema. Tundub, siiski, et mitte puur ei haise, vaid linnud haisevad. Linnud elavad meil elutoas. Nüüd suvel on aknad pidevalt lahti. Aga ometigi on see spetsiifiline hais ikka väga vänge. Abikaasa võttis puuri pooleldi lahti ja pesi kõik õues puhtaks. Ise puhastan puuri üle päeva. Ikka haiseb. Ja see hais hakkab riietele külge. Meil käib puurile peale vana voodialuslina. Ja see lina hakkab väga kiirelt haisema. Millest see tingitud on? Abikaasa peres olid kogu tema lapsepõlve viirud ja kanaarilinnud. Aga mees ei mäleta, et nad oleks haisenud. Samas linnukasvataja juures käies oli samasugune hais, aga veel hullem. Aga tal oli linde ka väga-väga palju.
Nüüd mees hakkab juba lindude pidamises kahtlema. Ütleb, et rosellad äkki tuleks ära anda. Mina aga nendest ei ole nõus loobuma. Nad on kõik mulle väga kallid. Linnud on erivanuses. Kaelused 2a ja 7a. Roselladest üks alles pooleldi tibu ehk poole-aastane ja teine saab 2 aastaseks.
Kas kellelgi sama probleem? Just neil, kellel ikka mitu lindu kodus. Ühega vist nagunii probleeme pole.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimePüh 12 Juun 2016, 11:04

Aitäh põhjaliku kirja eest.
Rosellad ei haise!
Neil ei ole ka mingit spetsiifilist lõhna, nagu see on Amatsoonpapagoidel, mis on loomulik ja meeldiv. Rosellad on lõhnavabad linnud.
Ütlen kindlas veendumuses, kuna mul on 4 rosellat ja ajutiselt viibinud kodus veel lisaks 2 rosellat. Seega kogemus 6 rosellaga. Lisaks külastasin peret kus oli 2 rosellat.
Mul on kokku ligi15 lindu.
Linnud haisevad, kui nad on pikalt pesemata!
Kui neil on bakteriaalne sisemine terviserike. Palun kontrollige, kas väljaheide haiseb?
Kasvataja juures oli paha lõhn, sest ilmselt olid puurid korralikult hooldamata, vähene hügieenivõimalus lindudel ja pidevalt puuris viibivad linnud.
Üks variant, mis tasuks kaalumist. Kas puuri võre on ohutust materjalist (pean silmas kasvataja juures ja/või teil kodus)? Kui on mingi ehitusvõrk, see võib hakata ajapikku haisema kontaktist toidujäätmete ja väljaheidetega. Ise ehitatud puuride mõningane puudujääk on see, et neid on tihtipeale tülikas puhastada. Aga arvan, et isegi siis ei saa juhtuda, et hais otse häiriv oleks.

Ärge sellepärast palun lindudest loobuge, et nad haisevad. Proovime parem leida lahenduse, sest linnud on praegu hädas, võib nii öelda küll.
Viige lindude väljaheite proov veteriaarkliinkusse. Võibolla räägime privas, kuidas täpsemalt ja kuhu, kui on küsimusi?
Pakkuge lindudele pesemisvõimalust madala veega kausis või pritsige veepihustist, oleneb kuidas neile kõige rohkem meeldib. Tavaliselt eelistavad rosellad suplemist ja nad soovivad seda teha privaatselt, st. inimese valvsa silma all ei lähe pesema.
Vaadake üle menüü, mida linnud söövad. Jätke välja paprika (see ärritab magu) ja valgurikas keedumuna, juhul kui seda annate. Jätke välja herned ja tsitruselised, juhul kui rosellad neid üldse söövad. Pakkuge lahjat kummeliteed ja hankige koju tseiloni kaneelikoor. Kindlasti veenduge et on tseilon, mitte kassia. Info siin: https://papagoimaja.forum.co.ee/t1417-kaneelikoor
Tseiloni kaneelikoor nimelt pärsib pärmseente vohamist ja on muidki häid omadusi.
Võibolla on linnud saanud antibiootikumi ravi aga on jäetud andmata probiootikumi ja lindude seedimine on korrast ära.
Ma tean inimest, kes ka sai haisva rosella kasvatajalt. Ta pesi teda karmilt, see tähendab viis otse du¹¹i alla, ega lind seda muidugi ei nautinud. Aga teadaolevalt hakkab märjaks saanud lind veel rohkem haisema esialgu. Lõpuks sai ikka haisu pikapeale vähemaks. Ta ei teinud mingit ravi ega ei uurinud süvitsi, viis riiuga pooleks linnu kasvatajale lihtsalt tagasi.
Olen ise ostnud poest pesematusest ja räpasest puurist haisva linnu, vaeseke haises tõesti pahasti. Aga tervis oli ja on tal korras, tänaseks on ta juba eakas lind.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimePüh 12 Juun 2016, 11:14

Ei soovita kaeluspapagoisi ja rosellasi lähestikku hoida. Kaelused hammustavad isegi läbi võre. Võivad varbad roselladel ära naksata.


Viimati muutis seda tibu (Püh 12 Juun 2016, 11:17). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimePüh 12 Juun 2016, 11:14

Tahtsin veel küsida täpsustuseks, te kirjutate "Linnud elavad meil elutoas. Nüüd suvel on aknad pidevalt lahti." Et kindlasti ei ole linnud lahtiselt samas toas kus on avatud aken. Eksju? Smile
Sest muidu lendavad linnud aknast välja, kui pole tõesti tõhusat tiheda silmaga metallvõrku ees.
Tagasi üles Go down
Lii
Teismeline
Teismeline
Lii


Linde : 4
Postitusi : 14

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimePüh 12 Juun 2016, 21:51

Suur tänu vastuste eest. Saime vist haisule jälile. Linnud ise ei haise õnneks. Küll aga haises puur. Puhastan küll seda, aga puur on raskesti puhastatav. Meil siis see kõrge Savici Gite1, mis pooleks tehtud. Üleval korrusel kaelused ja all rosellad. Plaanime selle puuri välja vahetada. Liiga kitsas ikkagi ja ülemist põhja on paha puhastada. Probleem oli selles, et kasutasime ajalehti põhja peal, aga üks kaelustest hakkas neid närima ja leotama jooginõus. Võtsin lehed ära ja jäi papist värvitud põhi. Seda siis rookisin üle päeva. No ja nad paterdasid seal kaka sees ja eks kogu puur sai mustaks. Niisama põhja puhastamine ja võrede lapiga puhastamine ei aidanud. Miski üleval enam ei imenud haisu ja kakat sisse.
Ühesõnaga pesime uuesti puuri üleni ära ja mees tegi ülesse põrandale võrgu peale. Võrgu all on ajalehed.
Ei ole leidnud sobivat puuri kahest eriliigist papagoidele. Ferplastil on Duo puur, mis mõõtudelt hästi sobib, aga sellel pole ka võret all, mis takistaks papagoidel otseselt ajalehtedega mängimast. Aga ajalehed on head. Keerad rulli ja otse ahju. Montana kahesed puurid on aga tohutult suured.

Me ei loobu lindudest. Ma olen kasvõi iga päev nõus puuri küürima. Hetkel siis puur ei haise. Kõik on ok.
Jah, üks kaelustest veidi terroriseerib rosellasid. Samas midagi hullu pole, kui nad toas lahti on. Rosellad on väga vilkad ja head lendajad. Meie roheline kaeluspapagoi Lonni lendab ka hästi, aga roselladega ei anna võrreldagi. Rosellad käivad vabalt kaeluste puuris söömas. Ei juhtu midagi. Mõnikord istuvad kõik neljakesi kõrvuti. Teine kaelus Berta on ilma sabasulgedeta. Ta nagu väike valge tuvi meil. Juba ostes oli ta selline õnnetuke. Ainult mõned sabasuled olid. Tema siis hetkel eriti ei lenda. Aga küll ta ükskord sabasuled tagasi kasvatab.
Aknad on lahti ikka siis, kui linnud puuris. Kaelused on äärmiselt targad. Nemad lähevad ise puuri. Roselladega on asi keerulisem. Neid püüan liblikavõrguga.

Kuna te siin nii abivalmid, siis küsin veel ühe küsimuse. Kust saada suplusnõud papagoidele? Need, mis näiteks ZooPlanetis müügil, on ainult väikestele lindudele mõeldud. Mõtlen siis neid pealt plastmasskupliga, et vesi laiali ei pritsiks. Käivad seina peal. Ostsin küll need, aga sinna keskmine papagoi sisse ei mahu. Kuskil netipoes nägin ka suurtele papagoidele mõeldud basseini, aga Eestisse ei saanud sealt tellida. Mis variandid veel on? Ma väga ei tahaks, et nad ajalehed kõik läbi leotaks ja et mul puuri ümbrus ujuks. Nad nimelt kipuvad joogitopsis suplema. Olen neid ka pritsiga pritsinud. Kaelused väga fännavad seda. Roselladele väga ei meeldi. Pealegi veega pritsides ei saa nad ikkagi piisavalt märjaks. Vesi valgub sulgedelt maha.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeEsm 13 Juun 2016, 01:16

Siis on hästi, linnud on terved Smile Palju muret langes kaelast ära.
Ma vaatasin Savic Gite 1 puuri. Ma vist tean, miks rosellasid on keeruline sinna puuri meelitada vabatahtlikult. Nad ei taha olla nii madalal. Ni lihtne vastus ongi. Papagoide kõige mõistlikum õrte kõrgus puuris või mänguplatsil on umbes inimese silmade kõrgusel.
Muidugi on rosellad intelligentsed ja niisama lihtsalt inimese tahtele ei allu Smile Varsti tunnetate et see liblikavõrguga püüdmine on jama, praegu teil on veel indu sellega tegeleda aga eks ta ikka jama on, mis siin salata Smile
Soovitan teil varuda elevandi kannatust ja hakata harjutama rosellasid naturaalse toeka puuoksa peale astuma. Sirge puuripulk pole hea ega mõnus. Puuoks on parem, mugavam. Häästi rahulikult ja teadmisega, et kasvõi pool sekundit õrrel püsimist on juba edusamm. Mina harjutasin õhtuti, kui linnud on juba päevasest rahmeldamisest väsinud. Rosellad annavad teile liblikavõrguga püüdmise andeks, kuid ei unusta kunagi.
Lõpuks õnnestub teil rosellad pulga peal puuri viia. Jah, kui puur lindudele meeldib.
Ma ei kasuta loomapoe basseine. Meil on klaaskauss. Puuviljavaagen, mille sisekõrgus on 4,5 cm ja sisemine diameeter on 23 cm. Parkettpõranda peal on PVC-linoleum (kirjutasin vist õigesti) ja kauss on põrandal. Mõnikord pesevad end ka joogianumas, see on suur.
Võibolla sobib teile selline? http://www.northernparrots.com/sure-lock-parrot-feeding-bowl-large-prod371151/
PS! Mõned papagoiliigid on võimelised vigastama ja isegi tapma. See ei ole nende silmis mingi kuritegu, vangistuses elades lihtsalt asjad võimenduvad mõnikord, sest elu käib ja ringleb piiratud alal. Eriti pesitsushooajal võib asi äkiliseks minna.
Kas rosellad on veresugulased? Niisama küsin Smile Te nende sugu ei tea?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeEsm 13 Juun 2016, 08:21

Mul endal on ostetud selline puur http://www.okidoki.ee/item/5139076/ Noble L. See on ideaalne kahele rosellale. Kaelused saavad jääda ju vanasse puuri, kuid roselladel võiks olla täiesti enda puur. Kasutan põhjas liiva. See imeb paremini kui ajaleht. Papagoi ei saa ka musta liiva sisse nokkima minna, sest võrk ei lase.
Kui uus puur käes ja rosellad on selle omaks võtnud, hakkaksin neid õpetama käskluse peale puuri lendama. See saab selgeks paari päevaga..üldiselt. Linnud on ju erinevad. Kõige tähtsam on, et linnule peab ta puur meeldima ja seostuma mõnusa, turvalise paigaga. Kui on võimalik, säti rosellad elama teise tuppa. Käskluseks võiks olla kaks kiiret plaksu, mis alati on ühesuguselt plaksutatud. Enne õpetamist las nad lendavad endal isu täis. Kui sind huvitab, võin rääkida täpsemalt, kuidas sellist käsklust linnule selgeks õpetada.
Tagasi üles Go down
Lii
Teismeline
Teismeline
Lii


Linde : 4
Postitusi : 14

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeEsm 13 Juun 2016, 15:16

Rosellad ei ole veresugulased. Üks pärit Pärnumaalt ja teine Tallinnast. Poole-aastane tibu on tõenäoliselt isane. Tema käitumine on hoopis teistsugune, kui vanemal emasel. Ta nagu väike kukeke, pidevalt kael õieli. Väga tihti laulab, vilistab, haugub. Teeb naljakaid liigutusi, nagu tahaks emast musitada. Emane väga harva teeb häält. Saavad hästi läbi. Kui üks kuskile tubadesse ära eksib, siis teine kohe hakkab murelikult kutsuma või lendab appi. Väga vahvad tegelased.
Ma kahjuks kaeluseid ja rosellasid erinevatesse tubadesse panna ei saa. Meil väike maja. Ka elutuba on suhteliselt väike. Seal ma neil lennata luban. Kööki ka neid ei luba. Noor rosella kipub kõike närima. Teda peab pidevalt jälgima. Kui õhtul nad välja lasen, siis istun seal samas ja eriti kuskile liikuma ei saa. Mul väike beebi ka veel, nii et suhteliselt keeruline. Eks tulevikus läheb ehk kergemaks, kui noor rosella ka vanemaks saab.
Aitäh linkide eest. Sarnane puur oli müügil ka ZooPlanetis. Just abikaasaga eile vaatasime seda puuri. Natuke häiris see, et eest need uksed ja ääred kõik nii jämedad on. Need linnukesed ei paista sealt puurist väljagi. Aga see Pepperi puur vist nii robustne pole. Hind on küll hea. Võiks isegi kaks sellist puuri osta. Siis on ühesugused ja sobivad paremini kõrvuti. Eks vaatame. Praegune variant hea ei ole. Seda tean isegi.
Vanem rosella üks kord tuli isegi pulga peale. Nad lendasid meie köögis ja me mehega ei saanud neid kätte. Proovisin pulgaga ja ta tõesti astus selle peale. Aga kui ma pulgaga liikuma hakkasin, lendas jälle minema. Nende lennuvajadus ja vabaduseiha on meeletud. Kaelused ei viitsi üldse eriti lennata. Neid ma ei püüa ka. Kui rosellad olen kätte saanud, siis kaelused istuvad veel natuke väljas ja siis kobivad puuri magama.
Võite küll anda nõu, kuidas rosellad ise puuri läheks. Ma kohe mitte ei taha neid võrguga püüda. Kui võrgu kätte võtan, lähevad nad juba närvi. Annan neile alati võimaluse ise puuri minna, aga nemad muidugi ei mõtle nii, nagu mina. Puurist väljas on nad umbes 2-3 tundi. Talvel olid kaelused ka terve päeva lahti. Kaelused on hästi paiksed. Neid ülejäänud maja ei huvita. Hoiavad puuri ligi. Nendega on väga lihtne. Rosellade pärast on mul elutuba köögist linaga eraldatud.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitimeEsm 13 Juun 2016, 17:02

Teen millalgi käitumise alafoorumisse eraldi teema kuidas papagoid käskluse peale puuri minema õpetada. Kui nad selle selgeks saavad, siis saad linnud igal ajal kerge vaevaga puuri.
Mul on kaks rosellat olnud ja hetkel on ka puur Noble L. Mina paneks küll rosellad sinna. Alumised sodi ääred käivad ära.  Neid ei pea kasutama, kui ei taha. Pulbervärv on väga vastupidav. See puur õigustab igati ennast. Olen ise väga rahul.

Link https://papagoimaja.forum.co.ee/t17p25-kuidas-saada-papagoi-puuri-tagasi#9981
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Miks mõned linnud haisevad. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mõned linnud haisevad.   Miks mõned linnud haisevad. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Miks mõned linnud haisevad.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Miks mu kanaarilind ei laula?
» Loeme oma linnud kokku!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: