HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Tuvid

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
siksu
Teismeline
Teismeline

Linde : 2

PostitaminePealkiri: Tuvid   Teis 29 Juul 2014, 17:20

Kas siinse foorumi külastajatest keegi peab/on pidanud ka tuvisid kodus? Oleks huvi tulevikus endale hankida ja igasugune info nende kodus pidamise kohta oleks teretulnud.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Teis 29 Juul 2014, 19:05

Mul oli üks kodutuvi kosumisel. Toredasti kudrutab ja tark lind. Siiski leidsin, et tal on laudas parem. Praegu naudib seal suve, kuni ükskord tema lennuvõime taastub.
Tuvi tahab palju ruumi ja ta ajab palju sulepuru, kakab palju. Nagu kana kodus pidamine. Ei kujuta ette, et peaksin tuvi lemmikuna puuris hoidma. Talle sobib rohkem 24h vabadust. Kas laut või terve majapidamine. Tuvi on hästi uudishimulik ja ronib igale poole. Kerge on võita tema usaldust.

Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Reede 01 Aug 2014, 22:13

Noneh. Lihtsalt välismaised internetiallikad kirjeldavad üsna rikkalikult tuvide siseruumis pidamise võimalikkust (googeldades "Keeping doves indoor"). Seetõttu tekkiski lähem huvi. Mulle tundub, et Eestiski peavad mõned neid siseruumis puuris (pisi.ee tuvifoorumis vist on vastavaid postitajaid olnud). väidavad, et eeskätt naerutuvid ja teemanttuvid on siseruumides pidamiseks sobilikumad. probleemiks jah nende tolmutekitamise võime ja kakamise probleem, aga välisilmas ollakse ka nende vastu abi leitud - õhupuhastajad suletolmu vastu ning kakamise vältimiseks kas nn linnupüksid ("pigeon pants", mis on ka amazon.com lehel müügis) või tuvi potitreening (seda linnu vaid teatud kohta häda tegemist pidavat interneti põhjal saama päris edukalt nii tuvidele kui papagoidele õpetada, googeldades "bird potty train").
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Reede 01 Aug 2014, 22:30

Smile Muidugi peetakse tuvisi kodus lemmiklindudena ka eestis ja päris palju. Kirjutasin lihtsalt enda kogemuse. Tuvi pole minu lind, keda toas pidada tahaksin. Tuvi on nii tark ja suur, et imelik on teda puuri panna. Nagu paneks koera toas puuri.

Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Laup 02 Aug 2014, 10:39

Tuvidest ei tea ma midagi.
Õhupuhastaja on küll väärt asi. Endalgi kodus kasutusel.
Arvan, et kakamist vältida ei saa Very Happy Väheusutav, et praktikas hakkaksite kasutama linnupükse, lind tunneb end ilmselt ebamugavalt? Kui sageli ja kui pikalt need püksid võivad linnul keha ümber olla?
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Laup 02 Aug 2014, 22:15

Olen ise lindude võimalikult vabapidamise pooldaja ning seetõttu ka ise pooldan tuvi pidamist kodus kas omaette tuvikindlas toas või siis vähemalt mitu tundi päevas vabalt. Ka puur ise peaks tuvile olema võimalikult avar.
Ise arvan ka tegelikult, et selle vabapidamise juures ongi ikkagi see kakamise põrandale/mööblile vältimine suurim probleem. Ei kujuta tegelikkuses ette potitreenimise mahtu ning pükstest olen lugenud vaid niipalju, et ca 3 tunni tagant tuleb vahetada.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Laup 02 Aug 2014, 23:35

Ma ei tea, mu meelest on tuvi taguots üks ütlemata koheva sulestikuga paik, kas püksid mitte ei aita kaasa sellele, et suled seal on sel moel varsti "määrdunud"? Mina näiteks olen lugenud et papagoid on vägagi tundlikud ja pikapeale taipavad, mis põhjustab määrdumist roojaga, eriti, kuna ta on enda arust täie tervise juures ja sellist asja juhtuda ei tohiks.
Potitreeningu kohta otsi veel artikleid, proovi leida midagi sellist, kus veterinaar räägib.
Põranda, mööbli, vaipade, puuri jne puhastamiseks ma pigem panustaks kvaliteetsetele puhastusvahenditele nagu näiteks Poop-Off Bird Poop Remover
See lubab garantiid et puhastab hästi ja on lindudele ohutu.
Kus tuvi end pesema ja/või liiva sees püherdama hakkaks?
Pooldan samuti suurt vabadust lindudele, nojah, koristamist on palju. Papagoidel on võrdlemisi suur harjumus teha oma häda väljakujunenud kindlatesse kohtadesse - seal on mul paber põrandal.
Kas tuvi võib endale leida lemmik kohad kakamiseks, ei oska kahjuks öelda.

Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Esm 04 Aug 2014, 22:24

Piltide järgi on tuvipüksid nagu väike kotike linnu pepu all, nii et linnu kaka kukub sinna kotti ega puutu linnu tagumikuga kokku. iseasi, et neid pükse ei soovitata ühe allika poolt väiksematele tuvidele (ingl.k. "dove"). Naerutuvid ja teemanttuvid kuuluvad aga just sinna gruppi, nii et nende puhul langeksid püksid ära.

Kas seda linnukaka eemaldamisvahendit on ka Eestis kuskil saada või kust saaks seda tellida?

Pesemiseks/liivavannideks kujutan ette, peaks olema mingi suurem madalamat sorti anum/kast/pann, mille saaks panna puuri põhja.

Ise arvan, et treenimata tuvi kakab just sinna, kuhu parasjagu juhtub (ka minu viirpapagoid kakavad ikka sinna, kus neil parasjagu häda peale tuleb, õnneks on neil toas vabalt ringi lennates vaid kaks lemmik peatumiskohta) ja et selleks, et ta hakkaks kakal käima mingites kindlates kohtades (näiteks oma puuris), on teda vaja selleks õpetada.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Püh 10 Aug 2014, 11:55

Seda "Poop-Off Bird.." vahendeid pole Eestis näinud, ikka tellima peaks.
Sobiv võiks ka olla Simple Sudz mida müüb ainult Bosse pood http://bosse.ee/puhastusvahendid/simple-sudz.html Olen rahul.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   Teis 02 Sept 2014, 12:18

Lasime eile leitud kodutuvi vabadusse. Kõik suled ei olnud veel tagasi kasvanud, kuid saba sai ta juba kasutada ja tiivad kandsid. Tuvi magas laudas lae all ja järgmisel päeval kui ta sealt ära ajasin, lendas teise kohta, enam ei maandunud maapinnale.
Tegime suured uksed lahti ja ajasime tuvi välja. Ta lendas kohe lauda katusele, vaatas taevast ja oli oma vabadusest väga huvitatud. Viie minuti pärast ma teda enam ei näinud kuskil. Arvatavasti oli vaikselt ära lennanud.
Kodutuvidel peaks olema tugev koduinstinkt. Võibolla oli ta koduigatsus nii suur, et ta ei viivitanud enam ja lendas umbes 20 km kaugusele koju.
Loodan, et ükski kull teda vahepeal kinni ei püüa. Sest lennata tuleb üle heinamaade, metsade ja soo.

PostitaminePealkiri: Re: Tuvid   

Tagasi üles Go down

Tuvid
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tuvi hooldamine