Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoi teeb imelikku häält..

Go down 
3 posters
AutorTeade
Pepe
Tibu
Tibu
Pepe


Linde : 1
Postitusi : 3

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimeReede 12 Sept 2014, 14:12

Mul on juba 13. aastane linnuke. Ta on terve elu igapäev vabalt puurist väljas olnud, ainult öösel magab puuris. Nüüd öösel ärkasin üles ja kuulsin, et ta teeb sellist imelikku häält. Koguaeg jutti, ei mingi pausi, nagu nutaks. Järjepidevalt tegi seda ja oli ärev ka. Tavaliselt ta magab rahulikult. Lasin ta ruttu puurist välja. Siis ta nagu lõpetas selle häälitsuse ära. Aga järgmine päev tegi ta seda häält jälle vahepeal. See on selline kurb vingumis hääl..ma ei oska seda kuidagi seletadagi. Pole kogu elu jooksul kunagi sellist häält teinud. Söögiisu tal on.
Kas kellegil on sarnane juhtum olnud?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimeReede 12 Sept 2014, 18:49

Päriselt ei oska ma kahjuks otsest nõu anda...
Kas ta öösel tahtis ise puurist välja tulla? Ta teeb seda häält siis, kui ta puhkab, ka päeval, nagu aru saan. Kas saaksite linnu kätte võtta, on see talle vastuvõetav? Kui on, siis soovitaksin Teil esiteks lindu lähemalt uurida. On ta jalad terved, pole paistes või haavandeid? Kas ta sabaalune on puhas? Saaksite linnu tõsta vastu oma kõrva ja kuulata, kas hingamine ei vilise?
Kas Teil on teisi koduloomi, -linde?
Minu küsimised olid ainult suunavad, et veel millelegi tähelepanu pööraksite.

Vaadake, kas mõni kliinik on teie elukoha lähedal, igaks juhuks. https://papagoimaja.forum.co.ee/t663-loomakliinikud-kus-ravitakse-papagoisid
Väga hea arst on Dr. Semjonov, Veterinaardiagnostikakeskuse Loomakliinikus, Tallinnas. Ehk õnnestub teil temaga telefoni teel konsulteerida, ta teab lindudest palju. Julgen soovitada.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimeLaup 13 Sept 2014, 23:11

Ma tean, et mõnedki inimesed on võtnud teise viirpapagoi seltsiks, üksikule (ka vanemaealisele) linnule. Sel moel tuleb justkui uus elu sisse, ja kõik "ebahädad" kaovad nagu iseenesest.
Tagasi üles Go down
Pepe
Tibu
Tibu
Pepe


Linde : 1
Postitusi : 3

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimePüh 14 Sept 2014, 11:11

Aitäh vastuse eest! Smile
Viimane öö ta magas jälle rahulikult.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimePüh 14 Sept 2014, 12:13

Minu vana viirpapagoi, kes on umbes sama vana, hingab vilinal kui erutub millegi peale. Mõnikord aga ei leiagi põhjust miks ta vilinal hingab. Varsti see aga möödub.
Sellises vanuses lind on vana ja täiesti paratamatu, et tal teatud probleemid tekivad. Keskmiselt elavadki viirpapagoid 8 kuni 10 aastat. Ma ise ei ole arsti juurde oma linnuga läinud, sest ta on liiga vana ja igasugune ärritamine võib väga halvasti mõjuda.
Tagasi üles Go down
Pepe
Tibu
Tibu
Pepe


Linde : 1
Postitusi : 3

Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitimeEsm 15 Sept 2014, 10:33

Jah.. ma ehmatasin nii ära lihtsalt öösel, ta pole kunagi sellist häält teinud. Jõudis alles nüüd kohale, et ta on väike vanurike juba. Kuigi ega ta muidu käitumiselt vana ei tundu Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoi teeb imelikku häält..   Viirpapagoi teeb imelikku häält.. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoi teeb imelikku häält..
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mis teeb Sinu papagoi nii eriliseks?
» Ei suuda lennata
» Viirpapagoi vigastas tiiba.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: